2009/2010

Sæson 2009-2010 (316 kampe)

03.06.2010 Træning
Lasse og Saro: Træning

08-09.05 Ungdoms DM 2010 (35 kampe)
Yngre Pige: Karoline Petersen – Karoline Dam Mortensen
Yngre Drenge: Christian Ryding – Anton Jacobsen
Yngre Drenge: Christian Ryding – Bjarke Lysdahl
Yngre Drenge: Christian Ryding – Simon Hansen
Yngre Drenge: Oliver Møller Hansen – Thomas Hansen Kvartfinale
Pige: Anisha Iyer – Malene Kaag
Pige: Karoline Petersen – Maja Østergaard
Pige: Karoline Petersen – Sophie Walløe
Pige: Rikke Holst Willadsen – Anish Iyer
Pige: Rikke Holst Willadsen – Malene Kaag
Pige: Linnea Hindersson – Ann-Sophie Andersen Kvart
Pige: Rikke Holst Willadsen – Katrine Riis Kvart
Pige: Linnea Hindersson – Katrine Riis Semi
Pige: Linnea Hindersson – Rikke Nørskov Sørensen Finale
Dame Junior: Linnea Hindersson – Mette Skjoldager Hansen
Herre Junior: Kasper Petersen – Andreas Rokkjær
Herre Junior: Michael Ryding – Jonas Thøgersen
Herre Junior: Mads Larsen – Patrick Stobberup
Herre Junior: Nicky Marx – Sebastian G Pedersen
Herre Junior: Sebastian Haack – Peter Harslund
Herre Junior: Ricki Krog – Nicolas Brinch
Herre Junior: Michael Ryding – Rasmus Brunbjerg
Herre Junior: Sebastian Haack – Nichlas Middelhede Semi
Herre Junior: Nicky Marx – Nichlas Middelhede Finale
Herre U21: Kasper Petersen – Tobias Stemann Lau
Herre U21: Mads Larsen – Michal Jørgensen

Double:
Yngre Pige: Rikke Holst Willadsen / Karoline Petersen – Karoline Dam Mortensen / Nicoline Koefoed Finale
Yngre Pige: Rikke Holst Willadsen / Karoline Petersen – Sophie Walløe / Sofie Egeholt Bang Semifinale
Yngre Mix: Rikke Holst Willadsen / Karoline Petersen – Oliver Møller Hansen – Jacob Hansen / Emma Højlund Finale
Yngre Mix: Oliver Møller Hansen / Rikke Holst Willadsen – Andreas Clausen / Nicoline Koefoed Semifinale
Yngre Mix: Rikke Holst Willadsen / Oliver Møller Hansen – Daniel Jørgensen / Theresa Jørgensen Kvartfinale
Pige: Linnea Hindersson / Emma Højlund – Katrine Riis / Cecilie Lind Finale
Drenge/Pige Mix: Linnea Hindersson / Jacob Holst Willadsen – Cecilie Lind / Arvin Mazaheri Semi
Drenge/Pige Mix: Linnea Hindersson / Jacob Holst Willadsen – Katrine Riis / Thor Aagaard Frandsen Finale
Herre Junior: Michael Ryding / Mads Larsen – Rasmus Brunbjerg / Mads Jørgensen
Præmieoverrækkelse Double

25.04.2010 Juniordivision, Vestegnen-Hillerød, finale (12 kampe)
Kamp 1: Ricki Krog – Asbjørn Thode Reenberg
Kamp 2: Michael Ryding – Jacob Reuther
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Mads Harslund
Kamp 4: Mads Larsen – Frederik Ryborg Nielsen
Kamp 5: Michael Ryding – Asbjørn Thode Reenberg
Kamp 6: Ricki Krog – Jacob Reuther
Kamp 7: Mads Larsen – Mads Harslund
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Frederik Ryborg Nielsen
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Ricki Krog – Frederik Ryborg / Jacob Reuther
Kamp 10: Mads Larsen / Michael Ryding – Asbjørn Reenberg / Mads Harslund
Kamp 11: Mads Larsen – Asbjørn Thode Reenberg
Kamp 12: Michael Ryding – Mads Harslund

25.04.2010 Drengedivision, Vestegnen- Rønde, finale (6 kampe)
Kamp 2: Marcus Salmonsen – Michael H Knudsen
Kamp 3: Oliver Møller Hansen – Marc Kynde
Kamp 6: Marcus Salmonsen – Theis Hagen Pedersen
Kamp 8: Alexander Ghisalberti – Marc Kynde
Kamp 10: Jacob Holst Willadsen / Alexander Ghisalberti – Theis Hagen Pedersen / Michael H Knudsen
Kamp 11: Jacob Holst Willadsen – Sebastian Brinch
Præmieoverrækkelse

24.04.2010 Juniordivision, Vestegnen-Århus, semifinale (9 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding – Nikolaj Thomsen
Kamp 2: Alexander Meyer – Victor Nielsen
Kamp 5: Ricki Krog – Nikolaj Thomsen
Kamp 8: Alexander Meyer – Marcus Evers
Kamp 9: Alexander Meyer / Mads Lund Petersen – Marcus Evers / Nikolai Thomsen
Kamp 10: Michael Ryding / Ricki Krog – Victor Nielsen / Patrick Stobberup
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Nikolaj Thomsen
Kamp 12: Ricki Krog – Victor Nielsen
Kamp 14: Michael Ryding – Marcus Evers

24.04.2010 Drengedivision, Vestegnen-Amager, semifinale (6 kampe)
Kamp 3: Oliver Møller Hansen – Ian Lundqvist
Kamp 6: Jacob Holst Willadsen – Micki Herskind
Kamp 7: Oliver Møller Hansen – Claus Schou Nielsen
Kamp 10: Alexander Ghisalberti / Jacob Holst Willadsen – Micki Herskind / Ian Lundqvist
Kamp 12: Oliver Møller Hansen – Tobias Rasmussen
Kamp 13: Jacob Holst Willadsen – Ian Lundqvist

18.04.2010 Drenge Østserien, Vestegnen-Jernløse (6 kampe)
Kamp 2: Christian Ryding – Rasmus Lennert
Kamp 4: Marcus Holm – Rasmus Lennert
Kamp 6: Christian Ryding – Kristian Bilgrav
Kamp 7: Sebastian Tørnes Nielsen / Marcus Holm – Rasmus Lennert / Jesper Halling
Kamp 8: Sebastian Tørnes Nielsen – Rasmus Lennert
Kamp 10: Christian Ryding – Jesper Halling

17.04.2010 Junior Østserien, Vestegnen-Fårevejle (5 kampe)
Kamp x: Lasse Haahr Petersen – Ole Ørholm
Kamp x: Rasmus Holm – Kasper Ryberg
Kamp x: Rasmus Holm – Mads Møller Pedersen
Kamp x: Rasmus Holm – Ole Ørholm
Kamp x: Saro Zanazanian – Ole Ørholm

11.04.2010 Juniordivisionen, Vestegnen-B75 (7 kampe)
Kamp 2: Mads Lund Petersen – Jonas Nielsen
Kamp 3: Alexander Meyer – Kasper Pedersen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Andreas Rokkjær
Kamp 6: Michael Ryding – Jonas Nielsen
Kamp 9: Michael Ryding / Mads Lund Petersen – Andreas Rokkjær / Mathias Rømer Sproegel
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Kasper Pedersen
Kamp 14: Michael Ryding – Mathias Rømer Sproegel

09.04.2010 Junior Østserien, Vestegnen-Slagelse (4 kampe)
Kamp 1: Lasse Haahr Petersen – Gregers Johannesen
Kamp 4: Saro Zanazanain – Henrik Belling Andersen
Kamp 7: Saro Zanazanian / Lasse Haahr Petersen – Gregers Johannesen / ??
Kamp 9x: Saro Zanazanian – Gregers Johannesen

28.03.2010 Drenge Østserien, Vestegnen-Nykøbing (6 kampe)
Kamp 1: Marcus Holm – Theis Møller
Kamp 3: Christian Ryding – Theis Møller
Kamp 5: Marcus Holm – David Steen
Kamp 7: Sebastian Tørnes Nielsen / Christian Ryding – Thomas Bakke / Theis Møller
Kamp 9: Sebastian Tørnes Nielsen – Theis Møller
Kamp 10: Marcus Holm – Thomas Bakke

27.03.2010 Drenge Østserien, Vestegnen-Nykøbing (6 kampe)
Kamp 1: Sebastian Tørnes Nielsen – Thomas Bakke
Kamp 3: Christian Ryding – Theis Møller
Kamp 5: Christian Ryding – Thomas Bakke
Kamp 7: Sebastian Tørnes Nielsen / Christian Ryding – Thomas Bakke / Theis Møller
Kamp 9: Sebastian Tørnes Nielsen – Theis Møller
Kamp 10: Marcus Holm – Thomas Bakke

27.03.2010 Drenge Østserien, Vestegnen-Frem Sakskøbing (5 kampe)
Kamp 1: Sebastian Tørnes Nielsen – Mads Stævngaard
Kamp 4: Sebastian Tørnes Nielsen – Kristian Frederiksen
Kamp 5: Marcus Holm – Mads Stævngaard
Kamp 7: Christian Ryding / Marcus Holm – Kristian Frederiksen / Mads Stævngaard
Kamp 8: Marcus Holm – Kristian Frederiksen

24.03.2010 Juniordivision, Vestegnen-Nykøbing (5 kampe)
Kamp 1: Mads Larsen – Andreas Andreasen
Kamp 5: Mads Larsen – Benjamin Søndergaard
Kamp 6: Michael Ryding – Andreas Andreasen
Kamp 9: Michael Ryding / Mads Larsen – Andreas Andreasen / Mads Jørgensen
Kamp 11: Mads Larsen – Mads Jørgensen

09.03.2010 Serie 1, Brøndby-TIK Taastrup (7 kampe)
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Allen K Pedersen
Kamp 4: Bøje Madsen – Kent Højlund
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Mikael Emanuel
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Kent Højlund
Kamp 10: Michael Ryding / Mikkel Klint Stuhr – Allan K Pedersen / Mikael Emannuel
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Allan K Pedersen
Kamp 13: Mikkel Klint Stuhr – Jan Hansen

07.03.2010 Drenge Østserie, Vestegnen-Hillerød (6 kampe)
Kamp 2: Marcus Holm – Cecilie Lind
Kamp 3: Sebastian Tørnes Nielsen – Nicolai de Voss
Kamp 5: Christian Ryding – Nicolai de Voss
Kamp 7: Marcus Holm / Christian Ryding – Nicolai de Voss / Martin Svenningsen
Kamp 8: Marcus Holm – Nicolai de Voss
Kamp 10: Christian Ryding – Cecilie Lind

07.03.2010 Drenge Østserie, Vestegnen-Bornholm (6 kampe)
Kamp 1: Marcus Holm – Katrine Riis
Kamp 4: Sebastian Tørnes Nielsen – Katrine Riis
Kamp 6: Christian Ryding – Nicoline Koefoed
Kamp 7: Marcus Holm / Christian Ryding – Katrine Riis / Nicoline Koefoed
Kamp 9: Christian Ryding – Katrine Riis
Kamp 10: Marcus Holm – Nicoline Koefoed

05.03.2010 Senior DM (2 kampe)
Kamp 1: Nicky Marx – Patrick Stobberup
Kamp 2: Nicky Marx – Claus Larsen

27.02.2010 Roskilde GP ( 1 kamp)
Drenge A: Emil Behrndtz – Arvin Mazaheri

25.02.2010 Serie 1, Brøndby-Amager (8 kampe)
Kamp 2 Kenneth Bech – Nicolas Ptohos
Kamp 3 Bøje Madsen – Preben Larsen
Kamp 5 Kenneth Bech – Lauri Laane
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Preben Larsen
Kamp 8 Bøje Madsen – Frederik Bardrum
Kamp 9: Mads Lund Petersen / Bøje Madsen – Preben Larsen / Nicolas Ptohos
Kamp 11 Mads Lund Petersen – Lauri Laane
Kamp 14: Michael Ryding – Frederik Bardrum

21.02.2010 1. Division, Vestegnen-Helsingør (6 kampe)
Kamp x: Henrik Sterner / Nicky Marx – Dennis Rasmussen / Joakim Karlsson
Kamp x: Henrik Sterner – Joakim Karlsson
Kamp x: Henrik Sterner – Lars G Hansen
Kamp x: Mads Lund Petersen – Dennis Rasmussen
Kamp x: Peter Sterner – Joakim Karlsson
Kamp x: Nicky Marx – Joakim Karlsson

20.02.2010 Elitedivision, Vestegnen-København 1/4-finale nr. 2 (9 kampe)
Kamp x: Fan Gao / Martin Bremer – Anders Holm / Jimmi Karlsson
Kamp x: Fan Gao -Li Moding
Kamp x: Fan Gao – Robert Eriksson
Kamp x: Martin Bremer – Li Moding
Kamp x: Martin Bremer – Robert Eriksson
Kamp x: Mattias Andersson – Anders Holm
Kamp x: Mattias Andersson – Jimmie Karlsson
Kamp x: Sebastian Haack – Anders Holm
Kamp x: Sebastian Haack – Jimmie Karlsson

19.02.2010 Juniordivision, Vestegnen-Hillerød (8 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding – Rasmus Westermann
Kamp 2: Mads Lund Petersen – Asbjørn Thode Reenberg
Kamp 4: Kasper Petersen – Christoffer Schlütter
Kamp 6: Michael Ryding – Asbjørn Thode Reenberg
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Christoffer Schlütter
Kamp 9: Double
Kamp 11: Kasper Petersen – Rasmus Westermann
Kamp 14: Michael Ryding – Christoffer Schlütter

16.02.2010 Elitedivision, Vestegnen-København 1/4-finale nr. 1 (9 kampe)
Kamp x: David Hindersson – Anders Holm
Kamp x: David Hindersson – Jimmie Karlsson
Kamp x: Fan Gao / Mattias Andersson – Anders Holm / Jimmie Karlsson
Kamp x: Fan Gao – Li Moding
Kamp x: Fan Gao – Robert Eriksson
Kamp x: Martin Bremer – Li Moding
Kamp x: Martin Bremer – Robert Eriksson
Kamp x: Mattias Andersson – Anders Holm
Kamp x: Mattias Andersson – Jimmi Karlsson

14.02.2010 Triton (10 kampe)
Yngre Drenge A: Christian Ryding – Mathias Petersen
Yngre Drenge A: Christian Ryding – Jeppe Spottog
Yngre Drenge A: Christian Ryding – Frederik Tram Semi
Yngre Drenge A: Christian Ryding – Jeppe Spottog Finale
Drenge B: Christian Ryding – Anders Nybo Jensen
Drenge B: Christian Ryding – Holger List-Jensen
Drenge B: Christian Ryding – Mathias Petersen
Drenge B: Christian Ryding – Andreas B Dyrehauge
Junior A: Tobias Ahlm – Jeppe Frost
Junior C: Anders Holm – Andreas Vester

09.02.2010 Serie 1, Brøndby-Herlev (7 kampe)
Kamp 2: Bøje Madsen – Jan Carlson
Kamp 3: Michael Ryding – Kåre Hansen
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Jan Carlson
Kamp 7: Michael Ryding – Kim Andersen
Kamp 10: Michael Ryding / Kenneth Bech – Kim Andersen / Kåre Hansen
Kamp 12: Michael Ryding – Jan Carlson
Kamp 13: Bøje Madsen – Kåre Hansen

06.02.2010 TOP12 (14 kampe)
Kamp 1: Karoline Petersen – Louise Jacobsen
Kamp 2: Julius Lip – Marc Kynde
Kamp 3: Oliver Møller Hansen – Marc Kynde
Kamp 4: Oliver Møller Hansen – Jacob Hansen
Kamp 5: Linnea Hindersson – Emma Højlund
Kamp 6: Rikke Holst Willadsen – Katrine Riis
Kamp 7: Rikke Holst Willadsen – Sofie Egeholt Bang
Kamp 8: Alexander Ghisalberti – Ruben S Jensen
Kamp 9: Alexander Ghisalberti – Sebastian Halvorsen
Kamp 10: Kasper Furbo – Pontus Johansson
Kamp 11: Nicky Marx – Emil Madsen
Kamp 12: Nicky Marx – Frederik Ryborg Nielsen
Kamp 13: Kasper Petersen – Emil Madsen
Kamp 14: Sebastian Haack – Alexander Schou

06.02.2010 Junior Øst, Vestegnen-B77 (1 kamp)
Kamp 1: Anders Hoberg Schou – Andreas Aamann

06.02.2010 Drenge Øst, Vestegnen-Kvik Næstved (3 kampe)
Kamp 1: Christian Ryding – Jeppe Frausing Christensen
Kamp 2: Sebastian Tørnes Nielsen – Jacob Juel Madsen
Kamp 3: Christian Ryding – Oliver Elmeskov Mortensen

02.02.2010 Drengedivision, Brøndby-Amager (4 kampe)
Kamp 1: Linnea Hindersson – Ian Lundqvist
Kamp 2: Mikkel Klint Stuhr – Tobias Rasmussen
Kamp 3: Linna Hindersson – Kasper Rasmussen
Kamp 4: Mikkel Klint Stuhr / Marcus Gøgsig – Tobias Rasmussen / Micki Herskind

30.01.2010 Juniordivision, Vestegnen-Søhøjlandet (2 kampe)
Kamp 7: Kasper Petersen – Thomas Sørensen
Kamp 12: Kasper Petersen – Mathias Christensen

30.01.2010 Juniordivision, Vestegnen-Ribe (7 kampe)
Kamp 2: Michael Ryding – Jonas Thøgersen
Kamp 4: Alexander Meyer – Hans Henrik Vonsild
Kamp 6: Michael Ryding – Nicolai Wind
Kamp 8: Alexander Meyer – Thomas Andersen
Kamp 10: Mads Larsen / Michael Ryding – Nicolai Wind / Thomas Andersen
Kamp 11: Mads Larsen – Hans Henrik Vonsild
Kamp 13: Michael Ryding – Thomas Andersen

30.01.2010 Drengedivision, Vestegnen-AIF (1 kamp)
Kamp 1: Emil Behrndtz – Mads Beske

22.01.2010 Elitedivision, Vestegnen-Vedbæk (4 kampe)
Kamp 1: Martin Bremer – Martin Monrad
Kamp 2: Fan Gao – Martin Monrad
Kamp 3: Sebastian Haack – Kim Høgsberg
Kamp 4: Martin Bremer – Morten Holm

12.01.2010 Elitedivision, Vestegnen-OB (3 kampe)
Kamp 1: David Hindersson – Rasmus Klein-Døssing
Kamp 2: Fan Gao – Andy Pereira Diez
Kamp 3: Martin Bremmer – Mikael Mathiasson

10.01.2010 Elitedivision, Vestegnen-Roskilde (2 kampe)
Kamp 1: Fan Gao – Allan Bentsen
Kamp 2: Fan Gao – Finn Tugwell

09.01.2009 Østdanske Mesterskaber 2010 (15 kampe)
Double
Yngre Drenge A: Oliver Møller Hansen / Christian Ryding – Andreas Diling / Mads Emil Lundkvist
Yngre Drenge A: Oliver Møller Hansen / Christian Ryding – Thomas Bakke / Jonas Fisiha Semi
Yngre Drenge A: Oliver Møller Hansen / Christian Ryding – Nicolai de Voss / Mikkel Weibel finale
Junior Mix: Jacob Holst Willadsen / Linnea Hindersson – Viktor Stilling / Cecilie Lind finale
Junior A: Mads Larsen / Michael Ryding – Thor Aagaard Frandsen / Esben S Larsen
Junior A: Lasse Haahr Petersen / Saro Zanazanian – Thor Aagaard Frandsen / Esben S Larsen
Junior A: Mads Larsen / Michael Ryding – Lasse Haahr Petersen / Saro Zanazanian
Junior A: Mads Larsen / Michael Ryding – Mads E Knudsen / Viktor Stilling 1/4 finale

Single
Junior A: Michael Ryding – Kasper Furbo
Junior A: Michael Ryding – Samuel Jønsson
Junior A: Michael Ryding – Tobias Rasmussen
Junior A: Michael Ryding – Kasper Rasmussen 1/8 finale
Junior A: Michael Ryding – Esben S Larsen 1/4 finale
Junior A: Michael Ryding – Mads E Knudsen semi
Junior A: Michael Ryding – Henrik Selmqvist finale

02.01.2010 Kval TOP12 (10 kampe)
Kamp 2: Christian Ryding – Marcus Olsen
Kamp 3: Christian Ryding – Simon Troelsen
Kamp 4: Christian Ryding – Nicolai de Voss
Kamp 5: Christian Ryding – Jonas Fisiha
Kamp 6: Christian Ryding – Simon Christensen
Kamp 7: Christian Ryding – Jonathan Abildgaard Hansen
Kamp 8: Christian Ryding – Lasse Brink Kær
Kamp 9: Christian Ryding – Steffen Krieg
Kamp 10: Christian Ryding – Thomas Bakke
Kamp 11: Christian Ryding – Thomas Hansen

13.12.2009 Elitedivision, Vestegenen-Nørreå (3 kampe)
Kamp 1: Mattias Andersson – Erik Åhman
Kamp 2: Fan Gao – Erik Åhman
Kamp 3: Mattias Andersson – Nichlas Middelhede

13.12.2009 Juniordivision, Vestegnen-Nørreå (8 kampe)
Kamp 1 Mads Larsen – Martin Lund
Kamp 3: Ricki Krog – Dennis Madsen
Kamp 5: Mads Larsen – Jacob Mariussen
Kamp 7 Ricki Krog – Alexander Thøgersen
Kamp 8: Alexander Meyer – Dennis Madsen
Kamp 9: Rikci Krog / Michael Ryding – Martin Lund / Jacob Mariussen
Kamp 12: Ricki Krog – Jacob Mariussen
Kamp 13: Michael Ryding – Dennis Madsen

12.12.2009 Elitedivision, Vestegnen-Århus (3 kampe)
Kamp 1: Fan Gao – Flemming Sunn
Kamp 2: Martin Bremer – Flemming Sunn
Kamp 3: Fan Gao – Tobias Stemann Lau

12.12.2009 Juniordivision, Vestegnen-Hillerød (14 kampe)
Kamp 1: Alexander Meyer – Rasmus Westermann
Kamp 2: Kasper Petersen – Jacob Reuther
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Frederik Ryborg
Kamp 4: Ricki Krog – Martin Svenningsen
Kamp 5: Alexander Meyer – Jacob Reuther
Kamp 6: Kasper Petersen – Rasmus Westermann
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Martin Svenningsen
Kamp 8: Ricki Krog – Frederik Ryborg
Kamp 9: Kasper Petersen / Alexander Meyer – Jacob Reuther / Frederik Ryborg
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Ricki Krog – Rasmus Westermann / Martin Svenningsen
Kamp 11: Alexander Meyer – Martin Svenningsen
Kamp 12: Mads Lund Petersen – Jacob Reuther
Kamp 13: Kasper Petersen – Frederik Ryborg
Kamp 14: Ricki Krog – Rasmus Westermann

29-31.10.2009 Ängby 2009 (22 kampe)
Kamp 1: Linnea Hindersson – Elinor Bergström
Kamp 2: Linnea Hindersson – Julie Kuy
Kamp 3: Linnea Hindersson – Stine Folkesson
Kamp 4: Simone Dueholm – Alice Liu
Kamp 5: Simone Dueholm – Anna Li
Kamp 6: Simone Dueholm – Emma Johansson
Kamp 7: Simone Dueholm – Julie Kuy
Kamp 8: Simone Dueholm – Marta Krajewska

Kamp 1: Linnea Hindersson – Andrea Rosca
Kamp 2: Linnea Hindersson – Se Hyoen Lee
Kamp 3: Linnea Hindersson – Simona Horvathova
Kamp 4: Ruben S Jensen – ??
Kamp 5: Simone Dueholm – Bianka Bracco
Kamp 6: Simone Dueholm – Denisa Hoskova
Kamp 7: Simone Dueholm – Pinja Eriksson

Kamp 1: Linnea Hindersson – Katerina Tomanovská
Kamp 2: Linnea Hindersson – Silvia Selicka
Kamp 3: Linnea Hindersson – Stina Zetterström
Kamp 4: Simone Dueholm – Denisa Hosková
Kamp 5: Simone Dueholm – Dominiika Vizinova
Kamp 6: Simone Dueholm – Elinor Bergström
Kamp 7: Simone Dueholm – Silvia Selicka

10.10.2009 Sisu Grand Prix (6 kampe)
Kamp 1: Jacob Holst Willadsen – ??
Kamp 2: Linnea Hindersson – Katrine Riis
Kamp 3: Mikkel Klint Stuhr – Marc Kynde
Kamp 4: Sebastian Dueholm – Jacob Høllund Jensen
Kamp 5: Simone Dueholm – Pernille Søndergaard
Kamp 6: Simone Dueholm – Stefanie H Christensen

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje