2019/2020

Sæson 2019-2020 (94 kampe)

28.02.2020 Senior DM 2020 Foto Lørdag, Søndag
Christian Brüsch – Emil Madsen
Peter Jensen – Kasper Schübeler
Mikkel Klint Stuhr – Christopher Normann
Peter Jensen – Mikkel Skovborg Andersen
Marcus Gøgsig – Patrick Stobbberup
Oliver Petersen – Hans Henrik Vonsild
Mikkel Klint Stuhr – Christian David Hold
Christian Brüsch – Frederik G Sørensen
Morten Iskov Christensen – Oliver Petersen
Marius Dam – Jan Søndergaard
Marcus Gøgsig – Lautirs Jelsbak Thomsen
Emil Madsen – Frederik G Sørensen
Kasper Michelsen – Jens Klein-Døssing
Morten Iskov Christensen – Hans Henrik Vonsild

09.11.2019 Pointstævne 1 Foto

27.10.2019 Ungdom C, Brøndby – Gladsaxe (10 kampe)
Kamp 1: Magnus Bostrup Sachs – Hector Starcke
Kamp 2: Oscar Jacobi – Hasib Haider Hussain
Kamp 3: Tobias Eiberg Tagge – Emil Caspiani Adl
Kamp 4: Oscar Jacobi – Hector Starcke
Kamp 5: Magnus Bostrup Sachs – Emil Caspiani Adl
Kamp 6: Tobias Eiberg Tagge – Hasib Haider Hussain
Kamp 7: Magnus Bostrup Sachs / Tobias Eiberg Tagge – Hasib Haider Hussain / Emil Caspiani Adl
Kamp 8: Oscar Jacobi – Emil Caspiani Adl
Kamp 9: Tobias Eiberg Tagge – Hector Starcke
Kamp 10: Magnus Bostrup Sachs – Hasib Haider Hussain

27.10.2019 Ungdom A, Brøndby 1 – Brøndby 2 (10 kampe) Foto
Kamp 1: FFreja Nielsen – Zune Gudmandsen
Kamp 2: Noah Doad Spuur Mortensen – Emilie Wraa
Kamp 3: Robin Gornitzka – Marco Wong
Kamp 4: Noah Doad Spuur Mortensen – Zune Gudmandsen
Kamp 5: Freja Nielsen – Marco Wong
Kamp 6: Robin Gornitzka – Emile Wraa
Kamp 7: Noah Doad Spuur Mortensen / Freja Nielsen – Zune Gudmandsen / Marco Wong
Kamp 8: NNoah Doad Spuur Mortensen – Marco Wong
Kamp 9: Robin Gornitzka – Zune Gudmandsen
Kamp 10: Freja Nielsen – Emilie Wraa

26.10.2019 3. Division, Vestamager – Amager (12 kampe)
Kamp 1: Peter Jensen / Dalton Rozas Ramirez – Preben Larsen / Thomas Brems
Kamp 2: Christian Ryding / Michael Ryding – Jan Risom Pedersen / Micki Herskind
Kamp 3: Dalton Rozas Ramirez – Micki Herskind
Kamp 4: Christian Ryding – Preben Larsen
Kamp 5: Michael Ryding – Thomas Brems
Kamp 6: Peter Jensen – Jan Risom Pedersen
Kamp 7: Dalton Rozas Ramirez – Preben Larsen
Kamp 8: Christian Ryding – Micki Herskind
Kamp 9: Michael Ryding – Jan Risom Pedersen
Kamp 10: Peter Jensen – Thomas Brems
Kamp 11: Dalton Rozas Ramirez – Jan Risom Pedersen
Kamp 12: Michael Ryding – Preben Larsen

26.10.2019 3. Division, Tølløse – Kildeskoven (10 kampe)
Kamp 1: Erling Nilsen / Lasse Kessler – Christian F Jakobsen / Kasper Burholt
Kamp 2: Klaus Hansen / Lars Sørensen – Kristian Ulrik Tvermoes / Jacob Bojsen
Kamp 3: Erling Nielsen – Jacob Bojsen
Kamp 4: Lasse Kessler – Kristian Ulrik Tvermoes
Kamp 5: Klaus Hansen – Christian F Jakobsen
Kamp 6: Lars Sørensen – Kasper Burholt
Kamp 7: Erling Nielsen – Kristian Ulrik Tvermoes
Kamp 8: Lasse Kessler – Jacob Bojsen
Kamp 9: Klaus Hansen – Kasper Burholt
Kamp 10: Lars Sørensen – Jacob Bojsen

26.10.2019 3. Division, Vestegnen – Kildeskoven (8 kampe)
Kamp 6: Peter Jensen – Christian F Jakobsen
Kamp 7: Lasse Haahr Petersen – Kasper Burholt
Kamp 8: Michael Ryding – Kristian Ulrik Tvermoes
Kamp 9: Peter Jensen – Jacob Bojsen
Kamp 10: Dalton Rozas Ramirez – Christian F Jakobsen
Kamp 11: Peter Jensen – Kasper Burholt
Kamp 12: Lasse Haahr Petersen – Jacob Bojsen
Kamp 13: Dalton Rozas Ramirez – Kristian Ulrik Tvermoes

26.10.2019 3. Division, Amager – Tølløse (3 kampe)
Kamp 8: Preben Larsen – Lar Sørensen
Kamp 9: Jacob Øster – Klaus Hansen
Kamp 10: Thomas Brems – Erling Nielsen

24.10.2019 Champions League: Roskilde – TTC Ostrava Foto

17.10.2019 Træningslejr Brøndby BC
Træningslejr

02.10.2019 Serie 2, Brøndby – Roskilde (10 kampe)
Kamp 1: Bøje Madsen – Michael Jensen
Kamp 2: Noah Daod Spuur Mortensen – Johnny Madsen
Kamp 3: Allan Wraa – Morten Lyebalk
Kamp 4: Saro Zanazanian – Dorthe Madsen
Kamp 5: Bøje Madsen – Johnny Madsen
Kamp 6: Noah Doad Spuur Mortensen – Michael Jensen
Kamp 8: Saro Zanazanian – Morten Lyebalk
Kamp 10: Noah Doad Spuur Mortensen / Saro Zanazanian – Dorthe Madsen / Johnny Madsen
Kamp 11: Bøje Madsen – Dorthe Madsen
Kamp 13: Noah Doad Spuur Mortensen – Morten Lyebalk

28.09.2019 3. Division: Vestegnen-Nyråd (14 kampe)
Kamp 1: Lasse Haahr Petersen / Peter Jensen – Dan Hansen / Michael Heilstrup
Kamp 2: Dalton Rozas Ramirez / Michael Ryding – Malthe Hansen / Nicklas Boldt Hansen
Kamp 3: Peter Jensen – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 4: Lasse Haahr Petersen – Michael Heilstrup
Kamp 5: Michael Ryding – Malthe Hansen
Kamp 6: Dalton Rozas Ramirez – Dan Hansen
Kamp 7: Lasse Haahr Petersen – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 8: Peter Jensen – Michael Heilstrup
Kamp 9: Dalton Rozas Ramirez – Malthe Hansen
Kamp 10: Michael Ryding – Dan Hansen
Kamp 11: Dalton Rozas Ramirez – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 12: Lasse Haahr Petersen – Malthe Hansen
Kamp 13: Michael Ryding – Michael Heilstrup
Kamp 14: Peter Jensen – Dan Hansen

18.09.2019 Para-EM (3 kampe)
Klasse 10 damer: Thea Amalie Nielsen – Merve Demir (semi)
Klasse 6 herrer: Peter Rosenmeier – Thomas Rau (semi)
Klasse 6 herrer: Peter Rosenmeier – Bobi Simion (finale)

13.09.2019 Champions League: Roskilde – Walter Wels Foto

08.09.2019 Hvidovre Stævne Foto

www.brondbybordtennisclub.dk