2018/2019

Sæson 2018-2019 (346 kampe)

26.05.2019 Klubmesterskab 2019 Foto

19.05.2019 Slutspil ungdoms-DT Foto

Drengedivision: Nørreå-Hvidovre (bronze)
Kamp 1: Anders Nielsen / Mads Grotkjær Zacho – Jonas Davidsen / Oliver Skouboe Berntsen
Kamp 2: Jacob Laursen / Albert Gabel – Thorbjørn Mindedal Weichert / Matthias Goldbach Valery
Kamp 3: Jacob Laursen – Matthias Goldbach Valery
Kamp 4: Albert Gabel – Thorbjørn Mindedal Weichert
Kamp 5: Mads Grotkjær Zacho – Oliver Skouboe Berntsten
Kamp 6: Anders Nielsen – Jonas Davidsen
Kamp 7: Jacob Laursen – Thorbjørn Mindedal Weichert
Kamp 8: Albert Gabel – Matthias Goldbach Valery
Kamp 9: Mads Grotkjær Zacho – Jonas Davidsen
Kamp 10: Anders Nielsen – Oliver Skouboe Berntsen
Kamp 11: Jacob Laursen – Jonas Davisen
Kamp 12: Mads Grotkjær Zacho – Thorbjørn Mindedal Weichert
Kamp 13: Albert Gabel – Oliver Skouboe Berntsen
Kamp 14: Anders Nielsen – Matthias Goldbach Valery

Drengedivision: Hillerød-OB (finale)
Kamp 1:
Kamp 2:
Kamp 3:
Kamp 4:
Kamp 5:
Kamp 6:
Kamp 7:
Kamp 8:
Kamp 9:
Kamp 10:
Kamp 11:
Kamp 12:
Kamp 13:
Kamp 14:

Juniordivision: Roskilde-Hillerød (semi)
Juniordivision: Viby-Virum (semi)
Juniordivision: Hillerød-Virum (bronze)
Juniordivision: Roskilde-Viby (finale)

18.05.2019 Slutspil ungdoms-DT (54 kampe) Foto

Pigedivision: Brøndby-Silkeborg (semi)
Kamp 1: Freja Nielsen – Malene Dyrby Hansen
Kamp 2: Emilie Wraa – Mille Lyngsø Stofferegen
Kamp 3: Freja Nielsen / Emilie Wraa – Amalia Skulska / Mille Lyngsø Stoffregen

Pigedivision: Allerød-Triton (semi)
Kamp 1: Sofie Eckeroth – Maja Helene Hansen
Kamp 2: Emma Eckeroth – Mille Helene Hansen
Kamp 3: Sofie Eckeroth / Emma Eckeroth – Maja Helene Hansen – Mille Helene Hansen

Pigedivision: Brøndby-Triton (bronze)
Kamp 1: Freja Nielsen – Maja Helene Hansen
Kamp 2: Emilie Wraa – Mille Helene Hansen
Kamp 3: Freja Nielsen / Emilie Wraa – Maja Helene Hansen / Mille Helene Hansen
Kamp 4: Emilie Wraa – Maja Helene Hansen

Pigedivision: Silkeborg-Allerød (finale)
Kamp 1: Mille Lyngsø Stoffregen – Sofie Eckeroth
Kamp 2: Malene Dyrby Hansen – Emma Eckeroth
Kamp 3: Mille Lyngsø Stoffregen / Malene Dyrby Hansen – Sofie Eckeroth / Emma Eckeroth

Pigedivision: Præmieoverrækkelse

Drengedivision: OB-Triton (kvart)
Kamp 1: Noah Tolstrup Hvid / Kresten Christensen – Nick Tran / Simon Vonebjerg
Kamp 2: Frederik Kjær Hansen / Asbjørn Thomsen – William Møhring / Benjamin Marqvardsen
Kamp 3: Noah Tolstrup Hvid – Benjamin Marqvardsen
Kamp 4: Kresten Christensen – William Møhring
Kamp 5: Asbjørn Thomsen – Nick Tran
Kamp 6: Frederik Kjær Hansen – Simon Vonebjerg
Kamp 7: Noah Tolstrup Hvid – William Møhring
Kamp 8: Kresten Christensen – Benjamin Marqvardsen
Kamp 9: Asbjørn Thomsen – Simon Vonebjerg

Drengedivision: Viby-Hillerød (kvart)
Kamp 1: Jeppe Grønborg / Casper Munk Andreasen – Kristoffer Rasmussen / Alexander Attrup Mejer
Kamp 2: Johannes Grønborg / Rasmus Balslev Larsen – Dominykas Samuolis / Albert Wolfsberg
Kamp 3: Johannes Grønborg – Kristoffer Rasmussen
Kamp 4: Casper Munk Andreasen – Albert Wolfsberg
Kamp 5: Jeppe Grønborg – Alexander Attrup Mejer
Kamp 6: Rasmus Balslev Larsen – Dominykas Samuolis
Kamp 7: Johannes Grønborg – Albert Wolfsberg
Kamp 8: Casper Munk Andreasen – Kristoffer Rasmussen
Kamp 9: Jeppe Grønborg – Dominykas Samuolis
Kamp 10: Rasmus Balslev Larsen – Alexander Attrup Mejer

Drengedivision: OB-Hvidovre (semi)
Kamp 2: Matthias Goldbach Valery / Thorbjørn Mindedal Weichert – Frederik Kjær Hansen / Kresten Christensen
Kamp 3: Thorbjørn Mindedal Weichert – Asbjørn Thomsen
Kamp 5: Jonas Davidsen – Kresten Christensen
Kamp 6: Oliver Skouboe Berntsen – Frederik Kjær Hansen
Kamp 7: Thorbjørn Mindedal Weichert – Noah Tolstrup Hvid
Kamp 8: Matthias Goldbach Valery – Asbjørn Thomsen
Kamp 9: Jonas Davidsen – Frederik Kjær Hansen
Kamp 10: Oliver Skouboe Berntsen – Kresten Christensen
Kamp 11: Thorbjørn Mindedal Weichert – Frederik Kjær Hansen
Kamp 12: Jonas Davidsen – Noah Tolstrup Hvid
Kamp 13: Matthias Goldbach Valery – Kresten Christesen

Drengedivision: Hillerød-Nørreå (semi)
Kamp 1: Mads Grotkjær Zacho / Anders Nielsen – Albert Wolfsberg / Dominykas Samuolis
Kamp 2: Jacob Laursen / Albert Gabel – Alexander Attrup Mejer / Kristoffer Rasmussen
Kamp 3: Albert Gabel – Kristoffer Rasmussen
Kamp 4: Jacob Laursen – Alexander Attrup Mejer
Kamp 5: Mads Grotkjær Zacho – Albert Wolfsberg
Kamp 6: Anders Nielsen – Dominykas Samuolis
Kamp 7: Albert Gabel – Alexander Attrup Mejer
Kamp 8: Jacob Laursen – Kristoffer Rasmussen
Kamp 9: Mads Grotkjær Zacho – Dominykas Samuolis
Kamp 10: Anders Nielsen – Albert Wolfsberg
Kamp 11: Albert Gabel – Dominykas Samuolis

05.05.2019 Ungdoms DM 2019 (48 kampe) Foto

Single
Yngre Pige: Sofie Eckeroth – Maja Helene Hansen Semi
Yngre Pige: Emma Eckeroth – Mille Helene Hansen Semi
Yngre Pige: Sofie Eckeroth – Emma Eckeroth Finale

Yngre Drenge: David Lund Heining – Laust Ravn Johansen Semi
Yngre Drenge: Albert Wolfsberg – Kristen Christensen Semi
Yngre Drenge: Daniel Lund Heinig – Albert Wolfsberg Finale

Pige: Freja Nielsen – Mille Lyngsø Stoffregen
Pige: Anna V Ansø – Maja Helene Hansen
Pige: Mille Lyngsø Stoffregen / Sia Mann Sinding Semi
Pige: Anna V Ansø – Emma Eckeroth Semi
Pige: Mille Lyngsø Stoffregen – Anna V Ansø Finale

Drenge: Christian David Hold – William Falkenstjerne Beck Semi
Drenge: Noah Tolstrup Hvid – Alexander Sønderby Hansen Semi
Drenge: Noah Tolstrup Hvid – Christian David Hold Finale

Dame Junior: Jocefina Haagensen – Ida Bønding Schøsler Semi
Dame Junior: Mie Schou Salhauge – Mille Lyngsø Stoffregen Semi
Dame Junior: Jocefina Haagensen – Mie Schou Salhauge Finale

Herre Junior: Daniel Simonsen – Theo Dyekjær Semi
Herre Junior: Mikkel Emborg – Peter Svenningsen Semi
Herre Junior: Mikkel Emborg – Daniel Simonsen Finale

Dame U21: Sally Maribo – Mie Schou Salhauge
Dame U21: Sally Maribo – Line Tækker Tarbensen Semi
Dame U21: Sophie Walløe – Jocefina Haagensen Semi
Dame U21: Sophie Valløe – Sally Maribo Finale

Herre U21: Anders Lind – Ivik Nielsen
Herre U21: Daniel Simonsen – Mikkel Emborg
Herre U21: Anders Lind – Thor B Christensen Semi
Herre U21: Daniel Simonsen – Peter Svenningsen Semi
Herre U21: Anders Lind – Daniel Simonsen Finale

Single/Double: Præmieoverrækkelse

Double
Yngre Pige: Sofie Eckeroth / Emma Eckeroth – Nikoline Kure / Emma Vendelbo Clement Semi
Yngre Pige: Maja Helene Hansen / Mille Helene Hansen- Laura Bruun Harder / Mille Marie Birkmose Søndergaard Semi
Yngre Pige: Sofie Eckeroth / Emma Eckeroth – Maja Helene Hansen / Mille Helene Hansen Finale

Yngre Drenge: Oliver Skouboe Berntsen / David Lund Heinig – Laust Ravn Johansen / Mads Grotkjær Zacho Semi
Yngre Drenge: Oliver Skouboe Berntsen / David Lund Heinig – Jakob Petersen / Simon Petersen Finale

Pige: Rebecca Mejer / Laura Schyberg – Freja Nielsen / Malene Dyrby Hansen Semi
Pige: Mille Lyngsø Stoffregen / Sia Man Sinding – Anna V Ansø / Ann-Christine Rosager Christensen Semi
Pige: Mille Anna V Ansø / Ann-Christine Rosager Christensen – Rebecca Mejer / Laura Schyberg Finale

Drenge: Noah Tolstrup Hvid / Christian David Hold – Carl Carstensen Køngerskov / Victor Oksfeldt Semi
Drenge: William Falkenstjerne Beck / Alexander Sønderby Hansen – Benjamin Marqvarsen / Nick Tran Semi
Drenge: Noah Tolstrup Hvid / Christian David Hold – William Falkenstjerne Beck / Alexander Sønderby Hansen Finale

Dame Junior: Sally Maribo / Mie Schou Salhauge – Jocefina Haagensen / Thea Amalie Nielsen Finale

Herre Junior: Daniel Simonsen / Mikkel Emborg – Matias Larsen / Bjarke Krog Semi
Herre Junior: Nicklas Boldt Hansen / Malthe Hansen – Simon Larsen / Patrick Skarsholm Semi
Herre Junior: Daniel Simonsen / Mikkel Emborg – Simon Larsen / Patrick Skarsholm Finale

Dame U21: Line Tækker Tarbensen / Louise Andersen – Sophie Walløe / Louise Jakobsen Finale

Herre U21: Peter Svenningsen / Martin Buch Andersen – Jonathan Kofoed Hansen / Rasmus K Mikkelsen Semi
Herre U21: Anton Christopher Jensen / Anders Lind – Marius Dam / Ivik Nielsen Semi
Herre U21: Peter Svenningsen / Martin Buch Andersen – Anton Christopher Jensen / Anders Lind Finale

04.05.2019 Ungdoms DM 2019 (125 kampe) Foto

Single
Yngre Pige: Sara Kjær Lassen – Mille Marie Birkmose Søndergaard
Yngre Pige: Sara Kjær Lassen – Emma Vendelbo Clement
Yngre Pige: Emma Vendelbo Clement – Mille Maria Birkmose Søndergaard
Yngre Pige: Sally Lou – Laura Bruun Harder
Yngre Pige: Maria Albæk – Sally Lou
Yngre Pige: Maria Albæk – Laura Bruun Harder
Yngre Pige: Mille Helene Hansen – Lærke Ditlevsen
Yngre Pige: Mille Helene Hansen – Mathilde Andersen
Yngre Pige: Mathilde Andersen – Lærke Ditlevsen

Yngre Drenge: Holger Fogh – Snorre Kjærgaard Nielsen
Yngre Drenge: Simon Petersen – Holger Fogh
Yngre Drenge: Simon Petersen – Snorre Kjærgaard Nielsen
Yngre Drenge: Lasse Fly Kristensen – Ruben Kristensen
Yngre Drenge: Lasse Fly Kristensen – Frederik Hold
Yngre Drenge: Ruben Kristensen – Frederik Hold
Yngre Drenge: Kresten Christensen – Johannes Grønborg
Yngre Drenge: Lasse Fly Kristensen – Mads Grotkjær Zacho
Yngre Drenge: Jacob Petersen – Laust Ravn Johansen
Yngre Drenge: Laust Ravn Johansen – Jeppe Bonné
Yngre Drenge: Albert Wolfsberg – Valdemar Buchwald
Yngre Drenge: Rasmus Balslev Larsen – Simon Vonebjerg

Pige: Sally Lou – Helle Andersen
Pige: Ida Balk-Møller – Helle Andersen
Pige: Sally Lou – Ida Balk-Møller
Pige: Alma Jakobsen – Zandra Lassen
Pige: Emilie Wraa – Emma Eckeroth
Pige: Emilie Wraa – Sara Jensen
Pige: Victoria Berthelsen – Sara Jensen
Pige: Emilie Wraa – Victoria Berthelsen
Pige: Mille Helene Hansen – Zandra Lassen
Pige: Sofie Eckeroth – Mille Helene Hansen
Pige: Lærke Krag-Andersen – Julie Holbæk Hedeman
Pige: Rebecca Mejer – Julie Holbæk Hedeman
Pige: Rebecca Mejer – Lærke Krag-Andersen
Pige: Freja Nielsen – Rebecca Mejer

Drenge: William Rasmussen – Valdemar Vejlgaard
Drenge: William Falkenstjerne Beck – William Frank Warming
Drenge: Sofus K Andreasen – Kristoffer Rasmussen
Drenge: Malte Bror Poulsen – Benjamin Marqvardsen
Drenge: Malte Bror Poulsen – Frederik Kjær Hansen
Drenge: Frederik Kjær Hansen – Benjamin Marqvardsen
Drenge: Alexander Attrup Mejer – William Rasmussen
Drenge: Alexander Attrup Mejer – Valdemar Vejlgaard
Drenge: Jonas Davidsen – Laust Ravn Johansen
Drenge: Jakob Petersen – Lukas Kitaj
Drenge: David Lund Heinig – Jakob Petersen
Drenge: David Lund Heinig – Lukas Kitaj
Drenge: William Frank Warming – Laust Ravn Johansen
Drenge: Oliver Skoueboe Berntsen – Anders Nielsen
Drenge: Anton Dong – Oliver Skouboe Berntsen
Drenge: Anton Dong – Anders Nielsen
Drenge: Viktor Oksfeldt – Anton Dong
Drenge: Alexander Sønderby Hansen – Malte Bror Poulsen
Drenge: Johannes Grønborg – Isak Antonio Karman
Drenge: Isak Antonio Karman – Noah Ibrahim
Drenge: Johannes Grønborg – Noah Ibrahim

Dame Junior: Ann-Christine Rosager Christensen – Sia Mann Sinding
Dame Junior: Ida Bønding Schøsler – Louise Andersen
Dame Junior: Agnete Kranker – Amanda Mau
Dame Junior: Jocefina Haagensen – Mia Dong

Herre Junior: Oscar Hovmøller – Magnus Hartvigsen
Herre Junior: Daniel Simonsen – Anton Dong
Herre Junior: Bjarke Krog – Laurits Jelsbak Thomsen
Herre Junior: Christopher Normann – Alexander Mejer
Herre Junior: Malthe Hansen – Kristoffer Rasmussen
Herre Junior: Malthe Hansen – Matias Larsen
Herre Junior: Patrick Skarsholm – Kevin Nielsen
Herre Junior: Patrick Skarsholm – Theo Dyekjær
Herre Junior: Christian David Hold – Mikkel Skovborg Andersen
Herre Junior: Nicklas Boldt Hansen – Alexander Sønderby Hansen
Herre Junior: Daniel Simonsen – Oscar Hovmøller
Herre Junior: Victor Amstrup – Christopher Normann
Herre Junior: Bjarke Krog – Victor Amstrup

Dame U21: Louise Jakobsen – Thea Amalie Nielsen
Dame U21: Mie Schou Salhauge – Ida Bønding Schøsler

Herre U21: Anders Lind – Rasmus Bai Sandfeld
Herre U21: Peter Trans – Gustav Faurschou
Herre U21: Anders Lind – Peter Trans
Herre U21: Ivik Nielsen – Oliver Petersen
Herre U21: Theo Dyekjær – Matias Larsen
Herre U21: Jesper Ravn – Mickey Elsborg
Herre U21: Patrick Skarsholm – Emil Lynge Sørensen
Herre U21: Peter Jensen – Matias Larsen
Herre U21: Sebastian Borel – Mikkel Skovborg Andersen
Herre U21: Theo Dyekjær – Jacob Henkov
Herre U21: Matias Larsen – Bjarke Krog
Herre U21: Thor B Christensen – Marius Dam
Herre U21: Jonathan Kofoed Hansen – Mickey Elsborg

Double
Yngre Drenge: Oliver Bertsen / David Lund Heinig – Johannes Grønborg / Lasse Fly Kristensen
Yngre Drenge: Nicolai Dyg Jensen / Valdemar Buchwald – Holger Fogh / Fillip Bejning Højslet
Yngre Drenge: Lasse Fly Kristensen / Johannes Grønborg – Isak Antonio Karmen / Johan Engberg Havsteen
Yngre Drenge: Holger Fogh / Filip Bejning Højslet – Laust Ravn Johansen / Mads Grotkjær Zacho
Yngre Drenge: Kresten Christensen / Simon Vonnebjerg – Casper Munk Andreasen /Rasmus Balslev Larsen

Pige: Rebecca Mejer / Laura Schyberg – Alma H Jakobsen / Lærke Krag-Andersen
Pige: Freja Nielsen / Malene Dyrby Hansen – Victoria Berthelsen / Julie Holbæk Hedeman

Drenge: Benjamin Marqvardsen / Nick Tran – Albert Gabel / Frederik Kjær Hansen
Drenge: Christian David Hold / Noah Tolstrup Hvid – Anders Nielsen / Mikkel Papsø

Herre Junior: Mikkel Emborg / Daniel Simonsen – Mads Toft Schmidt / Romeo Rabade-Lieber
Herre Junior: Malthe Hansen / Nicklas Boldt Hansen – Alexander Attrup Mejer / Felipe Matarese

Herre U21: Sebastian Borel / Jesper Ravn – Joakim Kofoed Hansen / Rasmus K Mikkelsen
Herre U21: Anton Christopher Jensen / Anders Lind – Peter Trans / Jonathan Abildgaard Hansen
Herre U21: Peter Svenningsen / Martin Buch Andersen – Mads Pærregaard / Jakob Henkov
Herre U21: Marius Dam / Ivik Nielsen – Mathias Ringstrømm / Oliver Petersen

Mix Double
Yngre Dr/Pg Mix: Casper Munk Andreasen / Maria Albæk – Noah Ibrahim / Sara Kjær Larsen
Yngre Dr/Pg Mix: Emma Vendelbo Clement / David Lund Heinig – Lasse Fly Kristensen / Laura Bruun Harder
Yngre Dr/Pg Mix: Emma Eckeroth / Daniel Luong Søemosegaard – Simon Vonebjerg / Mille Helene Hansen
Yngre Dr/Pg Mix: Emma Vendelbo Clement / David Lund Heinig – Emma Eckeroth / Daniel Luong Søemosegaard Semi
Yngre Dr/Pg Mix: Oliver Skouboe Berntsen / Nikoline Kure – Albert Wolfsberg / Sally Lou Semi
Yngre Dr/Pg Mix: Emma Vendelbo Clement / David Lund Heinig – Oliver Berntsen / Nikoline Kure Finale

Dr/Pg Mix: William Frank Warming / Freja Nielsen – Nick Tran / Maja Helena Hansen
Dr/Pg Mix: Malene Dyrby Hansen / Alexander Attrup Mejer – Emilie Wraa / William Rasmussen
Dr/Pg Mix: Albert Gabel / Zandra Lassen – Lukas Kitaj / Ida Balk-Møller
Dr/Pg Mix: Nick Tran / Maja Helene Hansen – Viktor Oksfeldt / Sia Mann Sinding
Dr/Pg Mix: Nick Tran / Maja Helene Hansen – Anton Dong / Ann-Christine Rosager Christensen Semi
Dr/Pg Mix: Nick Tran / Maja Helene Hansen – Mikkel Papsø / Mille Lyngsø Stoffregen Finale

Junior Mix: Mie Schou Salhauge / Nicklas Boldt Hansen – Magnus Hartvigsen / Amanda Mau
Junior Mix: Noah Tolstrup Hvid / Jocefina Haagensen – Mikkel Skovborg Andersen / Agnete Kranker
Junior Mix: Noah Tolstrup Hvid / Jocefina Haagensen – Nicklas Boldt Hansen / Mie Schou Salhauge Semi
Junior Mix: Theo Dyekjær / Ida Bønding Schøsler – Mads Toft Schmidt / Sally Maribo Semi
Junior Mix: Theo Dyekjær / Ida Bønding Schøsler – Noah Tolstrup Hvid / Jocefina Haagensen Finale

U21 Mix: Louise Jakobsen / Patrick Skarsholm – Karoline Petersen / Jesper Ravn
U21 Mix: Sophie Walløe / Thor B Christensen – Louise Andersen / Peter Trans Semi
U21 Mix: Sophie Walløe / Thor B Christensen – Marius Dam / Line Tækker Tarbensen Finale

Mix Double: Præmieoverrækkelse

23.04.2019 Dame Elitedivision, Greve-Hillerød Semifinale
Bord 1: Live-stream
Bord 2: Live-Stream

13.04.2019 3. Division, Vestegnen-Kvik Næstved (10 kampe)
Kamp 1: Jesper Ravn / Mads Lund Petersen – Steen Nedergaard Jensen / Nick Olsen
Kamp 2: Christian Brüsch / Henrik Nielsen – Allan Hansen / Jørn Ringstrømm
Kamp 3: Henrik Nielsen-Nick Olsen
Kamp 4: Jesper Ravn-Steen Nedergaard Jensen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Allan Hansen
Kamp 6: Christian Brüsch – Jørn Ringstrømm
Kamp 7: Jesper Ravn – Nick Olsen
Kamp 8: Henrik Nielsen – Steen Nedergaard Jensen
Kamp 9: Christian Brüsch – Allan Hansen
Kamp 10: Mads Lund Petersen – Jørn Ringstrømm

13.04.2019 3. Division, Vestegnen-Level (9 kampe)
Kamp 1: Henrik Nielsen / Christian Brüsch – Luka Dardic-Jahn / Laurits Jelsbak Thomsen
Kamp 2: Mads Lund Petersen / Jesper Ravn – Lars Daugaard / Victor R Christensen
Kamp 3: Henrik Nielsen – Victor R Christensen
Kamp 4: Jesper Ravn – Luka Dardic-Jahn
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Lars Daugaard
Kamp 6: Christian Brüsch – Laurits Jelsbak Thomsen
Kamp 7: Henrik Nielsen – Luka Dardic-Jahn
Kamp 8: Jesper Ravn – Victor R Christensen
Kamp 9: Mads Lund Petersen – Laurits Jelsbak Thomsen

13.04.2019 3. Division, Amager-Hillerød (8 kampe)
Kamp 5: Jan Risom Pedersen – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 7: Preben Larsen – Tomasz Akier
Kamp 8: Brian Hoffmann – Alexander Sønderby Hansen
Kamp 10: Frodi Fridason Jensen – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 11: Preben Larsen – Chen Yan
Kamp 12: Jan Risom Pedersen – Tomasz Akier
Kamp 13: Brian Hoffmann – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 14: Frodi Fridason Jensen – Alexander Sønderby Hansen

13.04.2019 3. Division, Level-Amager (5 kampe)
Kamp 5: Victor R Christensen – Frodi Fridason Jensen
Kamp 6: Lars Daugaard – Preben Larsen
Kamp 7: Luka Dardic-Jahn – Jan Risom Pedersen
Kamp 8: Laurits Jelsbak Thomsen – Brian Hoffmann
Kamp 9: Victor R Christensen – Preben Larsen

07.04.2019 Veteran DM Foto

17.03.2019 Brøndby Stævne Foto

16.03.2019 Brøndby Stævne Foto

09.03.2019 3. Division, Vestegnen-Amager (14 kampe)
Kamp 1: Jesper Ravn / Mads Lund Petersen – Izabell Nørlem / Jan M Sørensen
Kamp 2: Emil Behrndtz / Christian Brüsch – Brian Hoffmann / Brian Wikowski
Kamp 3: Emil Behrndtz – Izabell Nørlem
Kamp 4: Jesper Ravn – Jan M Sørensen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Brian Hoffmann
Kamp 6: Christian Brüsch – Brian Wikowski
Kamp 7: Emil Behrndtz – Jan M Sørensen
Kamp 8: Jesper Ravn – Izabell Nørlem
Kamp 9: Mads Lund Petersen – Brian Wikowski
Kamp 10: Christian Brüsch – Brian Hoffmann
Kamp 11: Emil Behrndtz – Brian Wikowski
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Jan M Sørensen
Kamp 13: Jesper Ravn – Brian Hoffmann
Kamp 14: Christian Brüsch – Izabell Nørlem

09.03.2019 3. Division, Vestegnen-Hvidovre (10 kampe)
Kamp 1: Christian Brüsch / Emil Behrndtz – Kristian Weitemeyer / Jacob Britze
Kamp 2: Mads Lund Petersen / Jesper Ravn – Frederik G Sørensen / Mads Britze
Kamp 3: Christian Brüsch – Frederik G Sørensen
Kamp 4: Emil Behrndtz – Mads Britze
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Kristian Weitemeyer
Kamp 6: Jesper Ravn – Jacob Britze
Kamp 7: Emil Behrndtz – Frederik G Sørensen
Kamp 8: Christian Brüsch – Mads Britze
Kamp 9: Jesper Ravn – Kristian Weitemeyer
Kamp 10: Mads Lund Petersen – Jacob Britze

02.03.2019 Ungdom B over 12 Foto
Brøndby-Allerød: Bord 1, Bord 2
Bornholm-Slangerup: Bord 1a, Bord 1b, Bord 2
Brøndby-Slangerup: Bord 1, Bord 2
Bornholm-Allerød: Bord 1, Bord 2

26.02.2019 DM 201
Lodtrækning

17.02.2019 Dame DT Foto

10.02.2019 DBTU Træningslejr Foto

27.01.2019 TOP 12 Foto
Live stream:
Bord 1a, Bord 1b
Bord 2a, Bord 2b
Bord 3a, Bord 3b og præmieoverrækkelse
Bord 10a, Bord 10b, Bord 10c
Bord 11a, Bord 11b, Bord 11c

26.01.2019 TOP 12 Foto
Live stream:
Bord 1
Bord 2a, Bord 2b
Bord 3
Bord 9
Bord 10a, Bord 10b, Bord 10c
Bord 11a, Bord 11b
Bord 12a, Bord 12b

20.01.2019 Pigedivision samling Foto

19.01.2019 3. Division, Vestegnen-Nyråd (12 kampe)
Kamp 1: Emil Behrndtz / Jesper Ravn – Malthe Hansen / Nicklas Boldt Hansen
Kamp 2: Mads Lund Petersen / Peter Jensen – Dan Hansen / Michael Heilstrup
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 4: Emil Behrndtz – Dan Hansen
Kamp 5: Peter Jensen – Michael Heilstrup
Kamp 6: Jesper Ravn – Malthe Hansen
Kamp 7: Emil Behrndtz – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Dan Hansen
Kamp 9: Jesper Ravn – Michael Heilstrup
Kamp 10: Emil Behrndtz – Michael Heilstrup
Kamp 11: Jesper Ravn – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 14: Mads Lund Petersen – Malthe Hansen

19.01.2019 3. Division, Vestegnen-Virum (13 kampe)
Kamp 1: Mads Lund Petersen / Peter Jensen – Niels Ramberg / Jannik Larsen
Kamp 2: Jesper Ravn / Emil Behrndtz – Karsten Flemin / Jesper Christensen
Kamp 3: Emil Behrndtz – Jesper Christensen
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Jannik Larsen
Kamp 5: Peter Jensen – Niels Ramberg
Kamp 6: Jesper Ravn – Karsten Flemin
Kamp 7: Emil Behrndtz – Jannik Larsen
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Jesper Christensen
Kamp 9: Peter Jensen – Karsten Flemin
Kamp 10: Jesper Ravn – Niels Ramberg
Kamp 11: Emil Behrndtz – Karsten Flemin
Kamp 12: Peter Jensen – Jannik Larsen
Kamp 13: Mads Lund Petersen – Niels Ramberg

13.01.2019 ØM 2019 Foto
12.01.2019 ØM 2019 Foto
05.01.2019 ØM 2-mandshold Foto

30.12.2018 Vestegnen Julestævne
Bord 1, Bord 2, Bord 3, Bord 4

29.12.2018 Vestegnen Julestævne
Bord 1, Bord 2, Bord 3, Bord 4

21.12.2018 Træningslejr Foto
07.12.2018 Roskilde-VS Angers TT Foto

24-25.11.2018 Kval TOP 12 Foto

Yngre Drenge:
Runde 1: Noah Ibrahim – Simon Vonebjerg
Runde 2: Noah Ibrahim – Kresten Christensen
Runde 3: Noah Ibrahim – Simon Petersen
Runde 4: Noah Ibrahim – Holger Fogh
Runde 5: Noah Ibrahim – Ruben Kristensen
Runde 6: Noah Ibrahim – Daniel Luong Søemosegaard
Runde 7: Noah Ibrahim – Rasmus Balslev Larsen
Runde 8: Noah Ibrahim – Valdemar Buchwald
Runde 9: Noah Ibrahim – Frederik Hold
Runde 10: Noah Ibrahim – Kasper Møller Bronnee
Runde 11: Noah Ibrahim – Isak Antonio Karman

Pige:
Runde 1: Emilie Wraa – Julie Holbæk Hedeman
Runde 2: Emilie Wraa – Sara Jensen
Runde 3: Emilie Wraa – Liv Pedersen
Runde 4: Emilie Wraa – Lærke Krag-Andersen
Runde 5: Emilie Wraa – Victoria Berthelsen
Runde 6: Emilie Wraa – Alma Hvas Jensen
Runde 7: Emilie Wraa – Mira Slangerup
Runde 8: Emilie Wraa – Zandra Lassen

Herre Junior:
Runde 1: Nicklas Boldt Hansen – Niels-Anton Tybirk Le Marc
Runde 2: Nicklas Boldt Hansen – Victor Amstrup
Runde 3: Nicklas Boldt Hansen – Matias Larsen
Runde 4: Nicklas Boldt Hansen – Mikkel Skovborg Andersen
Runde 5: Nicklas Boldt Hansen – Benjamin Karl Nielsen
Runde 6: Nicklas Boldt Hansen – Mickey Elsborg
Runde 7: Nicklas Boldt Hansen – Jens Klein-Døssing
Runde 8: Nicklas Boldt Hansen – Lukas Bonderup
Runde 9: Nicklas Boldt Hansen – Mads Toft Schmidt
Runde 10: Nicklas Boldt Hansen – Patrick Skarsholm
Runde 11: Nicklas Boldt Hansen – Romeo Rabade-Lieber

Runde 1: Patrick Skarsholm – Mickey Elsborg
Runde 2: Patrick Skarsholm – Mads Toft Schmidt
Runde 3: Patrick Skarsholm – Lukas Bonderup
Runde 4: Patrick Skarsholm – Romeo Rabade-Lieber
Runde 5: Patrick Skarsholm – Jens Klein-Døssing
Runde 6: Patrick Skarsholm – Benjamin Karl Nielsen
Runde 7: Patrick Skarsholm – Mikkel Skovborg Andersen
Runde 8: Patrick Skarsholm – Victor Amstrup
Runde 9: Patrick Skarsholm – Matias Larsen
Runde 10: Patrick Skarsholm – Nicklas Boldt Hansen
Runde 11: Patrick Skarsholm – Niels-Anton Tybirk Le Marc

Dame Junior/U21:
Runde 1: Anisha Iyer – Amalie Ipsen
Runde 2: Anisha Iyer – Amanda Mau
Runde 3: Anisha Iyer – Amalie Nørgaard
Runde 4: Anisha Iyer – Agnete Kranker
Runde 5: Anisha Iyer – Julie Iversen
Runde 6: Anisha Iyer – Mia Thomsen
Runde 7: Anisha Iyer – Josephine Ravn Christensen
Runde 8: Anisha Iyer – Celine Sophie Røn Andersen
Runde 9: Anisha Iyer – Ida Bønding Schøsler

16.11.2018 CL Roskilde-Saarbrücken Foto

26.09.2018 CL Roskilde-Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki Foto

22.09.2018 København Stævne Foto

www.brondbybordtennisclub.dk