2013/2014

705 kampe

21.06.2014: Vestegnen Klubmesterskab (27 kampe) Foto
Single: Saro Zanazanian – Louise Jakobsen
Single: Lasse Haahr Petersen – Mikkel Klint Stuhr
Single: Oliver Petersen – Louise Jakobsen
Single: Kamilla Petersen – Jesper Ravn
Single: Saro Zanazanian – Rasmus Timm Rasmussen
Single: Michael Ryding – Karoline Petersen
Single: Christian Ryding – Kamilla Petersen
Single: Ricki Krog – Jesper Ravn
Single: Christian Ryding – Saro Zanazanian
Single: Lasse Haahr Petersen – Michael Ryding
Single: Ricki Krog – Kamilla Petersen
Single: Karoline Petersen – Anisha Iyer
Single: Christian Ryding – Jesper Ravn
Single: Mikkel Klint Stuhr – Karoline Petersen
Single: Saro Zanazanian – Oliver Petersen
Single: Rasmus Timm Rasmussen – Jesper Ravn
Single: Kamilla Petersen – Louise Jakobsen
Single: Ricki Krog – Mikkel Klint Stuhr (semi)
Single: Jesper Ravn – Louise Jakobsen
Single: Michael Ryding – Jesper Ravn (B-finale)
Single: Saro Zanazanian – Mikkel Klint Stuhr (Finale)

Double: Michael Ryding / Lasse Haahr Petersen – Oliver Petersen / Peter Jensen
Double: Saro Zanazanian / Louise Jakobsen – Anisha Iyer / Kenneth Bech
Double: Michael Ryding / Lasse Haahr Petersen – Mikkel Klint Stuhr / Karoline Petersen
Double: Kenneth Bech / Anisha Iyer – Ricki Krog / Rasmus Timm Rasmussen
Double: Michael Ryding / Lasse Haahr Petersen – Ricki Krog / Rasmus Timm Rasmussen (finale)

Special: Preben Larsen – Oliver Petersen

15.06.2014: Vestegnen Sommerstævne (9 kampe, 95 min) Foto, Live Stream
Puslinge C: Rasmus Birk – Joseph Grønvall
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Thorsten Sejr Hansen
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Rasmus Borel
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Thorsten Sejr Hansen Finale
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Per Rasmussen
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Daniel Simonsen
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Søren R Kristiansen
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Mikkel Emborg Semifinale
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Mikkel Emborg Finale

14.06.2014: Vestegnen Sommerstævne (5 kampe, 101 min) Foto, Live Stream
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Markus Mikkelsen
Herre Klasse 1: Marcus Gøgsig – Christian Brüsch
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Rasmus Timm Rasmussen
Herre Klasse 1: Sebastian Borel – Thomas Krejdal
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Thomas Krejdal

25.05.2014: DM 2014 (9 kampe, 154 min) Foto
Yngre Pige: Kamilla Petersen – Mie Schou Salhauge Semifinale
Yngre Pige: Kamilla Petersen – Louise Andersen Finale
Pige: Anisha Iyer – Line Tækker Tarbensen Semifinale
Pige: Anisha Iyer – Sophie Walløe Finale
Dame Junior: Anisha Iyer – Sophie Walløe Semifinale
Præmieoverrækkelse: Single

Yngre Pige Double: Kamilla Petersen/Louise Andersen – Katarina Nielsen/Cecilie Røn Andersen Semifinale
Yngre Pige Double: Kamilla Petersen/Louise Andersen – Mia Dong/Mie Schou Salhauge Finale
Pige Double: Anisha Iyer/Louise Foldoy Steffens – Michelle Als Christiansen/Isabella Høybye Andersen Semifinale
Pige Double: Anisha Iyer/Louise Foldoy Steffens – Line Tækker Tarbensen/Camilla Puggaard Finale
Præmieoverrækkelse: Double

24.05.2014: DM 2014 (9 kampe, 165 min)
Dame Junior: Heaven Bobosha – Louise Foldoy Steffens
Hr. Junior: Christian Ryding – Casper Bonde Rasmussen
Hr. U21: Christian Ryding – Abdi Berthelsen
Hr. U21: Michael Ryding – Kasper Furbo
Hr. U21: Christian Ryding – Emil Madsen
Hr. Junior Double: Christian Ryding/Jesper Ravn – Jonathan Kofoed Hansen/Nicolai Nordahl Jensen
Hr. U21 Double: Michael Ryding / Jonas Høxbro – Andreas Rokkjær / Martin Lund Nielsen
U21 Mix Double: Henrietta Nielsen / Michael Ryding – Katrine Møller / Mads Larsen Semifinale
U21 Mix Double: Henrietta Nielsen / Michael Ryding – Mie Binnerup Jacobsen / Nichlas Middelhede Finale
Præmieoverrækkelse: Mix Double

03.05.2014: Klubmesterskab 2014 (23 kampe, 247 min) Foto
Single:
Gruppe C-D: Cem – Joseph
Gruppe C-D: Jeppe – Cem
Gruppe C-D: Jeppe – Oscar
Gruppe C-D: Joseph – Jeppe
Gruppe C-D: Joseph – Mikkel
Gruppe C-D: Oscar – Joseph
Gruppe C-D: Oscar – Adam
Gruppe C-D: Mikkel – Oscar
Gruppe A-B: Christian – Christopher
Gruppe A-B: Jesper – Christopher
Gruppe A-B: Jesper – Kamilla
Gruppe A-B: Lucas – Christopher
Gruppe A-B: Christian – Jesper

Double:
Adam / Lasse – Christopher / Oscar
Christopher / Oscar – Cem / Christian
Adam / Lasse – Jesper / Jeppe
Christopher / Oscar – Joseph / Kamilla
Christopher / Oscar – Mikkel / Lucas
Lasse / Adam – Joseph / Kamilla
Christopher / Oscar – Jesper / Jeppe
Lasse / Adam – Mikkel / Lucas
Mikkel / Lucas – Jesper / Jeppe
Cem / Christian – Jesper / Jeppe
After dark double: Lasse / Saro – Jesper / Christian

27.04.2014: Juniordivision Finale, Greve – Holme-Olstrup (12 kampe) Foto
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Mathias Ringstrøm
Kamp 2: Sebastian Borel – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 3: Christian Ryding – Frederik Tram
Kamp 4: Jesper Ravn – Jeppe Spottog
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 6: Sebastian Borel – Mathias Ringstrøm
Kamp 7: Christian Ryding – Jeppe Spottog
Kamp 8: Jesper Ravn – Frederik Tram
Kamp 9: Sebastian Borel / Mikkel Frederiksen – Nicolai Nordahl Jensen / Jonas Jakobsen
Kamp 10: Christian Ryding / Jesper Ravn – Jeppe Spottog / Mathias Ringstrøm
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Jeppe Spottog
Kamp 12: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Præmieoverrækkelse

27.04.2014: Juniordivision Semifinale, Greve – BBB (12 kampe, 181 min)
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Casper Bonde Rasmussen
Kamp 2: Sebastian Borel – Jacob Nielsen
Kamp 3: Christian Ryding – Markus Munk
Kamp 4: Jesper Ravn – Lukas Munk
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Jacob Nielsen
Kamp 6: Sebastian Borel – Casper Bonde Rasmussen
Kamp 7: Christian Ryding – Lukas Munk
Kamp 8: Jesper Ravn – Markus Munk
Kamp 9: Mikkel Frederiksen / Sebastian Borel – Lukas Munk / Casper Bonde Rasmussen
Kamp 10: Jesper Ravn / Christian Ryding – Markus Munk / Jacob Nielsen
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Lukas Munk
Kamp 12: Christian Ryding – Jacob Nielsen

20.04.2014: Flensborg Oster Cup (27 kampe) Foto
ØBTU – Ängby SK: Sebastian Borel – Hannes Iwarsson
ØBTU – Ängby SK: Jesper Ravn – Alexander Printz
ØBTU – Ängby SK: Christian Ryding – Johan Hasselgren
ØBTU – Ängby SK: Sebastian Borel – Alexander Printz
ØBTU – Ängby SK: Christian Ryding – Hannes Iwarsson
ØBTU – Ängby SK: Jesper Ravn – Johan Hasselgren
ØBTU – Ängby SK: Sebastian Borel – Johan Hasselgren

ØBTU – Søhøjlandet: Christian Ryding – Simon Christensen
ØBTU – Søhøjlandet: Sebastian Borel – Markus Tougaard Hansen
ØBTU – Søhøjlandet: Jesper Ravn – Jonathan Abildgaard Hansen
ØBTU – Søhøjlandet: Sebastian Borel – Simon Christensen
ØBTU – Søhøjlandet: Christian Ryding – Jonathan Abildgaard Hansen
ØBTU – Søhøjlandet: Jesper Ravn – Markus Tougaard Hansen
ØBTU – Søhøjlandet: Sebastian Borel – Jonathan Abildgaard Hansen
ØBTU – Søhøjlandet: Jesper Ravn – Simon Christensen

ØBTU – FBTU: Sebastian Borel – Casper Bonde
ØBTU – FBTU: Christian Ryding – Asger Giversen
ØBTU – FBTU: Jesper Ravn – Tonny Huynh
ØBTU – FBTU: Christian Ryding – Casper Bonde
ØBTU – FBTU: Sebastian Borel – Tonny Huynh
ØBTU – Bezirk TTVSH: Jesper Ravn – Fynn Albrecht
ØBTU – Bezirk TTVSH: Christian Ryding – Eric Sahlmann
ØBTU – Bezirk TTVSH: Sebastian Borel – Jan Henning Quast
ØBTU – Bezirk TTVSH: Christian Ryding – Fynn Albrecht
ØBTU – Bezirk TTVSH: Jesper Ravn – Jan Henning Quast
ØBTU – Bezirk TTVSH: Sebastian Borel – Eric Sahlmann
ØBTU – Bezirk TTVSH: Christian Ryding – Jan Henning Quast

19.04.2014: Flensborg Oster Cup (9 kampe, 105 min)
Herre Junior: Christian Ryding – Alexander Grothe / Sansdorf TVS
Herre Junior: Sebastian Borel – Fynn Albrecht / Bezirk TTVHS
Herre Junior: Christian Ryding – Jeppe Skov Madsen / Viby BTK
Herre Junior: Sebastian Borel – Karl Kottseiper / Lübecker TS
Herre Junior: Christian Ryding – Lucas Jakobsen / Lübecker TS
Herre Junior: Sebastian Borel – Peter Kokholm / Viby BTK
Herre Junior: Christian Ryding – Micki Herskind / Holme-Olstrup
Herre Junior: Jesper Ravn – Nicolaj Melsen / Team Nørreå
Herre Junior: Sebastian Borel – Simon Hansen / Ribe

18.04.2014: Flensborg Oster Cup (16 kampe)
ØBTU – SG Hamborg: Sebastian Borel – Huynh Nguyen
ØBTU – SG Hamborg: Christian Ryding – Phil Ruschke
ØBTU – SG Hamborg: Jesper Ravn – Fabien Rocheteau
ØBTU – SG Hamborg: Christian Ryding – Huynh Nguyen
ØBTU – SG Hamborg: Sebastian Borel – Fabien Rocheteau
ØBTU – SG Hamborg: Jesper Ravn – Phil Ruschke
ØBTU – SG Hamborg: Christian Ryding – Fabien Rocheteau
ØBTU – SG Hamborg: Jesper Ravn – Huynh Nguyen

ØBTU – Lübecker TS: Christian Ryding – Karl Kottsieper
ØBTU – Lübecker TS: Christian Ryding – Lukas Jacobsen
ØBTU – Lübecker TS: Sebastian Borel – Paul Kröger

ØBTU – Tjele Efterskole: Christian Ryding – Michael Johansen
ØBTU – Tjele Efterskole: Sebastian Borel – Louis Tybirk
ØBTU – Tjele Efterskole: Jesper Ravn – Viktor Paulsen
ØBTU – Tjele Efterskole: Sebastian Borel – Mikael Johansen
ØBTU – Tjele Efterskole: Christian Ryding – Viktor Paulsen

30.03.2014: Brøndby Grand Prix Foto, Live Stream

29.03.2014: Brøndby Grand Prix Live Stream

23.03.2014: 2. Division, Vestegnen – Tølløse, runde 14 (13 kampe, 201 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Lasse Kessler
Kamp 2: Peter Jensen – Lars Sørensen
Kamp 3: Jesper Ravn – Allan Lynggaard
Kamp 4: Christian Ryding – Frank Nielsen
Kamp 5: Peter Jensen – Lasse Kessler
Kamp 6: Michael Ryding – Lars Sørensen
Kamp 7: Christian Ryding – Allan Lynggaard
Kamp 8: Jesper Ravn – Frank Nielsen
Kamp 9: Christian Ryding / Jesper Ravn – Lasse Kessler / Frank Nielsen
Kamp 10: Michael Ryding / Peter Jensen – Allan Lynggaard / Lars Sørensen
Kamp 11: Christian Ryding – Lasse Kessler
Kamp 13: Jesper Ravn – Lars Sørensen
Kamp 14: Michael Ryding – Frank Nielsen

22.03.2014: 2. Division, Vestegnen – Herlev, runde 13 (14 kampe, 188 min)
Kamp 1: Sebastian Borel – Kenneth Nielsen
Kamp 2: Michael Ryding – Stefan Ahlquist
Kamp 3: Christian Ryding – Mikkel Albertsen
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Marcin Wegrzynek
Kamp 5: Michael Ryding – Kenneth Nielsen
Kamp 6: Sebastian Borel – Stefan Ahlquist
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Mikkel Albertsen
Kamp 8: Christian Ryding – Marcin Wegrzynek
Kamp 9: Michael Ryding / Sebastian Borel – Kenneth Nielsen / Marcin Wegrzynek
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Mikkel Albertsten / Stefan Ahlquist
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Kenneth Nielsen
Kamp 12: Michael Ryding – Mikkel Albertsen
Kamp 13: Christian Ryding – Stefan Ahlquist
Kamp 14: Sebastian Borel – Marcin Wegrzynek

15.03.2014: Lundspelen (10 kampe, 131 min)
Herre Junior 17: Christian Ryding – Emad Velayati
Herre Junior 17: Jesper Ravn – Albin Jeppsson
Herre Junior 17: Christian Ryding – Jonathan Andersson
Herre Junior 17: Jesper Ravn – Benjamin Ljungberg
Herre Kl 3: Christian Ryding – David Nilsson
Herre Kl 3: Jesper Ravn – Tinmer Urban
Herre Kl 3: Christian Ryding – Tobias Svensson
Herre Kl 3: Jesper Ravn – Lucas Ronnebäck
Herre Kl 3: Christian Ryding – Marcus Jangsell Semifinale
Herre Kl 3: Christian Ryding – Ola Bernersson Finale

16.02.2014: 2. Division, Vestegnen – Virum, runde 10 (14 kampe, 174 min)
Kamp 1: Emil Behrndtz – Esben S Larsen
Kamp 2: Marcus Gøgsig – Jannik Larsen
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Peter Svenningsen
Kamp 4: Christian Ryding – Brian Nielsen
Kamp 5: Emil Behrndtz – Jannik Larsen
Kamp 6: Marcus Gøgsig – Esben S Larsen
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Brian Nielsen
Kamp 8: Christian Ryding – Peter Svenningsen
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Esben S Larsen / Jannik Larsen
Kamp 10: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Peter Svenningsen / Brian Nielsen
Kamp 11: Emil Behrndtz- Brian Nielsen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Jannik Larsen
Kamp 13: Marcus Gøgsig – Peter Svenningsen
Kamp 14: Christian Ryding – Esben S Larsen

15.02.2014: Juniordivision, Greve – Hillerød (12 kampe, 188 min)
Kamp 1: Mikkel Emborg – Daniel Simonsen
Kamp 2: Sebastian Borel – Mads Zebitz Larsen
Kamp 3: Jesper Ravn – Mads Pærregaard
Kamp 4: Christian Ryding – Ragnar Koch
Kamp 5: Sebastian Borel – Daniel Simonsen
Kamp 6: Mikkel Emborg – Mads Zebitz Larsen
Kamp 7: Christian Ryding – Mads Pærregaard
Kamp 8: Jesper Ravn – Ragner Koch
Kamp 9: Sebastian Borel / Mikkel Emborg – Mads Zebitz Larsen / Daniel Simonsen
Kamp 10: Christian Ryding / Jesper Ravn – Mads Pærregaard / Ragner Koch
Kamp 11: Christian Ryding – Daniel Simonsen
Kamp 12: Sebastian Borel – Mads Pærregaard

15.02.2014: Juniordivision, Greve – Team Egedal (7 kampe, 94 min)
Kamp 1: Sebastian Borel – Toke Schreiber Sanderhoff
Kamp 2: Christian Ryding – Oliver Petersen
Kamp 3: Jesper Ravn – Peter Jensen
Kamp 5: Christian Ryding – Toke Schreiber Sanderhoff
Kamp 6: Sebastian Borel – Oliver Petersen
Kamp 7: Mikkel Emborg – Peter Jensen
Kamp 8: Christian Ryding / Jesper Ravn – Oliver Petersen / Peter Jensen

09.02.2014: Kävlinge Spelen, Eslöv (13 kampe, 164 min)
Herre Junior 17: Sebastian Borel – Benjamin Lillelund
Herre Junior 17: Jesper Ravn – Micki Herskind
Herre Junior 17: Christian Ryding – Albin Jeppsson
Herre Junior 17: Sebastian Borel – Hampus Olsson
Herre Junior 17: Sebastian Borel – Pontus Forsberg
Herre Junior 17: Christian Ryding – Sebastian Borel Semi
Herre Junior 17: Christian Ryding – Benjamin Lillelund Finale
Herre Junior 20: Sebastian Borel – Emad Velayati
Herre Junior 20: Christian Ryding – Emil Ohlsson
Herre Junior 20: Jesper Ravn – Emil Ohlsson
Herre Junior 20: Christian Ryding – Fritjof Nilsson
Herre Junior 20: Sebastian Borel – Isaac Nyheim

06.02.2014: 2. Division: Vestegnen – København (13 kampe, 187 min)
Kamp 1: Ricki Krog – Jacob Hansen
Kamp 2: Mads Lund Petersen – Rasmus Storkehave
Kamp 3: Michael Ryding – Thomas Hansen
Kamp 4: Christian Ryding – Martin Buch Andersen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Jacob Hansen
Kamp 6: Ricki Krog – Rasmus Storkehave
Kamp 8: Michael Ryding – Martin Buch Andersen
Kamp 9: Michael Ryding / Ricki Krog – Martin Buch Andersen / Rasmus Storkehave
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Thomas Hansen / Jacob Hansen
Kamp 11: Christian Ryding – Jacob Hansen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Thomas Hansen
Kamp 13: Michael Ryding – Rasmus Storkehave
Kamp 14: Ricki Krog – Martin Buch Andersen

02.02.2014: Roskilde Grand Prix (2 kampe, 25 min)
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Max Johansen
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Oliver Nielsen

30.01.2014: Serie 1, Brøndby – Roskilde (14 kampe)
Kamp 1: Peter Sterner – John Skjoldby Petersen
Kamp 2: Bøje Madsen – Knud Nordkamp
Kamp 3: Henrik Sterner – Torben Plaep
Kamp 4: Per Jørgensen – Casper T Bøttcher
Kamp 5: Peter Sterner – Knud Nordkamp
Kamp 6: Bøje Madsen – John Skjoldby Petersen
Kamp 7: Henrik Sterner – Casper T Bøttcher
Kamp 8: Per Jørgensen – Torben Plaep
Kamp 9: Bøje Madsen / Per Jørgensen – Casper T Bøttcher / Knud Nordkamp
Kamp 10: Peter Sterner / Henrik Sterner – Torben Plaep / John Skjoldby Petersen
Kamp 11: Peter Sterner – Casper T Bøttcher
Kamp 12: Henrik Sterner – Knud Nordkamp
Kamp 13: Bøje Madsen – Torben Plaep
Kamp 14: Per Jørgensen – John Skjoldby Petersen

19.01.2014: Juniordivision, Greve – Roskilde (14 kampe)
Kamp 1: Jesper Ravn – Thor B. Christensen
Kamp 2: Christian Ryding – Mark Pedersen
Kamp 3: Sebastian Borel – Christian Gullberg-Hansen
Kamp 4: Mikkel Frederiksen – Anton Christopher Jensen
Kamp 5: Christian Ryding – Thor B. Christensen
Kamp 6: Jesper Ravn – Mark Pedersen
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Christian Gullberg-Hansen
Kamp 8: Sebastian Borel – Anton Christopher Jensen
Kamp 9: Christian Ryding / Jesper Ravn – Mark Pedersen / Anton Jensen
Kamp 10: Sebastian Borel / Mikkel Frederiksen – Thor B. Christensen / Christian Gullberg-Hansen
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Thor B. Christensen
Kamp 12: Christian Ryding – Christian Gullberg-Hansen
Kamp 13: Sebastian Borel – Mark Pedersen
Kamp 14: Jesper Ravn – Anton Christopher Jensen

19.01.2014: Juniordivision, Greve – Holme-Olstrup (9 kampe, 128 min)
Kamp 1: Jesper Ravn – Frederik Tram
Kamp 2: Christian Ryding – Magnus Spottog
Kamp 3: Mikkel Frederiksen – Jonas Jakobsen
Kamp 4: Sebastian Borel – Mathias Ringstrømm
Kamp 5: Christian Ryding – Frederik Tram
Kamp 6: Jesper Ravn – Magnus Spottog
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Mathias Ringstrømm
Kamp 8: Sebastian Borel – Jonas Jakobsen
Kamp 9: Mikkel Frederiksen / Sebastian Borel – Mathias Ringstrøm / Magnus Spottog
Kamp 10: Christian Ryding / Jesper Ravn – Frederik Tram / Jonas Jakobsen

12.01.2014: ØM 2014 (8 kampe, 132 min) Foto
Dame Junior A: Emilia Kercza Carlsen – Astrid Wermus
Junior A: Christian Ryding – Mads Zebitz Larsen
Junior A: Sebastian Borel – Ruben B Harrild
Junior A: Christian Ryding – Sebastian Borel
Junior A: Sebastian Borel – Mads Zebitz Larsen
Junior A Double: Christian Ryding / Jesper Ravn – Jeppe Okkels / Anton Jensen
Junior A Double: Christian Ryding / Jesper Ravn – Mads Pærregaard / Mads Zebitz Larsen
Junior A Double: Christian Ryding / Jesper Ravn – Peter Trans / Rasmus Brender Finale

11.01.2014: ØM 2014 (14 kampe, 201 min) Foto
Drenge A: Mikkel Emborg – Rasmus Timm Rasmussen
Drenge A: Mikkel Emborg – Lucas Bonde Christensen
Drenge D: Christopher Normann – Martin Hillerup Hansen
Herre U21A: Sebastian Borel – Samuel Jönsson
Herre U21A: Michael Ryding – Christian Ryding
Herre U21A: Sebastian Borel – Esben S Larsen
Herre U21A: Michael Ryding – Markus Mikkelsen
Herre U21A: Sebastian Borel – Christian Brüsch
Herre U21A: Michael Ryding – Nikolaj Nordahl Jensen
Herre U21A Double: Michael Ryding / Christian Ryding – Sebastian Borel / Jesper Ravn
Herre U21A Double: Michael Ryding / Christian Ryding – Kristian Holm Steffensen / Samuel Jönsson
Herre U21A Double: Michael Ryding / Christian Ryding – Simon D. Jørgensen /Lars Høegh Madsen
Herre U21A Double: Michael Ryding / Christian Ryding – Nicky Daugaard / Rasmus Agger Semi
Herre U21A Double: Michael Ryding / Christian Ryding – Esben S Larsen / Markus Mikkelsen Finale

05.01.2014: ØM 2-mands hold (22 kampe)
Herre Klasse 2
Brøndby-Herlev: Lars Tvermose – Morten Ridder
Brøndby-Herlev: Lars Strandhave Jørgensen – Marcin Wegrzynek
Brøndby-Herlev: Double
Brøndby-Herlev: Lars Strandhave Jørgensen – Morten Ridder
Brøndby-Herlev: Lars Tvermose – Marcin Wegrzynek
Brøndby-HolmeOlstrup: Lars Strandhave Jørgensen – Thomas Krejdal

Herre Klasse 3
Brøndby-Esrum: Tobias Ahlm – Michael Bruun Jensen
Brøndby-Furesø: Allan Wraa – Klaus Olsson
Brøndby-Furesø: Tobias Ahlm – Kim Malling
Brøndby-Furesø: Double
Brøndby-Furesø: Tobias Ahlm – Klaus Olsson
Brøndby-Hornbæk: Allan Wraa – Thomas Hansen
Brøndby-Hornbæk: Tobias Ahlm – Thomas Hansen
Brøndby-AIF: Allan Wraa – Jacob Herrestrup

Herre Klasse 4
Brøndby-Smørum: Bent Bindner – Finn Hansen
Brøndby-Smørum: Per Jørgensen – Anders Bergholt Lund
Brøndby-Smørum: Bent Bindner – Anders Bergholt Lund
Brøndby-Smørum: Per Jørgensen – Finn Hansen
Brøndby-Fredensborg: Per Jørgensen – Steffen Schiøtt
Brøndby-?: Bent Binder –
Brøndby-?: Per Jørgensen –

04.01.2014: ØM 2-mands hold (19 kampe, 286 min)
Drenge C
Brøndby-Alsted_Fjenneslev: Christoper Normann – Jonas Hendemand Jensen

Junior D
Brøndby-Furesø: Kamilla Petersen – Rasmus Jensen

Junior A
Brøndby-Ejby: Christian Ryding – Nicky Daugaard
Brøndby-Ejby: Jesper Ravn – Martin Jakobsen
Brøndby-Hillerød: Jesper Ravn – Mads Pærregaard
Brøndby-Hillerød: Christian Ravn – Mads Zebitz Larsen
Brøndby-Hillerød: Double
Brøndby-Hillerød: Christian Ryding – Mads Pærregaard

Herre Klasse 1
Greve-Brøndby: Michael Ryding – Bøje Madsen
Greve-Brøndby: Mads Larsen – Peter Sterner
Greve-Brøndby: Double
Greve-Brøndby: Michael Ryding – Peter Sterner
Greve-Allerød: Mads Larsen – Lars Rasmussen
Greve-Allerød: Michael Ryding – Liang Lou
Greve-Allerød: Double
Greve-Allerød: Michael Ryding – Lars Rasmussen
Greve-Allerød: Mads Larsen – Liang Lou
Greve-Helsingør: Double
Greve-Hillerød: Michael Ryding – Frank Gyldskov Semi

29.12.2013: Vestegnen Julestævne (13 kampe, 189 min) Foto
Puslinge C: Rasmus Birk – Oscar Hansen Semi
Yngre Drenge B: Christopher Normann – Laurits Jelsbak Thomsen Semi
Drenge D: William Liu – Chris Barht Bergholz Semi
Herre U21 B: Jesper Ravn – Kasper Hallinghus
Herre U21 B: Saro Zanazanian – Lasse Andersen
Herre U21 B: Jesper Ravn – Mikkel Emborg
Herre U21 B: Mikkel Emborg – Kasper Hallinghus
Herre U21 B: Saro Zannazanian – Jesper Ravn
Herre Klasse 4: Rasmus Borel – Jim Hansen
Herre Klasse 4: Rasmus Borel – Leon Thomsen
Herre Klasse 4: Rasmus Borel – Hans Olof Dall
Herre Klasse 4: Rasmus Borel – Kim Hansen
Herre Klasse 4: Rasmus Borel – Kim Madsen Semi

28.12.2013: Vestegnen Julestævne (16 kampe, 234 min) Foto
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Dan Hansen
Herre Klasse 1: Kenneth Bech – Henrik Sterner
Herre Klasse 1: Henrik Sterner – Morten Villadsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Christian Ryding
Herre Klasse 1: Mads Larsen – Michael Ryding
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Mads Larsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Dan Hansen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Henrik Sterner Semi
Herre Klasse 1: Henrik Sterner – Dan Hansen Finale
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Nicolai Nielsen
Herre Klasse 2: Mikkel Emborg – Jesper Ravn
Herre Klasse 2: Jesper Ravn – Anisha Iyer
Herre Klasse 2: Kenneth Bech – Henrik Knudsen Semi
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Kenneth Bech Finale
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Jeppe M Mangaard
Yngre Drenge D: Malthe Hansen – Marcus Thesander

11.12.2013: Juniordivision. Greve – København (13 kampe, 155 min)
Kamp 1: Jesper Ravn – Kasper Michelsen
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Andreas Fehrn
Kamp 3: Sebastian Borel – Andreas Eriksen
Kamp 4: Christian Ryding – Julius Heilmann
Kamp 5: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Michelsen
Kamp 6: Jesper Ravn – Andreas Fehrn
Kamp 7: Christian Ryding – Andreas Eriksen
Kamp 8: Sebastian Borel – Julius Heilmann
Kamp 10: Jesper Ravn / Christian Ryding – Andreas Fehrn / Julius Heilmann
Kamp 11: Christian Ryding – Kasper Michelsen
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Andreas Eriksen
Kamp 13: Sebastian Borel – Andreas Fehrn
Kamp 14: Jesper Ravn – Julius Heilmann

08.12.2013: 1. Division, Vestegnen – Roskilde (14 kampe, 226 min)
Kamp 1: Fan Gao – Kennet Kjelgaard Hansen
Kamp 2: MIkkel Klint Stuhr – Casper Gammelmark
Kamp 3: Jesper Dahl – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 4: Christian Ryding – Andreas Dilling
Kamp 5: Fan Gao – Casper Gammelmark
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Kennet Kjelgaard Hansen
Kamp 7: Jesper Dahl – Andreas Dilling
Kamp 8: Christian Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 9: Mikkel Klint Stuhr / Jesper Dahl – Andreas Dilling / Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 10: Fan Gao / Christian Ryding – Casper Gammelmark / Kennet Kjelgaard Hansen
Kamp 11: Fan Gao – Andreas Dilling
Kamp 12: Jesper Dahl – Casper Gammelmark
Kamp 13: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Kofoed Hansen
Kamp 14: Christian Ryding – Kenneth Kjelgaard Hansen

07.12.2013: 1. Division, Vestegnen – Nyråd (7 kampe, 101 min)
Kamp 1: Christian Ryding – Dan Hansen
Kamp 2: Fan Gao – Morten Villadsen
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Kenneth Oppermann
Kamp 5: Fan Gao – Dan Hansen
Kamp 6: Christian Ryding – Morten Villadsen
Kamp 8: Jesper Dahl – Kenneth Oppermann
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Fan Gao – Dan Hansen / Kenneth Oppermann

01.12.2013: Odense Grand Prix (14 kampe, 171 min)
Puslinge A: Patrick Skarsholm – Oskar Frederiksen
Puslinge A: Patrick Skarsholm – Anders Reutzer Sørensen
Dame Klasse 2: Heaven Bobosha – Anna Mikkkjalsdóttir
Dame Klasse 2: Heaven Bobosha – Pernille Duo Lindberg
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Kristian Østergaard Hansen
Herre Klasse 2: Lasse Haahr Petersen – Martin Svenningsen
Herre Klasse 2: Anisha Iyer – Jeppe Skov Madsen
Herre Klasse 2: Peter Jensen – Markus Munk
Herre Klasse 2: Lasse Haahr Petersen – Patrik Otte
Herre Klasse 2: Anisha Iyer – Abdi Berthelsen
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Jonas Høxbro
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Jeppe Spottog
Herre Klasse 1: Mads Larsen – Peter Svenningsen
Herre Klasse 1: Peter Jensen – Markus Mikkelsen

30.11.2013: Odense Grand Prix (8 kampe, 106 min)
Pige A: Anisha Iyer – Line Tækker Tarbensen Semi
Pige A: Anisha Iyer – Louise Andersen Finale
Drenge A: Casper Damm – Simon Kyhn
Herre Junior B: Louise Jakobsen – Philip Lindsgaard Møller
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Furbo
Herre U21B: Christian Ryding – Niki Houtved
Herre U21B: Peter Jensen – Marco Jørgensen
Herre U21B: Saro Zanazanian – Ragner Koch

29.11.2013: 1. Division Damer, Brøndby – Odense (10 kampe, 162 min)
Kamp 1: Patricia L Jensen – Louise Jakobsen
Kamp 2: Karoline Petersen – Anisha Iyer
Kamp 3: Louise Foldoy Steffens – Heaven Bobosha
Kamp 4: Patricia L Jensen – Anisha Iyer
Kamp 5: Louise Foldoy Steffens – Louise Jakobsen
Kamp 6: Karoline Petersen – Heaven Bobosha
Kamp 7: Patricia L Jensen / Louise Foldoy Steffens – Anisha Iyer / Heaven Bobosha
Kamp 8: Louise Foldoy Steffens – Anisha Iyer
Kamp 9: Patricia L Jensen – Heaven Bobosha
Kamp 10: Karoline Petersen – Louise Jakobsen

23.11.2013: Juniordivision, Greve – Hillerød (12 kampe, 207 min) Foto
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Nicolai de Voss
Kamp 2: Jesper Ravn – Peter Trans
Kamp 3: Christian Ryding – Simon Grum-Sørensen
Kamp 4: Sebastian Borel – Rasmus Brender
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Peter Trans
Kamp 6: Jesper Ravn – Nicolai de Voss
Kamp 7: Christian Ryding – Rasmus Brender
Kamp 8: Sebastian Borel – Simon Grum-Sørensen
Kamp 9: Mikkel Frederiksen / Sebastian Borel – Nicolai de Voss / Simon Grum-Sørensen
Kamp 10: Christian Ryding / Jesper Ravn – Peter Trans / Rasmus Brender
Kamp 11: Mikkel Frederiksen – Rasmus Brender
Kamp 12: Christian Ryding – Peter Trans

23.11.2013: Juniordivision, Greve – Team Egedal (11 kampe, 173 min)
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Christian Brüsch
Kamp 2: Christian Ryding – Peter Jensen
Kamp 3: Jesper Ravn – Oliver Petersen
Kamp 4: Sebastian Borel – Sebastian Halvorsen
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Peter Jensen
Kamp 6: Christian Ryding – Christian Brüsch
Kamp 7: Jesper Ravn – Sebastian Halvorsen
Kamp 8: Sebastian Borel – Oliver Petersen
Kamp 9: Mikkel Frederiksen / Sebastian Borel – Peter Jensen / Christian Brüsch
Kamp 10: Jesper Ravn / Christian Ryding – Sebastian Halvorsen / Oliver Petersen
Kamp 11: Jesper Ravn – Peter Jensen

20.11.2013: Østserie, Brøndby – Hvidovre (14 kampe, 212 min)
Kamp 1: Lasse Haahr Petersen – Victor Lynge
Kamp 2: Marcus Gøgsig – Michael Rigmond
Kamp 3: Saro Zanazanian – Mark Pedersen
Kamp 4: Peter Jensen – Morten Tangaa
Kamp 5: Lasse Haahr Petersen – Michael Rigmond
Kamp 6: Marcus Gøgsig – Victor Lynge
Kamp 7: Saro Zanazanian – Morten Tangaa
Kamp 8: Peter Jensen – Mark Pedersen
Kamp 9: Marcus Gøgsig / Peter Jensen – Morten Tangaa / Michael Rigmond
Kamp 10: Saro Zanazanian / Lasse Haahr Petersen – Mark Pedersen / Victor Lynge
Kamp 11: Lasse Haahr Petersen – Morten Tangaa
Kamp 12: Saro Zanazaninan – Michael Rigmond
Kamp 13: Marcus Gøgsig – Mark Pedersen
Kamp 14: Peter Jensen – Victor Lynge

10.11.2013: 2. Division, Vestegnen – Virum (14 kampe, 215 min)
Kamp 1: Ricki Krog – Esben S Larsen
Kamp 2: Mads Lund Petersen – Jannic Larsen
Kamp 3: Michael Ryding – Brian Nielsen
Kamp 4: Christian Ryding – Peter Svenningsen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Esben S Larsen
Kamp 6: Ricki Krog – Jannic Larsen
Kamp 7: Christian Ryding – Brian Nielsen
Kamp 8: Michael Ryding – Peter Svenningsen
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Esben S Larsen / Jannic Larsen
Kamp 10: Michael Ryding / Ricki Krog – Brian Nielsen / Peter Svenningsen
Kamp 11: Christian Ryding – Esben S Larsen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Brian Nielsen
Kamp 13: Michael Ryding – Jannic Larsen
Kamp 14: Ricki Krog – Peter Svenningsen

09.11.2013: 2. Division, Vestegnen – Holme-Olstrup (14 kampe, 201 min)
Kamp 1: Lasse Haahr Petersen – Mads Jørgensen
Kamp 2: Michael Ryding – Jacob Koefoed
Kamp 3: Christian Ryding – Ren Shiping
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Mathias Ringstrøm
Kamp 5: Michael Ryding – Mads Jørgensen
Kamp 6: Lasse Haahr Petersen – Jacob Koefoed
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Ren Shiping
Kamp 8: Christian Ryding – Mathias Ringstrøm
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Mads Jørgensen / Jacob Koefoed
Kamp 10: Lasse Haahr Petersen / Michael Ryding – Ren Shiping / Mathias Ringstrøm
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Mads Jørgensen
Kamp 12: Michael Ryding – Ren Shiping
Kamp 13: Christian Ryding – Jacob Koefoed
Kamp 14: Lasse Haahr Petersen – Mathias Ringstrøm

06.11.2013: Serie 1, Greve – Brøndby (14 kampe, 172 min)
Kamp 1: Lars Jørgensen – Peter Emborg
Kamp 2: Morten Lærkedal – Sebastian Borel
Kamp 3: Lars Tværmose – Kenneth Clausen
Kamp 4: Albert Abramczuk – Gert Ellegård
Kamp 5: Morten Lærkedal – Peter Emborg
Kamp 6: Lars Jørgensen – Sebastian Borel
Kamp 7: Albert Abramczuk – Kenneth Clausen
Kamp 8: Lars Tværmose – Gert Ellegård
Kamp 9: Morten Lærkedal / Lars Jørgensen – Sebastian Borel / Gert Ellegård
Kamp 10: Albert Abramczuk / Lars Tværmose – Kenneth Clausen / Peter Emborg
Kamp 11: Albert Abramczuk – Peter Emborg
Kamp 12: Morten Lærkedal – Kenneth Clausen
Kamp 13: Lars Tværmose – Sebastian Borel
Kamp 14: Lars Jørgensen – Gert Ellegård

26.10.2013: 2. Division, Vestegnen – Herlev (14 kampe, 219 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Kenneth Nielsen
Kamp 2: Christian Ryding – Dan Svendsen
Kamp 3: Ricki Krog – Per Rasmussen
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Stefan Ahlquist
Kamp 5: Michael Ryding – Dan Svendsen
Kamp 6: Christian Ryding – Kenneth Nielsen
Kamp 7: Ricki Krog – Stefan Ahlquist
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Per Rasmussen
Kamp 9: Michael Ryding / Ricki Krog – Kenneth Nielsen / Dan Svendsen
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Per Rasmussen / Stefan Ahlquist
Kamp 11: Michael Ryding – Stefan Ahlquist
Kamp 12: Ricki Krog – Dan Svendsen
Kamp 13: Christian Ryding – Per Rasmussen
Kamp 14: Mads Lund Petersen – Kenneth Nielsen

25.10.2013: 1. Division, Vestegnen – Hillerød Live Stream

23.10.2013: Juniordivision, Greve – Roskilde (5 kampe, 58 min)
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Thor B Christensen
Kamp 3: Christian Ryding – Anton Jensen
Kamp 5: Mikkel Frederiksen – Jeppe Sylvester Okkels
Kamp 6: Sebastian Borel – Thor B Christensen
Kamp 8: Jesper Ravn – Anton Jensen

13.10.2013: Sisu/MBK Grand Prix (9 kampe, 119 min) Foto
Puslinge A: Patrick Skarsholm – Johan Klein Petersson Semi
Puslinge A: Patrick Skarsholm – Mathias Larsen Finale
Pige A: Anisha Iyer – Louise Foldoy Steffens
Dame U21A: Karoline Petersen – Anne Sophie-Andersen
Dame U21A: Patricia L Jensen – Malene Wixner
Herre U21A: Michael Ryding – Emil Madsen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Jeppe Lunde
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Benjamin Sørensen

12.10.2013: Sisu/MBK Grand Prix (10 kampe, 151 min)
Yngre Drenge A: Mikkel Emborg – Peter Svenningsen Finale
Dame Junior A: Anisha Iyer – Clara Carlson
Dame Junior A: Heaven Bobosha – Emma Højlund
Herre Elite: Fan Gao – Nicolai Nordahl Jensen
Herre Junior A: Casper Damm – Mads Pærregaard
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Christian Brüsch
Herre Junior A: Sebastian Borel – Christoffer Rode
Herre Junior B: Patricia L Jensen – Jeppe Juel Jensen
Herre Klasse 2: Karoline Petersen – Lucas Munk
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Martin Svenningsen

09.10.2013: Østserie, Brøndby – Hillerød (14 kampe, 198 min)
Kamp 1: Saro Zanazanian – Simon Grum-Sørensen
Kamp 2: Peter Jensen – Peter Trans
Kamp 3: Marcus Gøgsig – Anders Quistgaard-Leth
Kamp 4: Lasse Haahr Petersen – Mads Harslund
Kamp 5: Saro Zanazanian – Peter Trans
Kamp 6: Peter Jensen – Simon Grum-Sørensen
Kamp 7: Marcus Gøgsig – Mads Harslund
Kamp 8: Lasse Haahr Petersen – Anders Quistgaard-Leth
Kamp 9: Marcus Gøgsig/Saro Zanazanian – Anders Quistgaard-Leth/Simon Grum-Sørensen
Kamp 10: Lasse Haahr Petersen/Peter Jensen – Peter Trans/Mads Harslund
Kamp 11: Saro Zanazanian – Mads Harslund
Kamp 12: Marcus Gøgsig – Peter Trans
Kamp 13: Peter Jensen – Anders Quistgaard-Leth
Kamp 14: Lasse Haahr Petersen – Simon Grum-Sørensen

06.10.2013: 2. Division, Vestegnen – Tølløse (13 kampe, 199 min)
Kamp 1: Mads Lund Petersen – Lasse Kessler
Kamp 3: Ricki Krog – Allan Lynggaard
Kamp 4: Christian Ryding – Klaus Hansen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Lars Sørensen
Kamp 6: Michael Ryding – Lasse Kessler
Kamp 7: Ricki Krog – Klaus Hansen
Kamp 8: Christian Ryding – Allan Lynggaard
Kamp 9: Michael Ryding / Ricki Krog – Lasse Kessler / Klaus Hansen
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Allan Lynggaard / Lars Sørensen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Klaus Hansen
Kamp 12: Ricki Krog – Lars Sørensen
Kamp 13: Michael Ryding – Allan Lynggaard
Kamp 14: Christian Ryding – Lasse Kessler

29.09.2013: 2. Division, Vestegnen – København (14 kampe, 211 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Jacob Hansen
Kamp 2: Christian Ryding – Thomas Hansen
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Rasmus Storkehave
Kamp 4: Saro Zanazanian – Kasper Furbo
Kamp 5: Michael Ryding – Thomas Hansen
Kamp 6: Christian Ryding – Jacob Hansen
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Kasper Furbo
Kamp 8: Saro Zanazanian – Rasmus Storkehave
Kamp 9: Michael Ryding / Saro Zanzanian – Thomas Hansen / Kasper Furbo
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Rasmus Storkehave / Jacob Hansen
Kamp 11: Michael Ryding – Kasper Furbo
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Thomas Hansen
Kamp 13: Christian Ryding – Rasmus Storkehave
Kamp 14: Saro Zanazanian – Jacob Hansen

28.09.2013: Juniordivision, Greve – Holme-Olstrup (5 kampe, 73 min)
Kamp 1: Jesper Ravn – Jonas Jakobsen
Kamp 5: Jesper Ravn – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 8: Christian Ryding – Mathias Ringstrømm
Kamp 10: Christian Ryding / Jesper Ravn – Jonas Jakobsen / Nicolai Nordahl Jensen
Kamp 11: Jesper Ravn – Mathias Ringstrømm

22.09.2013: København Grand Prix (12 kampe, 195 min)
Dame Junior A: Patricia L Jensen – Louise Foldoy Steffens
Dame Klasse 2: Emilia Kercza Carlsen – Christiane Büscher
Herre Elite: Jesper Dahl – Benjamin Sørensen
Herre Junior A: Mikkel Frederiksen – Kasper Michelsen
Herre Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Kofoed Hansen
Herre U21B: Christian Ryding – Jacob Henkov
Herre U21B: Jesper Ravn – Ragner Koch
Herre U21B: Peter Jensen – Jacob Nielsen
Herre U21B: Sebastian Borel – Christoffer Lund
Herre U21B: Jesper Ravn – Andreas Fehrn
Herre U21B: Christian Ryding – Fritjof Drake Carlsson (semi)
Herre U21B: Christian Ryding – Oskar Danielsson (finale)

21.09.2013: København Grand Prix (14 kampe, 233 min)
Dame U21A: Anisha Iyer – Heaven Bobosha
Herre U21A: Michael Ryding – Nicolai de Voss
Herre Junior B: Louise Jakobsen – Albert B Harrild
Herre Junior B: Louise Jakobsen – Martin Birk Agger
Herre Junior B: Sebastian Borel – Benjamin Karl Nielsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Bjarke Lysdal
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Thomas Hansen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Thomas Hansen
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Mie Binnerup Jakobsen (finale)
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Benjamin Karl Nielsen
Herre Klasse 2: Lasse Haahr Petersen – Peter Jensen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Jacob Nielsen
Herre Klasse 2: Jesper Ravn – Abdi Berthesen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Henrik Belling Andersen (semi)

15.09.2013: 2. Division, Vestegnen – Nyråd/Frem (14 kampe, 202 min)
Kamp 1: Mads Lund Petersen – Michael Heilstrup
Kamp 2: Christian Ryding – Dan Hansen
Kamp 3: Michael Ryding – Kim Christensen
Kamp 4: Peter Jensen – Per Jørgensen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Dan Hansen
Kamp 6: Christian Ryding – Michael Heilstrup
Kamp 7: Peter Jensen – Kim Christensen
Kamp 8: Michael Ryding – Per Jørgensen
Kamp 9: Michael Ryding / Peter Jensen – Kim Christensen / Per Jørgensen
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Christian Ryding – Michael Heilstrup / Dan Hansen
Kamp 11: Peter Jensen – Dan Hansen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Kim Christensen
Kamp 13: Michael Ryding – Michael Heilstrup
Kamp 14: Christian Ryding – Per Jørgensen

08.09.2013: Vestegnens Startstævne (8 kampe, 104 min) Foto
Herre Junior B: Mikkel Emborg – Mads Zebits Larsen Finale
Herre U21B: Saro Zanazanian – Bjarke Bruun Lauritzen
Herre U21B: Christian Ryding – Rasmus Timm Rasmussen
Herre U21B: Sebastian Borel – Nicolai Christoffersen
Herre U21B: Saro Zanazanian – Rasmus Ekdahl
Herre U21B: Saro Zanazanian – Sebastian Borel
Herre U21B: Sebastian Borel – Rasmus Ekdahl
Herre U21B: Christian Ryding – Nicolai Christoffersen Finale

07.09.2013: Vestegnens Startstævne (14 kampe, 191 min) Foto
Drenge C: Patrick Skarsholm – Alexander Stohn Finale
Drenge B: Casper Damm – Frederik Albæk
Drenge B: Casper Damm – Christian Fjordstrøm
Herre U21C: Mikkel Emborg – Victor Escobar Thornvig
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Anton Jensen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Dan Hansen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Leonid Maslovs
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Martin Skov Jensen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Anton Jensen
Herre Klasse 2: Lasse Haahr Petersen – Jeppe M Mangaard
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Henrik Belling Andersen
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Keld M Ellehauge
Herre Klasse 2: Peter Jensen – Christian Ryding Semi
Herre Klasse 2: Peter Jensen – Tamer Alwarie Finale

31.08.2013: Amager Open (9 kampe, 118 min) Foto
Herre Junior A: Casper Damm – Jens Klein-Døssing
Herre Junior A: Peter Jensen – Jens Klein-Døssing
Herre Junior A: Casper Damm – Abdi Berthelsen
Herre Junior A: Peter Jensen – Casper Damm
Herre Junior A: Christian Ryding – Jeppe Lunde
Herre Junior A: Casper Damm – Nicolai Christoffersen
Herre Junior A: Peter Jensen – Anton Jensen
Herre Junior A: Christian Ryding – Oliver Petersen Semi
Herre Junior A: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen Finale

30.08.2013: Halmstad Open (7 kampe, 81 min)
Drenge 13: Mikkel Emborg – David Johansson
Dame Junior 17: Anisha Iyer – Nicoline Kofoed
Dame Junior 17: Patricia L Jensen – Clara Carlsson
Dame Junior 17: Patricia L Jensen – Sofia Malmsten
Herre Junior 17: Mikkel Klint Stuhr – Jakob Nordqvist
Dame Klasse 2: Anisha Iyer – Clara Carlsson
Dame Klasse 2: Patricia L Jensen – Natalie Siswanto

17.08.2013: Øresundsspelen (12 kampe, 185 min) Foto
Drenge 12: Philip Ghisalberti – Svensker
Drenge 13: Casper Damm – WIlliam Björklund
Herre Junior 17: Mikkel Klint Stuhr – Elias Sibelius
Herre Junior 17: Sebastian Brorel – Tim Cornelius
Herre Junior 17: Christian Ryding – Sebastian Lindgren
Herre Junior 17: Mikkel Klint Stuhr – Sebastian Karlsson
Herre Junior 17: Sebastian Borel – Emad Velayati
Herre Junior 17: Mikkel Klint Stuhr – David Blomberg
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Frederik Staerk
Herre Klasse 2: Kenneth Bech – Elias Sibelius
Herre Klasse 2: Christian Ryding – Torbjörn Ferm
Dame Klasse 2: Anisha Iyer – Nelly Olsson

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje