2012/2013

Sæson 2012-2013: (509 kampe)

09.06.2013: Six-Nations (1 duel) Foto
Årets duel: Natalia Mozler – Ellen Holmsten

08.06.2013: Six-Nations (7 kampe, 98 min) Foto
DK-NED: Mette Sørensen – Felicia Faas
DK-NED: Anisha Iyer – Rachel Gerarts
DK-NED: Mette Sørensen / Anisha Iyer – Felicia Faas / Rachel Gerarts
DK-NED: Anisha Iyer – Felicia Faas
DK-NED: Mette Sørensen – Rachel Gerarts
DK-NOR: Anisha Iyer – Nora Nilson
DK-NOR: Mette Sørensen – Ingvild Helseth

07.06.2013: Six-Nations (10 kampe, 113 min) Foto
DK-SWE: Anisha Iyer – Ellen Holmsten
DK-SWE: Mette Sørensen – Philippa Bergand
DK-SWE: Anisha Iyer / Mette Sørensen – Ellen Holmsten / Philippa Bergand
DK-SWE: Mette Sørensen – Ellen Holmsten
DK-SWE: Anisha Iyer – Philippa Bergand
DK-GER: Anisha Iyer – Qian Wan
DK-GER: Mette Sørensen – Franziska Schreiner
DK-GER: Anisha Iyer / Mette Sørensen – Franziska Schreiner / Natalia Mozler
DK-GER: Mette Sørensen – Qian Wan
DK-GER: Anisha Iyer – Franziska Schreiner

02.06.2013: Vestegnen Stævne Foto

01.06.2013: Vestegnen Stævne (7 kampe, 93 min)
Drenge B: Casper Damm – Felix Peterson Bøgh
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Sebastian Karlson
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Christian Gullberg-Hansen
Herre Klasse 1: Sebastian Borel – Christian Gullberg-Hansen
Herre Junior C: Mikkel Emborg – Svensker (Eslöv)
Herre Junior C: Mikkel Emborg – Svensker (Eslöv)
Puslinge A: Mikkel Emborg – Jacob Lund

26.05.2013: Ungdoms DM (9 kampe, 148 min) Foto
Single
Yngre Pige: Kamilla Petersen – Louise Andersen
Pige: Anisha Iyer – Louise Jakobsen Semi
Pige: Anisha Iyer – Nicoline Kofoed Finale
Dame Junior: Anisha Iyer – Patricia L Jensen
Dame Junior: Anisha Iyer – Sofie Egeholt Bang Semi

Double
Pige: Anisha Iyer/Karoline Petersen – Louise Jakobsen/Heaven Bobosha Semi
Pige: Anisha Iyer/Karoline Petersen – Nicoline Kofoed/Sophie Walløe Finale
Herre Junior: Mikkel Klint Stuhr/Mikkel Frederiksen – Jonathan Kofoed Hansen/Nicolai Nordahl Jensen Semi
Herre Junior: Mikkel Klint Stuhr/Mikkel Frederiksen – Andreas Dilling/Thomas Hansen Finale

25.05.2013: Ungdoms DM (35 kampe, 462 min)
Single
Yngre Pige: Kamilla Petersen – Lida Smidt
Yngre Pige: Kamilla Petersen – Ulrike Friis
Yngre Drenge: Casper Damm – Lucas Bonde Christensen
Yngre Drenge: Emil Friis Hansen – Emil Lynge Sørensen
Yngre Drenge: Casper Damm – Oliver Ulrich
Yngre Drenge: Emil Friis Hansen – Mathias Kyhn
Pige: Emilia Kerzca Carlsen – Laura Lilholt
Pige: Karoline Petersen – Line Sangill
Pige: Emilia Kerzca Carlsen – Tone Juel Petersen
Pige: Karoline Petersen – Thea Amalie Nielsen
Pige: Karoline Petersen – Anne-Sophie Andersen
Drenge: Sebastian Borel – Kasper Andersen
Drenge: Sebastian Borel – Daniel Petersen
Herre Junior: Marcus Gøgsig – Anton Christopher Jensen
Herre Junior: Christian Ryding – Simon Troelsen
Herre Junior: Emil Behrndtz – Frederik Eriksen
Herre Junior: Christian Ryding – Simon Grum-Sørensen
Herre Junior: Jesper Ravn – Benjamin Lillelund
Herre Junior: Christian Ryding – Andreas Dilling
Herre Junior: Marcus Gøgsig – Oliver Petersen
Herre Junior: Mikkel Frederiksen – Sebastian Brinch
Herre Junior: Mikkel Klint Stuhr – Micki Herskind
Herre U21: Ricki Krog – Simon Hansen
Herre U21: Michael Ryding – Michael H Knudsen
Herre U21: Ricki Krog – Emil Madsen
Herre U21: Saro Zanazanian – Simon Grum-Sørensen
Herre U21: Ricki Krog – Peter Harslund

Double
Drenge/Pige Mix: Anisha Iyer/Sebastian Borel – Heaven Bobosha/Lucas Munk
Herre Junior: Christian Ryding/Jesper Ravn – Jonathan Kofoed Hansen/Nicolai Nordahl Jensen
Herre Junior: Emil Behrndtz/Emil Gøgsig – Andreas Dilling/Thomas Hansen
Herre Junior: Emil Behrndtz/Emil Gøgsig – Mikkel Weibel/Simon Grum-Sørensen
Herre Junior: Mikkel Klint Stuhr/Mikkel Frederiksen – Lasse Andersen/Jacob Reuter
Herre U21: Michael Ryding/Ricki Krog – Benjamin Sørensen/Alexander Bisbo
Herre U21: Saro Zanazanian/Lasse Haahr Petersen – Sebastian Haack/Alexander Ghisalberti
Herre U21: Michael Ryding/Ricki Krog – Emil Madsen/Nichlas Middelhede

05.05.2013: Klubmesterskab Foto

21.04.2013: Juniordivision, Greve – Roskilde, DMfinale (13 kampe, 194 min) Foto
Kamp 1: Christian Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 3: Emil Behrndtz – Kennet Kjeldgaard Hansen
Kamp 4: Mikkel Frederiksen – Micki Herskind
Kamp 5: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 6: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Kennet Kjeldgaard Hansen
Kamp 8: Emil Behrndtz – Micki Herskind
Kamp 9: Christian Ryding / Emil Behrndtz – Kennet Kjeldgaard Hansen / Micki Herskind
Kamp 10: Mikkel Frederiksen / Mikkel Klint Stuhr – Nicolai Nordahl Jensen / Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Kennet Kjeldgaard Hansen
Kamp 13: Emil Behrndtz – Nicolai Nordahl Jensen
Præmieoverrækkelse

21.04.2013: Juniordivision, Greve – Sisu/MBK, Semifinale (10 kampe, 171 min)
Kamp 1: Marc S Andersen – Rasmus Storkehave
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Philip Jakobsen
Kamp 3: Emil Behrndtz – Rasmus K Mikkelsen
Kamp 4: Mikkel Frederiksen – Theis Hagen Pedersen
Kamp 5: Marc S Andersen – Philip Jakobsen
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Rasmus Storkehave
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Rasmus K Mikkelsen
Kamp 8: Emil Behrndtz – Theis Hagen Pedersen
Kamp 9: Marc S Andersen / Emil Behrndtz – Rasmus Storkehave / Rasmus K Mikkelsen
Kamp 10: Mikkel Frederiksen / Mikkel Klint Stuhr – Theis Hagen Pedersen / Philip Jakobsen

20.04.2013: Serie 1: Brøndby – Team Egedal (8 kampe, 86 min)
Kamp 1: Saro Zanazanian – Markus Mikkelsen
Kamp 3: Lasse Haahr Petersen – Christian Brüsch
Kamp 4: Marcus Gøgsig – Philip Ravn Jørgensen
Kamp 5: Emil Behrndtz – Markus Mikkelsen
Kamp 6: Saro Zanazanian – Sebastian Halvorsen
Kamp 7: Marcus Gøgsig – Christian Brüsch
Kamp 8: Lasse Haahr Petersen – Philip Ravn Jørgensen
Kamp 10: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Sebastian Halvorsen / Philip Ravn Jørgensen

06-07.04.2013: Brøndby Grand Prix Foto

31.03.2013: Landskrona Påskespelen (18 kampe, 230 min)
Ukendt række: Emil Friis Hansen – ?
Ukendt række: Mikkel Emborg – ?
Ukendt række: Mikkel Emborg – Orantes Alvarez Diego
Ukendt række: Emil Friis Hansen – Orantes Alvarez Diego
Ukendt række: Mikkel Emborg – Filip Lundell Semi
Ukendt række: Mikkel Emborg – David Andersson Finale
Ukendt række: Emil Friis Hansen – Orantes Alvarez Diego
Ukendt række: Mikkel Emborg – Orantes Alvarez Diego
Junior 17: Christian Ryding – ?
Junior 17: Christian Ryding – Jonathan Andersson
Junior 17: Jesper Ravn – Måns Persson
Junior 17: Christian Ryding – Isaac Nyheim
Herre Klasse 2: Kenneth Bech – Angelica Augustsson
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – ?
Herre Klasse 2: Kenneth Bech – Gustav Fahlén
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Benjamin Ljungberg
Herre Klasse 2: Kenneth Bech – Karoline Transka
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Robin Pettersson

24.03.2013: 2. Division, Vestegnen – Amager (7 kampe, 102 min)
Kamp 2: Kasper Petersen – Peter Westrup
Kamp 3: Michael Ryding – Steen Hummeluhr
Kamp 5: Kasper Petersen -J acob Lausted
Kamp 8: Michael Ryding – Bøje Madsen
Kamp 10: Søren R Kristiansen / Christian Ryding – Jacob Lausted / Steen Hummeluhr
Kamp 11: Christian Ryding – Jacob Lausted
Kamp 14: Søren R Kristiansen – Bøje Madsen

16.03.2013: Lundspelen (11 kampe, 137 min)
Drenge 15: Christian Ryding – Anton Wickenberg
Drenge 15: Jesper Ravn – Loa Schoug
Drenge 15: Christian Ryding – Emad Velayati
Drenge 15: Jesper Ravn – Melvin Hansen
Drenge 15: Christian Ryding – Tim Tinghammer Jönsson
Drenge 15: Jesper Ravn – Anton Andersson
Drenge 15: Jesper Ravn – David Nilsson Semi
Drenge 17: Christian Ryding – Albin Jeppesson
Drenge 17: Jesper Ravn – Jonathan Andersson
Drenge 17: Christian Ryding – Hampus Olsson
Drenge 17: Christian Ryding – Albin Johansson

09.03.2013: Elitedivision: Vestegnen – København (3 kampe, 57 min)
Kamp 1: Jesper Dahl – Omar Assar
Kamp 3: Sebastian Haack – Tobias Stemann Lau
Kamp 5: Jesper Dahl – Tobias Stemann Lau

09.03.2013: 2. Division: Vestegnen – Brønshøj (6 kampe, 77 min)
Kamp 2: Michael Ryding – Søren Eriksen
Kamp 4: Christian Ryding – Teis Jonasson
Kamp 6: Michael Ryding – Flemming Weinrich
Kamp 9: Marc S Andersen / Michael Ryding – Teis Jonasson / Helge Kocman
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Teis Jonasson
Kamp 14: Christian Ryding – Flemming Weinrich

08.03.2013: Juniordivision, Greve – Holme-Olstrup (8 kampe,77 min)
Kamp 1: Emil Behrndtz – Frederik Tram
Kamp 3: Mikkel Klint Stuhr – Ren Shipping
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Frederik Tram
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Simon Rubæk
Kamp 8: Christian Ryding – Ren Shipping
Kamp 9: Christian Ryding / Emil Behrndtz – Jeppe Spottog / Frederik Tram
Kamp 10: Mikkel Frederiksen / Mikkel Klint Stuhr – Simon Rubæk / Ren Shipping
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Simon Rubæk

27.02.2013: Serie 1: Brøndby – Greve (5 kampe, 63 min)
Kamp 2: Marcus Gøgsig – Kenneth Clausen
Kamp 5: Lasse Haahr Petersen – Kenneth Clausen
Kamp 8: Jesper Ravn – Alen Sehic
Kamp 13: Marcus Gøgsig – Alen Sehic
Kamp 14: Jesper Ravn – Flemming Theilmann

27.02.2013: Serie 2: Brøndby – Greve (4 kampe, 46 min)
Kamp 9: Bent Binder / Allan Wraa – Jesper Christensen / Ole Nielsen
Kamp 12: Bent Binder – Ole Nielsen
Kamp 13: Allan Wraa – Mikael Stendorff
Kamp 14: Per Jørgensen – Connie Neville

24.02.2013: 2. Division, Vestegnen – Holme-Olstrup (8 kampe, 95 min)
Kamp 1: Christian Ryding – Wu Xiaoning
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Kenneth Oppermann
Kamp 6: Michael Ryding – Wu Xiaoning
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 10: Christian Ryding / Mads Lund Petersen – Wu Xiaoning / Kim Johansen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Kim Johansen
Kamp 13: Michael Ryding – Kenneth Opperman
Kamp 14: Kasper Petersen – Wu Xiaoning

23.02.2013: 2. Division, Vestegnen – Nyråd (8 kampe, 101 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Dan Hansen
Kamp 3: Christian Ryding – Kim Christensen
Kamp 7: Christian Ryding – Mogens Svensson
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Kim Christensen
Kamp 9: Michael Ryding / Kenneth Bech – Kim Christensen / Dan Hansen
Kamp 10: Christian Ryding / Mads Lund Petersen – Michael Heilstrup / Mogens Svensson
Kamp 12: Kenneth Bech – Kim Christensen
Kamp 14: Michael Ryding – Mogens Svensson

11.02.2013: Elitedivision: Vestegnen – Søhøjlandet (4 kampe)
Kamp 2: Simon Nilsson – Emil Madsen
Kamp 4: Jesper Dahl – Sebastian Loso
Kamp 6: Viktor Frederiksson – Arvid Sunesson
Kamp 8: Jesper Dahl – Emil Madsen

09.02.2013: Juniordivision, Greve – Roskilde (8 kampe, 101 min)
Kamp 1: Marc S Andersen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 3: Christian Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 5: Mikkel Klint Stuhr – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 10: Mikkel Frederiksen / Mikkel Klint Stuhr – Micki Herskind / Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 14: Marc S Andersen – Kenneth Kjeldgaard Hansen

09.02.2013: Juniordivision, Greve – Virum (7 kampe, 102 min)
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Andras Clausen
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Esben S Larsen
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Martin Svenningsen
Kamp 8: Christian Ryding – Kristian Holm Steffensen
Kamp 10: Christian Ryding / Emil Behrndtz – Martin Svenningsen /Esben S Larsen
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Martin Svenningsen
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Esben S Larsen

07.02.2013: Allan Bendtsen i Greve, Indvielse af nyt gulv (1 klip, 34 min) Foto
Allan Bendtsen: Oliver Møller Hansen og mange andre

06.02.2013: Serie 1: Brøndby – AIF (7 kampe, 102 min)
Kamp 2: Saro Zanazanian – Bertil Thøfner
Kamp 4: Emil Behrndtz – Søren R Kristiansen
Kamp 6: Saro Zanazanian – Mikki Mihaljevic
Kamp 8: Emil Behrndtz – Lars Rasmussen
Kamp 10: Emil Berhndtz/Marcus Gøgsig – Bertil Thøfner/Lars Rasmussen
Kamp 12: Marcus Gøgsig – Bertil Thøfner
Kamp 14: Emil Behrndtz – Mikki Mihaljevic

04.02.2013: Roskilde GP (13 kampe, 205 min)
Puslinge C: Christopher Jensen – Thomas Garde
Puslinge C: Lucas Æbleø – Joachim Arnaa
Puslinge C: Lucas Æbleø – Asger Jacobsen Finale
Herre U21C: Mikkel Emborg – Nichlas Mathiesen Semi
Herre U21C: Mikkel Emborg – Benjamin Karl Nielsen Finale
Herre U21A: Michael Ryding – Martin Lund Nielsen
Herre U21A: Michael Ryding – Patrick Stobberup
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Stefan Ahlquist
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Thomas Krejdal
Herre Klasse 1: Saro Zanazanian – Søren Jacobsen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Sebastian Valsted
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Søren Jacobsen
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Marc Kynde

03.02.2013: Roskilde GP (11 kampe, 124 min) Foto
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Jens Klein-Døssing
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Sune Christian Petersen
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Jeppe Spottog
Herre U21B: Jesper Ravn – Filip Willer
Herre U21B: Saro Zanazanian – Sveinur M Nolsøe
Herre U21B: Jesper Ravn – Jeppe E H Madsen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Erik Thue Jensen
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Andreas Rokkjær
Herre Klasse 2: Kenneth Bech – Jesper Gamrath
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Fróði F Jensen
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Fróði F Jensen

20.01.2013: 2. Division, Vestegnen – København (8 kampe, 84 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Christian Klint
Kamp 3: Christian Ryding – Christoffer Petersen
Kamp 5: Mads Larsen – Christian Klint
Kamp 7: Søren R Kristiansen – Christoffer Petersen
Kamp 9: Michael Ryding / Søren R Kristiansen – Jesper Christophersen / Christian Klint
Kamp 11: Søren R Kristiansen – Christian Klint
Kamp 14: Michael Ryding – Peter Klint

19.01.2013: Juniordivision, Greve – København (7 kampe, 119 min)
Kamp 1: Mikkel Klint Stuhr – Malthe Lund Andersen
Kamp 3: Mikkel Frederiksen – Kasper Michelsen
Kamp 5: Mikkel Klint Stuhr – Andreas Fehrn
Kamp 7: Marc S Andersen – Kasper Michelsen
Kamp 9: Marc S Andersen – Mikkel Frederiksen / Malthe Lund Andersen – Kasper Michelsen
Kamp 10: Christian Ryding / Mikkel Klint Stuhr – Andreas Fehrn / Ivan Ou
Kamp 11: Mikkel Klint Stuhr – Ivan Ou

19.01.2013: Juniordivision, Greve – Team Egedal (9 kampe, 121 min)
Kamp 2: Mikkel Frederiksen – Christian Brüsch
Kamp 4: Mikkel Klint Stuhr – Phlip Ravn Jørgensen
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Sebastian Halvorsen
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Marcus Mikkelsen
Kamp 8: Marc S Andersen – Philip Ravn Jørgensen
Kamp 10: Mikkel Klint Stuhr / Christian Ryding – Marcus Mikkelsen / Christian Brusch
Kamp 11: Mikkel Klint Stuhr – Sebastian Halvorson
Kamp 13: Marc S Andersen – Christian Brüsch
Kamp 14: Christian Ryding – Philip Ravn Jørgensen

13.01.2013: ØM 2013 (15 kampe, 203 min)
Yngre Pige A: Kamilla S Petersen – Louise Foldoy Steffens
Yngre Drenge A: Mikkel Emborg – Andreas Hjortskov
Herre Junior B: Jesper Ravn – Anton Christopher Jensen ¼ finale
Herre Junior B: Jesper Ravn – Sebastian Borel Semifinale
Herre Junior B: Jesper Ravn – Rasmus Ekdahl Finale
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Michelsen
Yngre Drenge A Double: Mikkel Emborg / Peter Svenningsen – Andreas Hjortskov / Magnus Spottog
Yngre Drenge A Double: Mikkel Emborg / Peter Svenningsen – Casper Damm / Benjamin Karl Nielsen
Yngre Drenge A Double: Mikkel Emborg / Peter Svenningsen – Tobias Fuhrman / Christoffer Lund
Yngre Drenge A Double: Mikkel Emborg / Peter Svenningsen – Elias Nielsen Hansen / Oliver K Damsgaard Semifinale
Yngre Drenge A Double: Mikkel Emborg / Peter Svenningsen – Peter Trans / Thor B Christensen Finale
Yngre Drenge A Double: Mikkel Emborg / Kamilla Petersen – Benjamin Karl Nielsen / Louise J Thomsen
Herre Junior A Double: Christian Ryding / Jesper Ravn – Kristian Holm Steffensen / Martin Svenningsen
Herre Junior A Double: Christian Ryding / Jesper Ravn – Markus Mikkelsen / Christian Brüsch
Herre Junior A Double: Christian Ryding / Jesper Ravn – Mikkel Frederiksen / Nicolai Nordahl Jensen

12.01.2013: ØM 2013 (16 kampe, 225 min) Foto
Puslinge D: Mikkel Weinkouff – Sejr Lorentzen
Puslinge D: Lukas Æbleø – Robin Holger
Puslinge D: Lucas Æbleø – Martin Hillerup Hansen ¼-finale
Puslinge A: Mikkel Emborg – Daniel Simonsen Finale
Herre U21B: Christian Ryding – Martin Jacobsen
Herre U21B: Saro Zanazanian – Martin Svenningsen
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Nicolai Nordahl Jensen
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Kristian Holm Steffensen
Herre U21A: Michael Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Herre U21B Double: Christian Ryding / Saro Zanazanian – Mikkel Weibel / Simon Grum-Sørensen Finale
Herre U21A Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig
Herre U21A Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Nicolaj Nordahl Jensen/Jonathan Kofoed Hansen
Herre U21A Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Esben S Larsen / Mikkel Klint Stuhr
Herre U21A Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Kristian Holm Steffensen / Martin Svenningsen
Herre U21A Double: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Nicolaj Nordahl Jensen / Jonathan Koefoed Hansen
Herre U21A Double: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Esben S Larsen / Mikkel Klint Stuhr

09.01.2013: Serie 1, Brøndby – Amager (8 kampe, 102 min)
Kamp 2: Lasse Haahr Petersen – Peter Karlsen
Kamp 3: Emil Behrndtz – Peter Stilling
Kamp 5: Marcus Gøgsig – Peter Karlsen
Kamp 7: Emil Behrndtz – Bøje Madsen
Kamp 8: Saro Zanazanian – Peter Stilling
Kamp 10: Saro Zanazanian / Lasse Haahr Petersen – Peter Karlsen / Peter Stilling
Kamp 12: Emil Behrndtz – Peter Karlsen
Kamp 14: Saro Zanazanian – Peter Westrup

06.01.2013: Elitedivision, Vestegnen – Kvik Næstved (4 kampe) Foto
Kamp 1: Gustaf Ericsson – Simon Arvidsson
Kamp 3: Viktor Frederiksson – Idowu Saheed
Kamp 4: Ricki Krog – Victor Görmann
Kamp 5: Gustaf Ericsson – Idowu Saheed

05.01.2013: ØM 2-mandshold (12 kampe, 206 min) Foto
Klasse 1: Greve-Virum2, Michael Ryding – Poul Steffensen
Klasse 1: Greve-Virum2, Mads Larsen – Kristian Holm Steffensen
Klasse 1: Greve-Team Egedal, Michael Ryding – Markus Mikkelsen
Klasse 1: Greve-Team Egedal, Mads Larsen – Morten Schiøttz
Klasse 1: Greve-Hvidovre, Michael Ryding – Brian Hansen
Klasse 1: Greve-Hvidovre, Mads Larsen – Dennis Thomsen
Klasse 1: Greve-Roskilde, Michael Ryding – Anders G Nielsen (semifinale)
Klasse 1: Greve-Roskilde, Mads Larsen – Kennet Kjeldgaard Hansen (semifinale)
Klasse 1: Greve-Virum1, Mads Larsen – Henrik Koch (finale)
Klasse 1: Greve-Virum1, Mads Larsen / Michael Ryding – Esben S Larsen / Henrik Koch (finale)
Klasse 1: Greve-Virum1, Mads Larsen – Esben S Larsen (finale)
Junior A: Brøndby-Team Egedal, Christian Ryding – Christian Brüsch

31.12.2012: Godt nytår 2012 Se eller gense nogle af de sjove og fantastiske bolde

17.12.2012: Elitedivision, Vestegnen-Virum, runde nr. 9 (7 kampe) Foto
Kamp 1: Gustav Ericson – Istvan Moldovan (Kanal Sport)
Kamp 2: Viktor Frederiksson – Jannic Larsen
Kamp 3: Simon Nilsson – Henrik Vendelbo Samme kamp fra Kanal Sport
Kamp 4: Jesper Dahl – David Hindersson
Kamp 5: Gustav Ericson – Henrik Vendelbo Samme kamp fra Kanal Sport
Kamp 6: Simon Nilsson – Istvan Moldovan Samme kamp fra Kanal Sport
Kamp 7: Viktor Frederiksson – David Hindersson Samme kamp fra Kanal Sport
Kamp 8: Jesper Dahl – Jannic Larsen Samme kamp fra Kanal Sport
Interview: Jesper Dahl (Kanal Sport)
Interview: David Hindersson (Kanal Sport)
Interview: Jannik Larsen (Kanal Sport)
Interview: Gustav Ericson (Kanal Sport)

16.12.2012: Tomelilla Spelen (9 kampe, 79 min)
Junior 17: Christian Ryding – Emil Ohlsson
Junior 17: Christian Ryding – Benjamin Lillelund
Drenge 15: Christian Ryding – Orantes Alvarez Diego
Drenge 15: Christian Ryding – Oliver Nielsen
Drenge 15: Christian Ryding – Edvin Nielsson
Drenge 15: Christian Ryding – Emil Møller
Drenge 15: Christian Ryding – Benjamin Lillelund (semifinale)
Drenge 15: Christian Ryding – Fritjof Nilsson (finale)

08.12.2012: 2. Division, Vestegnen – Herlev, runde nr. 7 (8 kampe, 96 min)
Kamp 1: Christian Ryding – Dan Svendsen
Kamp 4: Michael Ryding – Henrik Ridder
Kamp 5: Kenneth Bech – Dan Svendsen
Kamp 8: Michael Ryding – Per Rasmussen
Kamp 10: Christian Ryding / Michael Ryding – Per Rasmussen / Dan Svendsen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Dan Svendsen
Kamp 13: Michael Ryding – Mikkel Albertsen
Kamp 14: Christian Ryding – Per Rasmussen

02.12.2012: Odense Grand Prix (19 kampe, 269 min)
Dame Junior B: Julie Kjærulf – Astrid Wermus
Herre U21 A: Michael Ryding – Mathias Christensen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Patrick T Bøttcher
Herre Klasse 2: Emil Behrndtz – Jeppe Sylvester Okkels
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Rasmus Donbæk
Herre Klasse 2: Marcus Salmonsen – Jacob Lassen
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Philip Ravn Jørgensen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Andreas Nielsen
Herre Klasse 2: Marcus Salmonsen – Benjamin Lillelund
Herre Klasse 2: Emil Behrndtz – Andreas Nielsen (¼-finale)
Herre Klasse 2: Marcus Salmonsen – Alexander Bisbo (¼-finale)
Herre Klasse 2: Emil Behrndtz – Markus Tougaard Hansen (semifinale)
Herre Klasse 1: Emil Behrndtz – Nicolai Wind
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Mathias Christensen
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Andreas Staby Andersen
Herre Klasse 1: Marcus Salmonsen – Jeppe Spottog
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Simon Christensen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Simon Christensen
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Marcus Mikkelsen

01.12.2012: Odense Grand Prix (15 kampe, 263 min)
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Julius Heilmann
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Rasmus K Mikkelsen
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Jeppe Spottog (semifinale)
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Thomas Hansen (finale)
Pige A: Karoliine Petersen – Louise Foldoy Steffens
Herre Junior B: Casper Damm – Anton Makki
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Ivan Ou
Dame Junior A: Karoline Petersen – Pernille Duo Lindbjerg
Herre U21B: Christian Ryding – Andreas Staby Andersen
Herre U21B: Saro Zanazanian – Mark Bato
Herre U21B: Chistian Ryding – Esben Rask Bach
Herre U21B: Saro Zanazanian – Alexander Lahnen
Herre U21B: Christian Ryding – Mirza Mujcinivic
Herre U21B: Saro Zanazanian – Mikkel Weibel
Herre U21B: Saro Zanazanian – Jonas Sørensen

28.11.2012: Serie 2: Brøndby – Greve, runde nr. 7 (3 kampe, 28 min)
Kamp 11: Jannic Ditlevsen – Mikael Stendorff
Kamp 13: Bent Binder – Connie Neville
Kamp 14: Tobias Ahlm – Ole Nielsen

28.11.2012: Serie 1, Brøndby – Greve, runde nr. 7 (3 kampe, 42 min)
Kamp 10: Lasse Haahr Petersen / Saro Zanazanian – Gert Ellegård / Peter Emborg
Kamp 12: Lasse Haahr Petersen – Peter Emborg
Kamp 14: Marcus Salmonsen – Flemming Teilmann

21.11.2012: Serie 1, Brøndby – TIK Taastrup, runde nr. 6 (7 kampe, 98 min)
Kamp 2: Marcus Gøgsig – Allan K Pedersen
Kamp 3: Saro Zanazanian – Michael Pedersen
Kamp 5: Lasse Haahr Petersen – Allan K Pedersen
Kamp 7: Saro Zanazanian – Jan Hansen
Kamp 10: Saro Zanazanian / Lasse Haahr Petersen – Jan Hansen / Kent Højlund
Kamp 11: Lasse Haahr Petersen – Jan Hansen
Kamp 14: Emil Behrndtz – Ken Petersen

18.11.2012: Juniordivision, Vestegnen – Roskilde (6 kampe, 77 min) Foto
Kamp 1: Marcus Salmonsen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 4: Marc S Andersen – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 6: Emil Behrndtz – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 8: Marc S Andersen – Micki Herskind
Kamp 9: Double

18.11.2012: Pointstævne 1, Pulje A (10 kampe, 116 min) Foto
Kamp 1: Patrick Skausholm – Nicolaj Højer
Kamp 2: Emilia Carlsen – Kamilla Petersen
Kamp 3: Philip Faurholm – Patrick Skausholm
Kamp 4: Emilia Carlsen – Nicolaj Højer
Kamp 5: Kamilla Petersen – Nicolaj Højer
Kamp 6: Philip Faurholm – Emilia Carlsen
Kamp 7: Kamilla Petersen – Patrick Skausholm
Kamp 8: Nicolaj Højer – Philip Faurholm
Kamp 9: Emilia Carlsen – Patrick Skausholm
Kamp 10: Kamilla Petersen – Philip Faurholm

11.11.2012: 1. Division, Vestegenen – Virum, runde nr. 6 (8 kampe, 113 min) Foto
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Henrik Schmitz
Kamp 4: Ricki Krog – Esben S Larsen
Kamp 6: Gustaf Ericson – Henrik Schmitz
Kamp 8: Ricki Krog – Steffen Aagesen
Kamp 10: Gustaf Ericson / Jesper Dahl – Steffen Aagesen / Esben S Larsen
Kamp 11: Gustaf Ericson – Esben S Larsen
Kamp 13: Mikkel Klint Stuhr – Steffen Aagesen
Kamp 14: Ricki Krog – Jannik Larsen

11.11.2012: 2. Division, Vestegnen – Amager Foto

10.11.2012: 1. Division, Vestegnen – København (6 kampe, 78 min) Foto
Kamp 2: Ricki Krog – Michael Pedersen
Kamp 5: Michael Ryding – Michael Pedersen
Kamp 8: Mikkel Klint Stuhr – Andreas Magnussen
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Mikkel Klint Stuhr – Michael Pedersen / Andreas Magnussen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Michael Pedersen
Kamp 14: Mikkel Stuhr Klint – David Hansen

10.11.2012: 2. Division, Vestegnen – København Foto

02.11.2012: Serie 1, Brøndby BC – Ishøj, runde nr. 4 (7 kampe, 97 min)
Kamp 1: Lars Strandhave Jørgensen – Jesper Hovgensen
Kamp 3: Lars Tværmose – Oscar Bloch
Kamp 5: Lars Strandhave Jørgensen – Jacob Ebbesen
Kamp 7: Morten Lærkedal Pedersen – Oscar Bloch
Kamp 10: Jess Bring-Larsen/Lars Tværmose – Jacob Ebbesen/Oscar Bloch
Kamp 11: Lars Tværmose – Jacob Ebbesen
Kamp 14: Morten Lærkedal Pedersen – Jesper Hovgesen

24.10.2012: 2. Division, Vestegnen – Helsingør, runde nr. 3 (7 kampe, 131 min)
Kamp 1: Kasper Petersen – Rasmus Olsen
Kamp 4: Marcus Gøgsig – Rasmus Hansen
Kamp 6: Oliver Møller Hansen – Rasmus Olsen
Kamp 7: Michael Ryding – Rasmus Hansen
Kamp 10: Oliver Møller Hansen / Michael Ryding – Jes Arder / Lars G Hansen
Kamp 12: Michael Ryding – Lars G Hansen
Kamp 14: Marcus Gøgsig – Rasmus Olsen

15.10.2012: Elitedivision, Vestegnen – Nørreå, runde nr. 4 (3 kampe, 58 min) Foto
Kamp 1: Jesper Dahl -Huang Hou Yu (Kanal Sport)
Kamp 2: Anders Persson – Nichlas Middelhede
Kamp 3: Sebastian Haack – Carsten Egeholt (Kanal Sport)
Kamp 4: Viktor Frederiksson – Erik Åhman
Kamp 5: Jesper Dahl – Carsten Egeholt (Kanal Sport)
Kamp 6: Sebastian Haack – Huang Hou Yu
Interview: Jesper Dahl (Kanal Sport)
Interview: Sebastian Haack (Kanal Sport)

14.10.2012: SISU Grand Prix (12 kampe, 219 min) Foto
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Simon Christensen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Simon Als
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Dorca Valentin Catalin
Herre Klasse 1: Saro Zanazanian – Danijel Kralj
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Daniel Christensen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Thomas Åkjær Nielsen
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Michael H Knudsen
Herre U21A: Michael Ryding – He Ping
Herre U21A: Ricki Krog – Tobias Rasmussen
Herre U21A: Mikkel Klint Stuhr – Niclas Middelhede
Pige B: Kamilla Petersen – Louise Foldoy Steffens Semifinale
Pige B: Kamilla Petersen – Michelle Als Christensen Finale

13.10.2012: SISU Grand Prix (4 kampe, 69 min)
Dame Junior A: Anisha Iyer – Nicoline Koefoed
Herre Junior A: Marcus Gøgsig – Jonathan Kofoed Hansen
Herre Junior A: Marcus Holm – Luka Danlic-Jahn
Herre Junior A: Oliver Møller Hansen – Markus Mikkelsen

10.10.2012: Serie 3, Brøndby 3 – Vallensbæk, runde nr. 2 Foto

10.10.2012: Serie 1, Brøndby 1 – Karlslunde, runde nr. 2 (7 kampe, 73 min) Foto
Kamp 1: Emil Behrndtz – Steen Brüel
Kamp 4: Saro Zanazanian – Jan Hartvig
Kamp 6: Lasse Haahr Petersen – Steen Brüel
Kamp 7: Marcus Gøgsig – Jan Hartvig
Kamp 9: Marcus Gøgsig / Emil Behrndtz – Jan Hartvig / Ole Midtgård
Kamp 11: Emil Behrndtz – Jan Hartvig
Kamp 13: Lasse Haahr Petersen – Ole Midtgård

09.10.2012: Træningslejr RumænienFoto

30.09.2012: 1. Division, Vestegnen – Amager, runde nr. 2 (5 kampe, 88 min)
Kamp 6: Lasse Haahr Petersen – Tobias Rasmussen
Kamp 8: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Rasmussen
Kamp 9: Mikkel Stuhr Klint / Mads Larsen – Tobias Rasmussen / Cyprian Asamoah
Kamp 11: Mads Larsen – Jan M Sørensen
Kamp 14: Mikkel Klint Stuhr – Tobias Rasmussen

30.09.2012: 2. Division, Vestegnen – Nyråd/Frem, runde nr. 2 (8 kampe, 122 min) Foto
Kamp 2: Michael Ryding – Michael Heilstrup
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Kim Christensen
Kamp 6: Michael Ryding – Svenne Kamper Johansen
Kamp 8: Kenneth Bech – Kim Christensen
Kamp 9: Oliver Møller Hansen / Michael Ryding – Kim Christensen / Svenne Kamper Johansen
Kamp 10: Kenneth Bech / Mads Lund Petersen – Michael Heilstrup / Peter Thrige
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Michael Heilstrup
Kamp 13: Michael Ryding – Kim Christensen

28.09.2012: 2. Division, Vestegnen – Brønshøj, runde nr. 1 (7 kampe, 107 min)
Kamp 1: Oliver Møller Hansen – Helge Kocman
Kamp 3: Michael Ryding – Flemming Weinrich
Kamp 6: Oliver Møller Hansen – Søren Eriksen
Kamp 8: Michael Ryding – Kasper Michelsen
Kamp 10: Oliver Møller Hansen / Michael Ryding – Helge Kocman / Kasper Michelsen
Kamp 11: Lasse Haahr Petersen – Helge Kocman
Kamp 14: Oliver Møller Hansen – Kasper Michelsen

23.09.2012: København Grand Prix (10 kampe, 145 min)
Puslinge A: Mikkel Emborg – Mathias Kyhn Finale
Drenge B: Karoline Petersen – Victor Paarup Jensen
Drenge B: Mikkel Emborg – Christoffer Lund
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Philip Ravn Jørgensen
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Jeppe Spottog Semifinale
Drenge A: Oliver Møller Hansen – Ivan Ou Finale
Herre U21: Michael Ryding – Sebastian Brinch
Herre Klasse 1: Kenneth Bech – Kennet Kjelgaard Hansen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Esben S Larsen
Herre Klasse 1: Kenneth Bech – Pernille P Søndergaard

22.09.2012: København Grand Prix (5 kampe, 82 min)
Dame Junior A: Karoline Petersen – Felicia Do
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Alexander Ghisalberti
Herre Junior A: Marc S Andersen – Jeppe Spottog
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Patrick Stobberup
Herre Elite: Jepser Dahl – Finn Tugwell

16.09.2012: Elitedivision, Vestegnen – Vedbæk, runde nr. 2 (5 kampe, 114 min) Foto
Kamp 1: Simon Nilsson – Christian T Kongsgaard
Kamp 4: Viktor Frederiksson – Mie Skov
Kamp 5: Simon Nilsson – Martin Monrad
Kamp 8: Viktor Frederiksson – Claus Rasmussen
Kamp 9: Viktor Frederiksson / Anders Persson – Christian T Kongsgaard / Martin Monrad

15.09.2012: Juniordivision, Greve – BB/KBTK, runde nr. 2 (7 kampe, 102 min) Foto
Kamp 1: Jesper Ravn – Ivan Ou
Kamp 4: Mikkel Klint Stuhr – Andreas Fern
Kamp 6: Jesper Ravn – Sebastian Tørnes Nielsen
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Malthe Lund Andersen
Kamp 9: Mikkel Klint Stuhr / Mikkel Frederiksen – Sebastian Tørnes Nielsen / Andreas Fehrn
Kamp 11: Mikkel Klint Stuhr – Ivan Ou
Kamp 13: Marc S Andersen – Sebastian Tørnes Nielsen

15.09.2012: Juniordivision, Greve – Team Egedal, runde nr. 1 (5 kampe, 67 min) Foto
Kamp 1: Mikkel Klint Stuhr – Sebastian Halvorsen
Kamp 3: Mikkel Frederiksen – Peter Jensen
Kamp 5: Mikkel Klint Stuhr – Philip Ravn Jørgensen
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Christian Brüsh
Kamp 8: Marc S Andersen – Peter Jensen

08.09.2012: AIF Stævne Foto

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje