2015/2016

Sæson 2015-2016 (604 kampe)

21.05.2016 Pigedivision, Vestegnen – Sjørring, Semifinale (3 kampe) Foto
Kamp 1: Alberte Holck Christensen – Cecilie Andersen
Kamp 2: Kamilla Petersen – Sara Andersen
Kamp 3: Alberte Holck Christensen / Kamilla Petersen – Sara Andersen / Cecilie Andersen

21.05.2016 Pigedivision, Hvidovre – Rønde, Semifinale (4 kampe)
Kamp 1: Jocefina Haagensen – Julie K Davidsen
Kamp 2: Nikoline Gärtner – Sally Maribo
Kamp 3: Jocefina Haagensen / Nikoline Gärtner – Julie K Davidsen / Sally Maribo
Kamp 4: Jocefina Haagensen – Sally Maribo

21.05.2016 Pigedivision, Rønde – Sjørring, Bronze kamp (3 kampe)
Kamp 1: Julie K Davidsen – Cecilie Andersen
Kamp 2: Sally Maribo – Sara Andersen
Kamp 3: Julie K Davidsen / Sally Maribo – Cecilie Andersen / Sara Andersen

21.05.2016 Pigedivision, Vestegnen – Hvidovre, Finale (3 kampe)
Kamp 1: Kamilla Petersen – Jocefina Haagensen
Kamp 2: Alberte Holck Christensen – Katarina Nielsen
Kamp 3: Kamilla Petersen / Alberte Holck Christensen – Katarina Nielsen / Jocefina Haagensen

Præmieoverrækkelse

01.05.2016 Ungdoms DM 2016 (25 kampe) Foto
Live Stream Bord 1: 9-13, 13-17, 17-18
Live Stream Bord 2: 9-13, 13-17
Live Stream Bord 3: 9-13, 13-17
Live Stream Bord 4: 9-13, 13-17
Live Stream Bord 5: 9-13
Live Stream Bord 6: 9-13

Single
Yngre Pige: Jocefina Haagensen – Sally Maribo Finale
Yngre Drenge: Theo Dyekjær – Christian David Hold Finale
Pige: Kamilla Petersen – Thea Amalie Nielsen
Pige: Xenia Rindom – Thea Amalie Nielsen Finale
Drenge: Daniel Simonsen – Peter Svenningsen Finale
Dame Junior: Anisha Iyer – Mie Schou Salhauge
Dame Junior: Alberte Holck Christensen – Sophie Walløe
Dame Junior: Anisha Iyer – Nicoline Koefoed Semi
Dame Junior: Sophie Walløe – Nicoline Koefoed Finale
Herre Junior: Andreas Dilling – Anders Lind Finale
Dame U21: Sophie Walløe – Nicoline Koefoed Finale
Herre U21: Mikkel Stuhr Klint – Tobias Rasmussen
Herre U21: Anders Lind – Tobias Rasmussen Finale

Single: Præmieoverrækkelse
Double: Præmieoverrækkelse

Double
Yngre Pige: Ida Brønding / Jocefina Haagensen – Sally Maribo / Julie K Davidsen Finale
Yngre Drenge: William Beck / Alexander Sønderby Hansen – Noah T Hvid – Christian David Hold Finale
Pige: Kamilla Petersen / Louise Andersen – Nanna Fischer / Anna H Rasmussen Semi
Pige: Kamilla Petersen / Louise Andersen – Xenia Rindom / Thea Amalie Nielsen (finale)
Drenge: Peter Svenningsen / Rasmus Høyer Søndergaard – Lukas Bonderup / Daniel Simonsen Finale
Dame Junior: Alberte Holck Christensen / Karoline Petersen – Tone Juhl Pedersen / Line Tækker Tarbensen Semi
Dame Junior: Anisha Iyer / Louise Jakobsen – Line Tækker Tarbensen / Tone Juhl Pedersen Semi
Dame Junior: Line Tækker Tarbensen / Tone Juhl Pedersen – Sophie Walløe / Nicoline Koefoed Finale
Herre Junior: Oliver Petersen / Rasmus K Mikkelsen – Peter Trans / Martin Buch Andersen
Herre Junior: Oliver Petersen / Rasmus K Mikkelsen – Thor B Christensen / Kasper Michelsen Finale
Dame U21: Sofie Egeholt Bang / Henrietta Nielsen – Rikke Nørskov Sørensen / Malene Kaag Finale
Herre U21: Jonathan Kofoed Hansen / Nicolai Nordahl Jensen – Micki Herskind / Tobias Rasmussen Finale

30.04.2016 Ungdoms DM 2016 (33 kampe) Foto
Live Stream Bord 1: 9-16, 16-20
Live Stream Bord 2: 9-16, 16-20
Live Stream Bord 3: 9-16, 16-20
Live Stream Bord 4: 9-16, 16-20
Live Stream Bord 5: 9-16, 16-20
Live Stream Bord 6: 9-16, 16-20

Single
Pige: Kamilla Petersen – Josephine R Christensen
Pige: Kamilla Petersen – Laura Schyberg
Pige: Kamilla Petersen – Dea Melgaard
Drenge: Emil Friis Hansen – Kristian Ulrik Tvermoes
Dame Junior: Kamilla Petersen – Line Tækker Tarbensen
Dame Junior: Alberte Holck Christensen – Dea Melgaard
Dame Junior: Anisha Iyer – Emmelie Mogensen
Dame Junior: Karoline Petersen – Thea Amalie Nielsen
Dame Junior: Louise Jakobsen – Tone Juhl Pedersen
Herre Junior: Emil Friis Hansen – Nicolai Christoffersen
Herre Junior: Sebastian Borel – Jacob Henkov
Herre Junior: Oliver Petersen – Simon Larsen
Dame U21: Anisha Iyer – Henriette Nielsen
Dame U21: Alberte Holck Christensen – Linie Tækker Tarbensen
Dame U21: Karoline Petersen – Rikke Nørskov Sørensen
Dame U21: Louise Jakobsen – Sofie Egeholt Bang
Herre U21: Christian Ryding – Simon Kyhn
Herre U21: Emil Behrndtz – Oliver Petersen
Herre U21: Mikkel Klint Stuhr – Sune Christian Petersen
Herre U21: Oliver Petersen – Jonathan Kofoed Hansen
Herre U21: Mikkel Klint Stuhr – Jonas Overgaard

Double
Drenge: Emil Friis Hansen / Magnus K Thomsen – Jeppe Lunde / Jens Klein-Døssing
Herre Junior: Oliver Petersen / Rasmus K Mikkelsen – Anton Christopher Jensen – Andreas Fehrn
Herre U21: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Jonathan Kofoed Hansen / Nicolai Nordahl Jensen
Herre U21: Mikkel Klint Stuhr / Esben S Larsen – Micki Herskind / Tobias Rasmussen
Drenge/Pige Mix: Kamilla Petersen / Romeo Rabade-Lieber – Cecilie Røn Andersen / Jens Klein-Døssing
Drenge/Pige Mic: Kamilla Petersen / Romeo Rabade-Lieber – Thea Amalie Nielsen / Victor Amstrup
Junior Mix: Anisha Iyer / Oliver Petersen – Louise Foldoy Steffens / Andreas Fehrn
Junior Mix: Karoline Petersen / Sebastian Borel – Nicoline Koefoed / Rasmus K Mikkelsen
Junior Mix: Louise Jakobsen / Peter Trans – Line Tækker Tarbensen / Marius Dam
Junior Mix: Anisha Iyer / Oliver Petersen – Nicoline Koefoed / Rasmus K Mikkelsen
U21 Mix: Alberte Holck Christensen / Christian Ryding – Simone Dueholm / Emil Behrndtz semi
U21 Mix: Simone Dueholm / Emil Behrndtz – Sofie Egeholt Bang / Kasper Michelsen finale

Mix Double: Præmieoverrækkelse

03.04.2016 TOP 12 (99 kampe) Foto
Live Stream Bord 1: 8:00-12:00, 12:00-16:30 + præmieoverrækkelse
Live Stream Bord 2: 8:00-12:00, 12:00-16:30
Live Stream Bord 3: 8:00-12:00, 12:00-16:30
Live Stream Bord 10: 8:00-12:00, 12:00-16:30
Live Stream Bord 11: 8:00-12:00, 12:00-16:30
Live Stream Bord 12: 8:00-12:00, 12:00-16:30

Yngre Pige/Pige
Runde 1: Kamilla Petersen – Louise Andersen
Runde 2: Kamilla Petersen – Mia Dong
Runde 3: Kamilla Petersen – Celine Sophie Røn Andersen
Runde 4: Kamilla Petersen – Cecilie Andersen
Runde 5: Kamilla Petersen – Jocefina Haagensen
Runde 6: Kamilla Petersen – Mie Schou Salhauge
Runde 7: Kamilla Petersen – Thea Amalie Nielsen
Runde 8: Kamilla Petersen – Xenia Rindom
Runde 9: Kamilla Petersen – Clara Rasmussen Lolck
Runde 10: Kamilla Petersen – Agnete Kranker
Runde 11: Kamilla Petersen – Laura Lilholt
Runde 11: Xenia Rindom – Jocefina Haagensen (finale)

Drenge
Kamp 1: Mikkel Emborg – Jeppe Lunde
Kamp 2: Mikkel Emborg – Jens Klein-Døssing
Kamp 3: Mikkel Emborg – Peter Svenningsen
Kamp 4: Mikkel Emborg – Lukas Bonderup
Kamp 5: Mikkel Emborg – Mickey Elsborg
Kamp 6: Mikkel Emborg – Romeo Rabade-Lieber
Kamp 7: Mikkel Emborg – Andreas Hjortskov
Kamp 8: Mikkel Emborg – Benjamin Karl Nielsen
Kamp 9: Mikkel Emborg – Bjarke Krog
Kamp 10: Mikkel Emborg – Simon Larsen
Kamp 11: Mikkel Emborg – Daniel Simonsen

Herre Junior
Runde 1: Oliver Petersen – Mads Pærregaard
Runde 2: Oliver Petersen – Sune Christian Pedersen
Runde 3: Oliver Petersen – Ivik Nielsen
Runde 4: Oliver Petersen – Rasmus K Mikkelsen
Runde 5: Oliver Petersen – Anton Christopher Jensen
Runde 6: Oliver Petersen – Peter Trans
Runde 7: Oliver Petersen – Martin Buch Andersen
Runde 8: Oliver Petersen – Simon Kyhn
Runde 9: Oliver Petersen – Jeppe Spottog (trukket sig)
Runde 10: Oliver Petersen – Kasper Michelsen
Runde 11: Oliver Petersen – Thor B Christensen

Dame Junior/U21
Kamp 1: Louise Jakobsen – Alberte Holck Christensen
Kamp 2: Louise Jakobsen – Line Tækker Tarbensen
Kamp 5: Louise Jakobsen – Sophie Walløe
Kamp 6: Louise Jakobsen – Tone Juhl Pedersen
Kamp 7: Louise Jakobsen – Karoline Petersen
Kamp 8: Louise Jakobsen – Nicoline Koefoed
Kamp 9: Louise Jakobsen – Valeria Petrova
Kamp 10: Louise Jakobsen – Smilla Lundstedt
Kamp 11: Louise Jakobsen – Kornelia Jönsson

Kamp 1: Karoline Petersen -Smilla Lundstedt
Kamp 2 Karoline Petersen – Kornelia Jönsson
Kamp 3: Karoline Petersen – Valeria Petrova
Kamp 4: Karoline Petersen – Nicoline Koefoed
Kamp 5: Karoline Petersen – Tone Juhl Pedersen
Kamp 7: Karoline Petersen – Louise Jakobsen
Kamp 8: Karoline Petersen – Louise Foldoy Steffens
Kamp 9: Karoline Petersen – Line Tækker Tarbensen
Kamp 10: Karoline Petersen – Alberte Holck Christensen
Kamp 11: Karoline Petersen – Sofie Egeholt Bang (syg)

Kamp 1: Alberte Holck Christensen – Louise Jakobsen
Kamp 2: Alberte Holck Christensen – Sophie Walløe
Kamp 3: Alberte Holck Christensen – Louise Foldoy Steffens
Kamp 4: Alberte Holck Christensen – Line Tækker Tarbensen
Kamp 5: Alberte Holck Christensen – Sofie Egeholt Bang (syg)
Kamp 6: Alberte Holck Christensen – Kornelia Jönsson
Kamp 7: Alberte Holck Christensen – Nicoline Koefoed
Kamp 8: Alberte Holck Christensen – Valeria Petrova
Kamp 9: Alberte Holck Christensen – Smilla Lundstedt
Kamp 10: Alberte Holck Christensen – Karoline Petersen
Kamp 11: Alberte Holck Christensen – Tone Juhl Pedersen

Herre U21
Kamp 1: Christian Brüsch – Mikkel Klint Stuhr
Kamp 2: Christian Brüsch – Patrick Stobberup
Kamp 3: Christian Brüsch – Christian Ryding
Kamp 4: Christian Brüsch – Emil Behrndtz
Kamp 5: Christian Brüsch – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 6: Christian Brüsch – Kristian Holm Steffensen
Kamp 7: Christian Brüsch – Jens Rosenbaum
Kamp 8: Christian Brüsch – Mads Jørgensen
Kamp 9: Christian Brüsch – Esben S Larsen
Kamp 10: Christian Brüsch – Benjamin Sørensen (skadet)
Kamp 11: Christian Brüsch – Jonas Overgaard

Kamp 1: Christian Ryding – Emil Behrndtz
Kamp 2: Christian Ryding – Mikkel Klint Stuhr
Kamp 3: Christian Ryding – Christian Brüsch
Kamp 4: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 5: Christian Ryding – Patrick Stobberup
Kamp 6: Christian Ryding – Mads Jørgensen
Kamp 7: Christian Ryding – Kristian Holm Steffensen
Kamp 8: Christian Ryding – Esben S Larsen
Kamp 9: Christian Ryding – Jens Rosenbaum
Kamp 10: Christian Ryding – Jonas Overgaard
Kamp 11: Christian Ryding – Benjamin Sørensen (skadet)

Kamp 1: Emil Behrndtz – Christian Ryding
Kamp 2: Emil Behrndtz – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 3: Emil Behrndtz – Patrick Stobberup
Kamp 4: Emil Behrndtz – Christian Brüsch
Kamp 5: Emil Behrndtz – Mikkel Klint Stuhr
Kamp 6: Emil Behrndtz – Jens Rosenbaum
Kamp 7: Emil Behrndtz – Mads Jørgensen
Kamp 8: Emil Behrndtz – Benjamin Sørensen (skadet)
Kamp 9: Emil Behrndtz – Jonas Overgaard
Kamp 10: Emil Behrndtz – Kristian Holm Steffensen
Kamp 11: Emil Behrndtz – Esben S Larsen

Kamp 1: Mikkel Klint Stuhr – Christian Brüsch
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Christian Ryding
Kamp 3: Mikkel Klint Stuhr – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 4: Mikkel Klint Stuhr – Patrick Stobberup
Kamp 5: Mikkel Klint Stuhr – Emil Behrndtz
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Benjamin Sørensen (skadet)
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Esben S Larsen
Kamp 8: Mikkel Klint Stuhr – Jonas Overgaard
Kamp 9: Mikkel Klint Stuhr – Kristian Holm Steffensen
Kamp 10: Mikkel Klint Stuhr – Jens Rosenbaum
Kamp 11: Mikkel Klint Stuhr – Mads Jørgensen

02.04.2016 TOP 12
Live Stream Bord 1: 9:30-14:30, 14:30-19:30
Live Stream Bord 2: 9:30-14.30, 14:30-19:30
Live Stream Bord 3: 9:30-14:30, 14:30-19:30
Live Stream Bord 10: 9:30-14:30, 14:30-19:30
Live Stream Bord 11: 9:30-14:30, 14:30-19:30
Live Stream Bord 12: 9:30-14:30, 14:30-19:30

16.03.2016 Senior DM
Lodtrækning

25.03.2016 Påskehilsen fra Brøndby Bordtennis Club
God Påske

13.03.2016 Brøndby Grand Prix Foto
Live Stream Bord 1: 1, 2
Live Stream Bord 4: 1, 2
Live Stream Bord 5: 1, 2
Live Stream Bord 6: 1, 2

12.03.2016 Brøndby Grand Prix Foto
Live Stream Bord 1: 1
Live Stream Bord 4: 1, 2
Live Stream Bord 5: 1, 2
Live Stream Bord 6: 1, 2

04.03.2016 1. Division, Vestegnen – Hillerød (10 kampe)
Kamp 1: Oliver Petersen – David Blomberg
Kamp 2: Christian Brüsch – Casper Tingleff
Kamp 3: Christian Ryding – Mathias Jensen
Kamp 4: Michael Ryding – Jesper Møller
Kamp 5: Christian Brüsch – David Blomberg
Kamp 6: Oliver Petersen – Casper Tingleff
Kamp 7: Michael Ryding – Mathias Jensen
Kamp 8: Christian Ryding – Jesper Møller
Kamp 9: Michael Ryding / Christian Ryding – David Blomberg / Jesper Møller
Kamp 10: Christian Brüsch / Oliver Petersen – Mathias Jensen / Casper Tingleff

21.02.2016 Elitedivision, Vestegnen – Roskilde (6 kampe) Foto
LiveStream 1, 2
Kamp 1: Fan Gao – Allan Bentsen
Kamp 2: Oliver Petersen – Leonids Maslovs
Kamp 3: Mikkel Klint Stuhr – Michael Maze
Kamp 4: Christian Ryding – Finn Tugwell
Kamp 5: Fan Gao – Michael Maze
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Allan Bentsen

20.02.2016 Elitedivision, Vestegnen – Virum (6 kampe) Foto
LiveStream 1, 2
Kamp 1: Fan Gao – David Hindersson
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Malthe Möregårdh
Kamp 3: Christian Ryding – Mikkel Hindersson
Kamp 4: Ricki Krog – Lars Hauth
Kamp 5: Fan Gao – Mikkel Hindersson
Kamp 6: Christian Ryding – David Hindersson

13.02.2016 ØM Senior 2016 (22 kampe) Foto
LiveStream 1a, 1b, 2a, 2b
Herre U21A: Christian Ryding – Kasper Jacobsen
Herre U21A: Christian Ryding – Martin Jacobsen
Herre U21A: Christian Ryding – Mathias Friis Jensen
Herre U21A: Christian Ryding – Nicky Daugaard Madsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Lars Rasmussen / Liang Lou
Herre Klasse 1: Kenneth Bech / Søren R Kristiansen – Jesper Christensen / Jes Arder
Herre Klasse 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Kasper Jacobsen / Martin Skov Jensen
Herre Klasse 1: Kenneth Bech / Søren R Kristiansen – Nicky Daugaard Madsen / Martin Jacobsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Mads Britze / Brian Ganzhorn
Herre Klasse 1: Kenneth Bech / Søren R Kristiansen – Lars Rasmussen / Liang Lou
Herre Klasse 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Jesper Christensen / Jes Arder Semi
Herre Klasse 1: Kenneth Bech / Søren R Kristiansen – Thomas Hjermin Jensen / Frank Gyldskov-Redke Semi
Herre Klasse 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Thomas Hjermin Jensen / Frank Gyldskov-Redke Finale
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Thomas Hjermin Jensen
Herre Klasse 1: Søren R Kristiansen – Tamer Alwaire
Herre Klasse 1: Kenneth Bech – Anders Quistgaard-Leth
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Kasper Jacobsen
Herre Klasse 1: Kenneth Bech – Tamer Alwaire
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Frank Pedersen
Herre Klasse 1: Søren R Kristiansen – Anders Quistgaard-Leth
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Rasmus Agger
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Esben S Larsen

06.02.2016 Roskilde Grand Prix (11 kampe)
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Herre Klasse 1: Jesper Ravn – Nicolai Nordahl Jensen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Peter Mortensen
Herre Klasse 1: Sebastian Borel – Casper T Bøttcher
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Nicklas Bonnov
Herre Klasse 1: Sebastian Borel – Tomasz Akier
Herre Klasse 1: Christian Brüsch – Martin Skov Jensen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Sune Christian Petersen
Herre Klasse 1: Dan Hansen – Esben S Larsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Micki Herskind
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Dan Hansen

30-31.01.2016 Kval TOP 12 (31 kampe) Foto

Herre Junior
Runde 1: Sebastian Borel – Nicolai Christoffersen
Runde 2: Sebastian Borel – Casper Bonde Rasmussen
Runde 4: Sebastian Borel – Jacob Nielsen
Runde 5: Sebastian Borel – Mads Pærregaard
Runde 6: Sebastian Borel – Jacob Henkov
Runde 7: Sebastian Borel – Simon Kyhn
Runde 8: Sebastian Borel – Anton Christopher Jensen
Runde 9: Sebastian Borel – Kasper Andersen
Runde 10: Sebastian Borel – Mads Zebitz Larsen
Runde 11: Sebastian Borel – Jeppe Sylvester Okkels

Herre Junior
Runde 1: Oliver Petersen – Mads Pærregaard
Runde 2: Oliver Petersen – Jacob Nielsen
Runde 4: Oliver Petersen – Nicolai Christoffersen
Runde 5: Oliver Petersen – Casper Bonde Rasmussen
Runde 6: Oliver Petersen – Mads Zebitz Larsen
Runde 9: Oliver Petersen – Jacob Henkov
Runde 10: Oliver Petersen – Simon Kyhn
Runde 11: Oliver Petersen – Anton Christopher Jensen

Dame Junior/U21
Runde 1: Karoline Petersen – Alberte Holck Christensen
Runde2: Karoline Petersen – Tone Juhl Petersen
Runde 3: Karoline Petersen – Katcha Engel Petersen
Runde 4: Karoline Petersen – Caroline Hansen
Runde 5: Karoline Petersen – Sara Bengtsson
Runde 6: Karoline Petersen – Smilla Lundstedt
Runde 7: Karoline Petersen – Line Tækker Tarbensen

Dame Junior/U21
Runde 1: Alberte Holck Christensen – Karoline Petersen
Runde 2: Alberte Holck Christensen – Katcha Engel Petersen
Runde 3: Alberte Holck Christensen – Tone Juhl Petersen
Runde 4: Alberte Holck Christensen – Line Tækker Tarbensen
Runde 5: Alberte Holck Christensen – Smilla Lundstedt
Runde 6: Alberte Holck Christensen – Sara Bengtsson
Runde 7: Alberte Holck Christensen – Caroline Hansen

24.01.2016 1. Division, Vestegnen – Helsingør (11 kampe)
Kamp 1: Mikkel Emborg – Lars G Hansen
Kamp 2: Emil Behrndtz – Rasmus Guldberg
Kamp 3: Christian Ryding – Henrik Selmqvist
Kamp 4: Michael Ryding – Frederik Stærk
Kamp 5: Mikkel Emborg – Rasmus Guldberg
Kamp 6: Emil Behrndtz – Lars G Hansen
Kamp 7: Christian Ryding – Frederik Stærk
Kamp 8: Michael Ryding – Henrik Selmqvist
Kamp 9: Emil Behrndtz / Mikkel Emborg – Frederik Stærk / Henrik Selmqvist
Kamp 10: Michael Ryding / Christian Ryding – Lars G Hansen / Rasmus Guldberg
Kamp 11: Mikkel Emborg – Frederik Stærk
Kamp 12: Christian Ryding – Rasmus Guldberg

24.01.2016 2. Division, Vestegnen – Brønshøj Foto
LiveStream 1, 2

24.01.2016 Elitedivision, Vestegnen – OB
LiveStream 1, 2

20.01.2016 1. Division, Vestegnen – København (13 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding – Stefanie H Christensen
Kamp 2: Oliver Petersen – Tonni Larsen
Kamp 3: Ricki Krog – Ronni Thomsen
Kamp 4: Christian Ryding – Lars Daugaard
Kamp 5: Oliver Petersen – Stefanie H Christensen
Kamp 6: Michael Ryding – Tonni Larsen
Kamp 7: Christian Ryding – Ronni Thomsen
Kamp 8: Ricki Krog – Lars Daugaard
Kamp 9: Michael Ryding / Ricki Krog / Stefanie H Christensen / Ronni Thomsen
Kamp 10: Christian Ryding / Oliver Petersen – Tonni Larsen / Lars Daugaard
Kamp 11: Christian Ryding – Stefanie H Christensen
Kamp 12: Oliver Petersen – Ronni Thomsen
Kamp 13: Ricki Krog – Tonni Larsen

17.01.2016 ØM 2016 (10 kampe) Foto
Yngre Drenge C: Noah Daod Spuur Mortensen – Cem Eker Semi
Yngre Drenge C: Noah Daod Spuur Mortensen – Lukas Kitaj Finale
Yngre Drenge B: Mikkel Weinkouff – Sofus K Andreassen
Yngre Drenge B: Malte Hansen – Phillip Pressel Ingels
Yngre Drenge B: Mikkel Weinkouff – Malthe Hansen
Yngre Drenge B: Malthe Hansen – David Lund Heinig
Yngre Drenge B: Mikkel Weinkouff – David Lund Heinig
Yngre Drenge A: Niklas Boldt Hansen – Felipe Metarese
Yngre Drenge A: Niklas Boldt Hansen – Emil Sørensen
Herre Junior B: Christopher Normann – Viktor R Christensen

16.01.2016 ØM 2016 (8 kampe)
Drenge C: Malthe Hansen – Viktor Bonfils
Drenge C: Mikkel Weinkouff – William Frank Warming
Drenge C: Mikkel Weinkouff – Jeppe Hasselbalch
Drenge B: Christopher Normann – Anton Dong
Drenge A: Emil Friis Hansen – Alexander Tophøj Jensen
Drenge A: Emil Friis Hansen – Anders Reutzer Sørensen
Drenge A: Emil Friis Hansen – Benjamin Karl Nielsen
Drenge A: Emil Friis Hansen / Alexander Tophøj – Magnus Kaas / Emil Lynge Sørensen Finale

13.01.2016 2. Division, Vestegnen – København (14 kampe)
Kamp 1: Emil Behrndtz – Ruben B Harrild
Kamp 2: Sebastian Borel – Andreas Fehrn
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Carsten S Nielsen
Kamp 4: Søren R Kristiansen – Kasper Furbo
Kamp 5: Emil Behrndtz – Andreas Fehrn
Kamp 6: Sebastian Borel – Ruben B Harrild
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Kasper Furbo
Kamp 8: Søren R Kristiansen – Carsten S Nielsen
Kamp 9: Emil Behrndtz / Søren R Kristiansen – Carsen S Nielsen / Ruben B Harrild
Kamp 10: Sebastian Borel / Mads Lund Petersen – Kasper Furbo / Andreas Fehrn
Kamp 11: Emil Behrndtz – Kasper Furbo
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Andreas Fehrn
Kamp 13: Sebastian Borel – Carsten S Nielsen
Kamp 14: Søren R Kristiansen – Ruben B Harrild

10.01.2016 Pigedivision samling (25 kampe)
Vestegnen – OB
Kamp 1: Alberte Holck Christensen – Frederikke Røn Nielsen
Kamp 2: Kamilla Petersen – Natasja Alexia Meyersahm
Kamp 3: Double
Kamp 4: Kamilla Petersen – Frederikke Røn Nielsen
Kamp 5: Alberte Holck Christensen – Natasja Alexia Meyersahm

Hvidovre – Amager
Kamp 1: Jocefina Haagensen – Ann-Christine Rosager Christensen
Kamp 2: Nicoline Gärtner – Laura Schyberg
Kamp 3: Double
Kamp 4: Jocefina Haagensen – Laura Schyberg
Kamp 5: Nicoline Gärtner – Ann-Christine Rosager Christensen

TPHU – OB
Kamp 1: Louise J Thomsen – Natasja Alexia Meyersahm
Kamp 2: Anna L Esbersen – Frederikke Røn Nielsen
Kamp 3: Double
Kamp 4: Louise J Thomsen – Frederikke Røn Nielsen
Kamp 5: Anna L Esbersen – Natasja Alexia Meyersahm

Vestegnen – Hvidovre
Kamp 1: Alberte Holck Christensen – Jocefina Haagensen
Kamp 2: Kamilla Petersen – Katarina Nielsen
Kamp 3: Double
Kamp 4: Kamilla Petersen – Jocefina Haagensen
Kamp 5: Alberte Holck Christensen – Katarina Nielsen

Hvidovre – OB
Kamp 1: Nicoline Gärtner – Natasja Alexia Meyersahm
Kamp 2: Jocefina Haagensen – Frederikke Røn Nielsen
Kamp 3: Double
Kamp 4: Nicoline Gärtner – Frederikke Røn Nielsen
Kamp 5: Jocefina Haagensen – Natasja Alexia Meyersahm

21.12.2015: Juleafslutning
Rundt om bordet

20.12.2015: Vestegnen Julestævne (17 kampe) Foto
LiveStream 1, 2a, 2b
Yngre Drenge B: Mikkel Weinkouff – Mads Lersey
Yngre Drenge B: Rasmus Birk – David Lund Heining
Yngre Drenge B: Mikkel Weinkouff – Rasmus Birk
Yngre Drenge B: Rasmus Birk – Mads Lersey
Yngre Drenge B: Rasmus Birk – Mikkel Weinkouff (B-finale)
Drenge C: Tim Bischoff – Oliver Sandberg Jensen
Drenge C: Oscar Hansen – Carl Jensenius
Drenge C: Tim Bischoff – Benjamin Myhre
Drenge C: Tim Bischoff – Lukas G Smedegaard (B ¼-finale)
Drenge C: Oscar Hansen – Benjamin Myhre (B-semi)
Herre Klasse 3: Jesper Christensen – Christian T Flink
Herre Klasse 3: Mikael Stendorff – Christian Bækhøj Schandel (Kvart)
Herre Klasse 3, Jesper Christensen – Mikael Stendorff /Semi)
Herre Klasse 3: Jesper Christensen – Jens Steffensen (Finale)
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Benjamin Søndergaard
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Dennis Skarup
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Rasmus Kingo Juul Knudsen

19.12.2015: Vestegnen Julestævne (23 kampe)
LiveStream 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a
Yngre Drenge D: Lucas Dahl Nielsen-Jonas Saxkjær
Yngre Drenge D: Simon I´Soylu-Robin Gornizka
Yngre Drenge D: William Wulff-Hansen – Kristoffer Rasmussen
Yngre Drenge D: Lucas Dahl Nielsen-Kristoffer Rasmussen
Yngre Drenge D: William Wulff-Hansen – Martin Jørgensen (B ¼-finale)
Yngre Drenge D: Adem Kerimk Köse – Kim Hakan Mourezen (B ¼-finale)
Yngre Drenge D: William Wulff-Hansen – Adem Kerimk Köse (B-semi)
Yngre Drenge D: William Wulff-Hansen – Simon I´Soylo (B-finale)
Drenge B: Christopher Normann – Emil Sørensen
Drenge B: Nicklas Boldt Hansen – Carl Carstensen Køngerskov
Drenge B: Christopher Normann – Thomas Garde
Drenge B: Nicklas Boldt Hansen – Magnus Jensen
Drenge B: Nicklas Boldt Hansen – Simon Jakobsen Jahn
Drenge B: Rasmus Birk – Magnus Jensen
Drenge B: Nicklas Boldt Hansen – Emil De Maeyer
Drenge B: Rasmus Birk – Malte Bror Poulsen
Drenge B: Nicklas Boldt Hansen – David Lund Heining (b-finale)
Drenge B: Rasmus Birk – Emil De Maeyer (¼ finale)
Drenge B: Christopher Normann – Emil De Maeyer (semi)
Herre Klasse 4: Ole Nielsen – Mikal Stendorff (finale)
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Thomas Hjermind Jensen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Kristian Ukrik Tvermoes
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Markus Mikkelsen

12.12.2015: Elitedivision, Vestegnen – B75 (8 kampe)
LiveStream: Bord 1, Bord 2
Kamp 1: Li Tao – Oliver Nielsen
Kamp 2: Jesper Dahl – Martin Lund Nielsen
Kamp 3: Ricki Krog – Ibrahima Diaw
Kamp 4: Mikkel Klint Stuhr – Jakub Adam Dorocinski
Kamp 5: Li Tao – Ibrahima Diaw
Kamp 6: Ricki Krog – Oliver Nielsen
Kamp 7: Jesper Dahl – Jakub Adam Dorocinski
Kamp 8: Mikkel Klint Stuhr – Martin Lund Nielsen

12.12.2015: 1. Division, Vestegnen – Herlev (12 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding – Frank Gyldskov-Redke
Kamp 2: Christian Ryding – Dennis Ramsussen
Kamp 3: Oliver Petersen – Kenneth Nielsen
Kamp 4: Christian Brüsch – Dan Svendsen
Kamp 5: Christian Ryding – Frank Gyldskov-Redke
Kamp 6: Michael Ryding – Dennis Rasmussen
Kamp 7: Christian Brüsch – Kenneth Nielsen
Kamp 8: Oliver Petersen – Dan Svendsen
Kamp 9: Michael Ryding / Christian Brüsch – Dennis Rasmussen / Dan Svendsen
Kamp 10: Oliver Petersen / Christian Ryding – Frank Gyldskov-Redke / Kenneth Nielsen
Kamp 11: Christian Brüsch – Frank Gyldskov-Redke
Kamp 12: Christian Ryding – Kenneth Nielsen

06.12.2015: Odense Grand Prix (24 kampe)
Herre Klasse 2: Lasse Haahr Petersen – Oscar Hovmøller
Herre Klasse 2: Jesper Ravn – Luka Dardic-Jahn
Herre Klasse 2: Lasse Haahr Petersen – Christian Kornerup
Herre U21 A: Mikkel Klint Stuhr – Jacob Henkov
Herre U21 A: Christian Brüsch – Mathias Ringstrøm
Herre U21 A: Christian Ryding – Sune Christian Petersen
Herre U21 A: Marcus Gøgsig – Anton Christopher Jensen
Herre U21 A: Mikkel Klint Stuhr – Peter Trans
Herre U21 A: Oliver Petersen – Mathias Ringstrøm
Herre U21 A: Mikkel Klint Stuhr – Benjamin Sørensen
Herre Klasse 1: Christian Brüsch – Søren Haulund
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Kennet Kjeldgaard Hansen
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Thomas Løkke
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Mickey Elsborg
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Peter Svenningsen
Herre Klasse 1: Sebastian Borel – Ivik Nielsen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Jeppe Lunde
Herre Klasse 1: Christian Brüsch – Kasper Friis
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Benjamin Karl Nielsen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Nicolai Nyborg
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Oliver Petersen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Herre Klasse 1: Christian Brüsch – Kennet Kjeldgaard Hansen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Martin Lund Nielsen

02.12.2015: Serie 1, Brøndby – Hvidovre
LiveStream: Bord 1

29.11.2015: Elitedivision, Vestegnen – Amager
LiveStream: Bord 1, Bord 2

29.11.2015: 1. Division, Vestegnen – Brønshøj (12 kampe)
LiveStream: Bord 1, Bord 2
Kamp 1: Christian Brüsch – Thomas Jensen
Kamp 2: Oliver Petersen – Kasper Weinrich Schübeler
Kamp 3: Ricki Krog – Andreas Hjortskov
Kamp 4: Christian Ryding – Tamer Alwaire
Kamp 5: Christian Brüsch – Kasper Weinrich Schübeler
Kamp 6: Oliver Petersen – Thomas Jensen
Kamp 7: Ricki Krog – Tamer Alwaire
Kamp 8: Christian Ryding – Andreas Hjortskov
Kamp 9: Ricki Krog / Christian Brüsch – Thomas Jensen / Tamer Alwarie
Kamp 10: Christian Ryding / Oliver Petersen – Kasper Weinrich Schübeler / Andreas Hjortskov
Kamp 11: Christian Brüsch – Tamer Alwaire
Kamp 12: Ricki Krog – Kasper Weinrich Schübeler

29.11.2015: 2. Division, Vestegnen – Nyråd
LiveStream: Bord 1, Bord 2

28.11.2015: 2. Division, Vestegnen – Hvidovre (12 kampe)
Kamp 3: Sebastian Borel – Jan Nordhøj
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Morten Tangaa-Andersen
Kamp 5: Mikkel Emborg – Jan Risom Petersen
Kamp 6: Emil Behrndtz – David Brewster
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Jan Nordhøj
Kamp 8: Sebastian Borel – Morten Tangaa-Andersen
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Sebastian Borel – Jan Risom Petersen / Morten Tangaa-Andersen
Kamp 10: Emil Behrndtz / Mikkel Emborg – David Brewster / Jan Nordhøj
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Jan Risom Petersen
Kamp 12: Mikkel Emborg – Jan Nordhøj
Kamp 13: Sebastian Borel – David Brewster
Kamp 14: Emil Behrndtz – Morten Tangaa-Andersen

28.11.2015: 1. Division, Vestegnen – Roskilde (11 kampe)
LiveStream: Bord 1a, 1b, 1c, Bord 2a, 2b
Kamp 1: Christian Brüsch – Patrick Stobberup
Kamp 2: Oliver Petersen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 3: Jesper Ravn – Micki Herskind
Kamp 4: Christian Ryding – Rasmus K Mikkelsen
Kamp 5: Christian Brüsch – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 6: Oliver Petersen – Patrick Stobberup
Kamp 7: Jesper Ravn – Rasmus K Mikkelsen
Kamp 8: Christian Ryding – Micki Herskind
Kamp 9: Oliver Petersen / Christian Ryding – Micki Herskind / Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 10: Christian Brüsch / Jesper Ravn – Patrick Stobberup / Rasmus K Mikkelsen
Kamp 11: Christian Ryding – Patrick Stobberup
Kamp 12: Oliver Petersen – Micki Herskind

15.11.2015: Elitedivision, Vestegnen – Næstved BTK Foto
LiveStream: Bord 1, Bord 2

15.11.2015: 2. Division, Vestegnen – Virum (3 kampe)
LiveStream: Bord 1, Bord 2
Kamp 11: Sebastian Borel – Lars Starup
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Martin Buch Andersen
Kamp 14: Marcus Gøgsig – Niels Ramberg

15.11.2015: 1. Division, Vestegnen – Herlev (10 kampe)
Kamp 1: Christian Brüsch – Søren Eriksen
Kamp 2: Oliver Petersen – Frank Gyldskov-Redke
Kamp 3: Mikkel Emborg – Dennis Rasmussen
Kamp 4: Christian Ryding – Kenneth Nielsen
Kamp 5: Christian Brüsch – Frank Gyldskov-Redke
Kamp 6: Oliver Petersen – Søren Eriksen
Kamp 7: Mikkel Emborg – Kenneth Nielsen
Kamp 8: Christian Ryding – Dennis Rasmussen
Kamp 9: Oliver Petersen / Christian Ryding – Søren Eriksen / Dennis Rasmussen
Kamp 10: Christian Brüsch / Mikkel Emborg – Kenneth Nielsen / Frank Gyldskov-Redke

15.11.2015: Pigedivision, Vestegenen – Hvidovre (5 kampe)
LiveStream: Bord 1
Kamp 1: Kamilla Petersen – Jocefina Haagensen
Kamp 2: Alberte Holck Christensen – Katarina Nielsen
Kamp 3: Kamilla Petersen / Alberte Holck Christensen – Jocefina Haagensen / Katarina Nielsen
Kamp 4: Kamilla Petersen – Katarina Nielsen
Kamp 5: Alberte Holck Christensen – Jocefina Haagensen

14.11.2015: 1. Division, Vestegnen – Amager (11 kampe)
Kamp 1: Christian Ryding – Michael Petersen
Kamp 2: Oliver Petersen – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 3: Michael Ryding – Jan M Sørensen
Kamp 4: Christian Brüsch – Benjamin Karl Nielsen
Kamp 5: Oliver Petersen – Michael Petersen
Kamp 6: Christian Ryding – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 7: Christian Brüsch – Jan M Sørensen
Kamp 8: Michael Ryding – Benjamin Karl Nielsen
Kamp 9: Oliver Petersen / Christian Ryding – Benjamin Karl Nielsen / Kristian Aabye Harkjær
Kamp 10: Christian Brüsch / Michael Ryding – Jan M Sørensen / Michael Petersen
Kamp 11: Christian Brüsch – Michael Petersen

07.11.2015: Yngre Drenge Øst, Greve – Amager (10 kampe) Foto
Kamp 1: Malthe Hansen – Mathias Eiensbohr
Kamp 2: Rasmus Birk – Marcus Vilandt
Kamp 3: Mikkel Weinkouff – Sophus Lindegaard
Kamp 4: Malthe Hansen – Marcus Vilandt
Kamp 5: Mikkel Weinkouff – Mathias Eiensbohr
Kamp 6: Rasmus Birk – Sophus Lindegaard
Kamp 7: Malthe Hansen / Rasmus Birk – Sophus Lindegaard / Marcus Vilandt
Kamp 8: Mikkel Weinkouff – Marcus Vilandt
Kamp 9: Malthe Hansen – Sophus Lindegaard
Kamp 10: Rasmus Birk – Mathias Eiensbohr

25.10.2015: 1. Division, Vestegnen – Hillerød (8 kampe)
LiveStream: Bord 1, Bord 2
Kamp 1: Oliver Petersen – Jesper Møller
Kamp 2: Christian Ryding – David Blomberg
Kamp 3: Marcus Gøgsig – Mathias Jensen
Kamp 4: Michael Ryding – Casper Tingleff
Kamp 5: Oliver Petersen – David Blomberg
Kamp 6: Christian Ryding – Jesper Møller
Kamp 7: Marcus Gøgsig- Casper Tingleff
Kamp 8: Michael Ryding – Mathias Jensen

11-17.10.2015 Para EM 2015 i Vejle Kanal: Para TTEC
Dag 1: Foto
Dag 2: Foto
Dag 3: Foto
Dag 4: Foto
Dag 5: Foto
Dag 6: Foto

04.10.2015: 1. Division, Vestegnen – København (9 kampe)
Kamp 1: Ricki Krog – Ronni Thomsen
Kamp 2: Christian Brüsch – Tonni Larsen
Kamp 3: Christian Ryding – Lukas Alexandre Pereira de Andrade
Kamp 4: Michael Ryding – Morten Bo Petersen
Kamp 5: Ricki Krog – Tonni Larsen
Kamp 6: Christian Brüsch – Ronni Thomsen
Kamp 7: Christian Ryding – Morten Bo Petersen
Kamp 8: Michael Ryding – Lukas Alexandre Pereira de Andrade
Kamp 9: Ricki Krog / Michael Ryding – Ronni Thomsen / Tonni Larsen

04.10.2015: 2. Division, Vestegnen – Hillerød (4 kampe)
Kamp 11: Emil Behrndtz – Daniel Simonsen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Marcus Mikkelsen
Kamp 13: Lasse Haahr Petersen – Mads Pærregaard
Kamp 14: Marcus Gøgsig – Tomasz Akier

02.10.2015: 1. Division, Vestegnen – Helsingør (13 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding – Frederik Staerk (desværre fejl på video)
Kamp 2: Christian Ryding – Lars G Hansen
Kamp 3: Christian Brüsch – Henrik Selmqvist
Kamp 4: Ricki Krog – Rasmus Guldberg
Kamp 5: Christian Ryding – Frederik Staerk
Kamp 6: Michael Ryding – Lars G Hansen
Kamp 7: Ricki Krog – Henrik Selmqvist
Kamp 8: Christian Brüsch – Rasmus Guldberg
Kamp 9: Ricki Krog / Michael Ryding – Lars G Hansen / Rasmus Guldberg
Kamp 10: Christian Ryding / Christian Brüsch – Frederik Staerk / Henrik Selmqvist
Kamp 11: Ricki Krog – Frederik Staerk
Kamp 12: Christian Ryding – Henrik Selmqvist
Kamp 13: Christian Brüsch – Lars G Hansen
Kamp 14: Michael Ryding – Rasmus Guldberg

19.09.2015: København Grand Prix (19 kampe)
Drenge C: Malthe Hansen – Anton Dong
Drenge C: Malthe Hansen – Bertram Feldborg
Drenge C: Malthe Hansen – Viggo Hjortkjær
Herre Klasse 1: Kenneth Bech – Patrick Stobberup
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Esben S Larsen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Patrick Stobberup
Herre Klasse 1: Sebastian Borel – Thomas Hjermin Jensen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Kenneth Bech
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Thomasz Akier
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Daniel Wolf
Herre Klasse 1: Jesper Ravn – Mads Pærregaard
Herre Klasse 1: Oliver Petersen – Klaus Quiding
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Jeppe Sylvester Okkels
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Joakim Hansen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Jacob Henkov
Herre Klasse 1: Oliver Petersen – Mads Larsen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Frederik Ryborg Nielsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Benjamin Sørensen
Herre Elite: Oliver Petersen – Jonathan Kofoed Hansen

13.09.2015 Sammendrag af første turneringsrunde DT-senior
Sammendrag

13.09.2015: 2. Division, Vestegnen – Hvidovre (9 kampe) foto
Kamp 6: Sebastian Borel – David Brewster
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Jan Risom Petersen
Kamp 8: Marcus Gøgsig – Morten Tangaa-Andersen
Kamp 9: Mikkel Emborg / Sebastian Borel – Morten Tangaa-Andersen / Jan Risom Petersen
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Marcus Gøgsig – David Brewster / Jan Nordhøj
Kamp 11: Mikkel Emborg – Jan Risom Petersen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Jan Nordhøj
Kamp 13: Sebastian Borel – Morten Tangaa-Andersen
Kamp 14: Marcus Gøgsig – David Brewster

13.09.2015: Elitedivision, Vestegnen – CPH Bordtennis (6 kampe) foto
Kamp 1: Fan Gao – Matin Lovén
Kamp 2: Jesper Dahl – Jacob Asmussen
Kamp 3: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Sternberg Sjelle
Kamp 4: Viktor Frederiksen – Christian T Kongsgaard
Kamp 5: Fan Gao – Kasper Sternberg Sjelle
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Martin Lovén

12.09.2015: 1. Division, Vestegnen – Roskilde (9 kampe)
Kamp 1: Ricki Krog – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 2: Oliver Petersen – Patrick Stobberup
Kamp 3: Christian Brüsch – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 4: Michael Ryding – Leonids Maslovs
Kamp 5: Ricki Krog – Patrick Stobberup
Kamp 6: Oliver Petersen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 7: Christian Brüsch – Leonids Maslovs
Kamp 8: Michael Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 9: Ricki Krog / Michael Ryding – Nicolai Nordahl Jensen / Jonathan Kofoed Hansen
Kamo 10: Oliver Petersen / Christian Brüsch – Patrick Stobberup / Leonids Maslovs

11.09.2015 1. Division, Vestegnen – Brønshøj (11 kampe) foto
Kamp 1: Ricki Krog – Kasper Schübeler
Kamp 2: Christian Brüsch – Thor B Christensen
Kamp 3: Christian Ryding – Thomas Jensen
Kamp 4: Oliver Petersen – Johnny Kokholm
Kamp 5: Christian Brüsch – Kasper Schübeler
Kamp 6: Ricki Krog – Thor B Christensen
Kamp 7: Oliver Petersen – Thomas Jensen
Kamp 8: Christian Ryding – Johnny Kokholm
Kamp 9: Ricki Krog / Christian Brüsch – Kasper Schübeler / Thomas Jensen
Kamp 10: Christian Ryding / Oliver Petersen – Thor B Christensen / Johnny Kokholm
Kamp 11: Oliver Petersen – Kasper Schübeler

09.09.2015: 2. Division, Vestegnen – København (14 kampe)
Kamp 1: Mikkel Emborg – Ruben B Harrild
Kamp 2: Sebastian Borel – Kasper Furbo
Kamp 3: Marcus Gøgsig – Andreas Fehrn
Kamp 4: Emil Behrndtz – Mao Liu
Kamp 5: Sebastian Borel – Ruben B Harrild
Kamp 6: Mikkel Emborg – Kasper Furbo
Kamp 7: Emil Behrndtz – Andreas Fehrn
Kamp 8: Marcus Gøgsig – Mao Liu
Kamp 9: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Ruben B Harrild / Mao Liu
Kamp 10: Mikkel Emborg / Sebastian Borel – Kasper Furbo / Andreas Fehrn
Kamp 11: Emil Behrndtz – Ruben B Harrild
Kamp 12: Sebastian Borel – Andreas Fehrn
Kamp 13: Marcus Gøgsig – Kasper Furbo
Kamp 14: Mikkel Emborg – Mao Liu

05.09.2015: Arrangement i Glostrup Centret foto

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje