2016/2017

Sæson 2016-2017 (563 kampe)

21.05.2017 Ungdoms DM (18 kampe)
Single:
Yngre Pige: Laura Schyberg – Ann-Christine Rosager Christensen Finale
Yngre Drenge: Christian David Hold – Alexander Sønderby Hansen Finale
Pige: Xenia Rindom – Jocefina Haagensen Finale
Drenge: Mikkel Emborg – Daniel Simonsen Finale
Dame Junior: Sophie Walløe – Xenia Rindom Finale
Herre Junior: Andreas Dilling – Mikkel Emborg Finale
Dame U21: Sophie Walløe – Nicoline Koefoed Finale
Herre U21: Tobias Rasmussen – Anders Lind Finale

Double:
Yngre Pige: Laura Schyberg / Sia Mann Sinding – Anna V Ansø / Ann-Christine Rosager Christensen Finale
Yngre Drenge: Noah Tolstrup Hvid / Christian David Hold – Viktor Oksfeldt / Anton Dong Finale
Pige: Xenia Rindom / Jocefina Haagensen – Mie Schou Salhauge / Sally Maribo Finale
Drenge: Mikkel Emborg / Daniel Simonsen – Emil Friis Hansen / Magnus Kaas Thomsen Finale
Dame Junior: Louise Andersen / Line Tækker Tarbensen – Emmelie Knudsen / Laura Lilholt Finale
Herre Junior: Peter Svenningsen / Peter Trans – Martin Buch Andersen / Rasmus K Mikkelsen Finale
Dame U21: Karoline Petersen / Louise Jakobsen – Sofie Egeholt Bang / Louise Foldoy Steffens Semi
Dame U21: Sophie Walløe / Nicoline Koefoed – Sofie Egeholt Bang / Louise Foldoy Steffens Finale
Herre U21: Oliver Møller Hansen / Christian Brüsch – Mikkel Klint Stuhr / Esben S Larsen Semi
Herre U21: Oliver Møller Hansen / Christian Brüsch – Oliver Petersen / Mathias Ringstrømm Finale

20.05.2017: Ungdoms DM (4 kampe)
Yngre Pige: Freja Nielsen – Klara Hovmand Christensen
Pige: Freja Nielsen – Ann-Christine Rosager Christensen
Pige: Freja Nielsen – Anna V Ansø
Pige: Freja Nielsen – Cecilie Andersen

07.05.2017: Juniordivision finale, Amager – Vejle/Brønderslev (12 kampe) Foto
Livestream: Bord 1
Livestream: Bord 2
Kamp 1: Emil Lynge Sørensen / Emil Friis Hansen – Mikkel Johansen / Mickey Elsborg
Kamp 2: Benjamin Karl Nielsen / Nicholai Nyborg – Rasmus Schøn / Bjarke Krog
Kamp 3: Benjamin Karl Nielsen – Rasmus Schøn
Kamp 4: Emil Lynge Sørensen – Mickey Elsborg
Kamp 5: Emil Friis Hansen – Mikkel Johansen
Kamp 6: Nicholai Nyborg – Bjarke Krog
Kamp 7: Benjamin Karl Nielsen – Mickey Elsborg
Kamp 8: Emil Lynge Sørensen – Rasmus Schøn
Kamp 9: Emil Friis Hansen – Bjarke Krog
Kamp 10: Nicholai Nyborg – Mikkel Johansen
Kamp 11: Benjamin Karl Nielsen – Bjarke Krog
Kamp 12: Emil Friis Hansen – Mickey Elsborg
Præmieoverrækkelse

07.05.2017: Juniordivision bronzekamp, Virum – Silkeborg (7 kampe)
Kamp 1: Magnus Kaas Thomsen / Alexander Tophøj Jensen – Simon Larsen / Marcus Bøje Fabrin
Kamp 3: Alexander Tophøj Jensen – Victor Amstrup
Kamp 4: Mia Dong – Marcus Bøje Fabrin
Kamp 5: Magnus Kaas Thomsen – Rasmus Bai Sandfeld Pedersen
Kamp 7: Alexander Tophøj Jensen – Marcus Bøje Fabrin
Kamp 8: Mia Dong – Victor Amstrup
Kamp 9: Magnus Kaas Thomsen – Simon Larsen

07.05.2017: Juniordivision semifinale, Vejle/Brønderslev – Virum (14 kampe)
Livestream: Bord 1
Kamp 1: Mikkel Johansen / Mickey Elsborg – Alexander Tophøj Jensen / Martin Buch Andersen
Kamp 2: Rasmus Schøn / Bjarke Krog – Mia Dong / Magnus Kaas Thomsen
Kamp 3: Mikkel Johansen – Mia Dong
Kamp 4: Bjarke Krog – Martin Buch Andersen
Kamp 5: Rasmus Schøn – Alexander Tophøj Jensen
Kamp 6: Mickey Elsborg – Magnus Kaas Thomsen
Kamp 7: Mikkel Johansen – Martin Buch Andersen
Kamp 8: Bjarke Krog – Mia Dong
Kamp 9: Rasmus Schøn – Magnus Kaas Thomsen
Kamp 10: Mickey Elsborg – Alexander Tophøj Jensen
Kamp 11: Mikkel Johansen – Magnus Kaas Thomsen
Kamp 12: Rasmus Schøn – Martin Buch Andersen
Kamp 13: Bjarke Krog – Alexander Tophøj Jensen
Kamp 14: Mickey Elsborg – Mia Dong

07.05.2017: Juniordivision semifinale, Silkeborg – Amager
Livestream: Bord 1

07.05.2017: Drengedivision bronzekamp, Virum – Roskilde (12 kampe)
Kamp 1: Gustav Dahl Larsen / Frederik Tørslev – Mads Toft Schmidt / Emil De Maeyer
Kamp 2: Philip Larsen / Christopher Normann – Nicolas Holm Larsen / Jacob Lund
Kamp 3: Gustav Dahl Larsen – Mads Toft Schmidt
Kamp 4: Christopher Normann – Nicolas Holm Larsen
Kamp 5: Philip Larsen – Emil De Maeyer
Kamp 6: Frederik Tørslev – Jacob Lund
Kamp 7: Gustav Dahl Larsen – Nicolas Holm Larsen
Kamp 8: Christopher Normann – Mads Toft Schmidt
Kamp 9: Philip Larsen – Jacob Lund
Kamp 10: Frederik Tørslev – Emil De Maeyer
Kamp 11: Gustav Dahl Larsen – Jacob Lund
Kamp 12: Philip Larsen – Nicolas Holm Larsen

06.05.2017: Drengedivision semifinale, Virum – Silkeborg (10 kampe)
Kamp 1: Frederik Tørslev / Gustav Dahl Larsen – Christian David Hold / Matias Larsen
Kamp 2: Christopher Normann / Philip Larsen – Mathias Kyhn / Victor Fournais Lajer
Kamp 3: Gustav Dahl Larsen – Victor Fournais Lajer
Kamp 4: Frederik Tørslev – Christian David Hold
Kamp 5 Christopher Normann – Mathias Kyhn
Kamp 6: Philip Larsen – Matias Larsen
Kamp 7: Gustav Dahl Larsen – Christian David Hold
Kamp 8: Frederik Tørslev – Victor Fournais Lajer
Kamp 9: Christopher Normann – Matias Larsen
Kamp 10: Philip Larsen – Mathias Kyhn

06.05.2017: Drengedivision kvartfinale, OB – Roskilde (13 kampe)
Kamp 1: Jens Boelt Mortensen / Noah T Hvid – Emil De Maeyer / Mads Toft Schmidt
Kamp 2: Kresten Christiansen / Asbjørn Thomsen – Jacob Lund / Nicolas Holm Larsen
Kamp 3: Asbjørn Thomsen – Mads Toft Schmidt
Kamp 4: Kresten Christiansen – Jacob Lund
Kamp 5: Noah T Hvid – Emil De Maeyer
Kamp 6: Jens Boelt Mortensen – Nicolas Holm Larsen
Kamp 7: Asbjørn Thomsen – Jacob Lund
Kamp 8: Kresten Kristiansen – Mads Toft Schmidt
Kamp 9: Noah T Hvid – Nicolas Holm Larsen
Kamp 10: Jens Boelt Mortensen – Emil De Maeyer
Kamp 11: Asbjørn Thomsen – Nicohlas Holm Larsen
Kamp 12: Noah T Hvid – Jacob Lund
Kamp 13: Kresten Christiansen – Emil De Maeyer

06.05.2017: Pigedivision finale, Vestegnen – Hvidovre (3 kampe) Foto
Livestream: Bord 2
Kamp 1: Ida Bønding Schøsler – Mie Schou Salhauge
Kamp 2: Kamilla Petersen – Jocefina Haagensen
Kamp 3: Ida Bønding Schøsler / Celine Sophie Røn Andersen – Mie Schou Salhauge / Jocefina Haagensen
Præmieoverrækkelse

06.05.2017: Pigedivision bronze kamp, Sjørring – Brønderslev (3 kampe)
Livestream: Bord 1
Kamp 1: Cecilie Andersen – Agnete Kranker
Kamp 2: Sara Andersen – Amalie Nørgaard
Kamp 3: Cecilie Andersen / Sara Andersen – Agnete Kranker / Amalie Nørgaard
Kamp 4: Sara Andersen – Agnete Kranker

06.05.2017: Pigedivision semifinale, Vestegnen – Sjørring (5 kampe)
Livestream: Bord 2
Kamp 1: Kamilla Petersen – Sara Andersen
Kamp 2: Celine Sophie Røn Andersen – Cecilie Andersen
Kamp 3: Ida Bønding Schøsler / Celine Sophie Røn Andersen – Cecilie Andersen / Sara Andersen
Kamp 4: Celine Sophie Røn Andersen – Sara Andersen
Kamp 5: Kamilla Petersen – Cecilie Andersen

06.05.2017: Pigedivision semifinale, Hvidovre – Brønderslev (3 kampe)
Livestream: Bord 1
Kamp 1: Mie Schou Salhauge – Amalie Nørgaard
Kamp 2: Jocefina Haagensen – Agnete Kranker
Kamp 3: Clara Rasmussen Lolck / Mie Schou Salhauge – Amalie Nørgaard / Agnete Kranker

23.04.2017: Serie 1, Brøndby – Hillerød, finale (14 kampe)
Kamp 1: Bøje Madsen – Peter Harslund
Kamp 2: Peter Sterner – Henrik Wassmann
Kamp 3: Allan Wraa – Brian Schyberg
Kamp 4: Henrik Sterner – Mads Harslund
Kamp 5: Peter Sterner – Peter Harslund
Kamp 6: Bøje Madsen – Henrik Wassmann
Kamp 7: Henrik Sterner – Brian Schyberg
Kamp 8: Allan Wraa – Mads Harslund
Kamp 9: Henrik Sterner / Allan Wraa – Brian Schyberg / Henrik Wassmann
Kamp 10: Peter Sterner / Bøje Madsen – Peter Harslund / Mads Harslund
Kamp 11: Henrik Sterner – Peter Harslund
Kamp 12: Peter Sterner – Brian Schyberg
Kamp 13: Allan Wraa – Henrik Wassmann
Kamp 14: Bøje Madsen – Mars Harslund

23.04.2017: Serie 1, Brøndby – Herlev, semi (12 kampe)
Kamp 1: Bøje Madsen – Henrik Ridder
Kamp 2: Peter Sterner – Ronni Thomsen
Kamp 3: Allen Wraa – Per Nielsen
Kamp 4: Henrik Sterner – Morten Ridder
Kamp 5: Peter Sterner – Henrik Ridder
Kamp 6: Bøje Madsen – Ronni Thomsen
Kamp 7: Henrik Sterner – Per Nielsen
Kamp 8: Allan Wraa – Morten Ridder
Kamp 9: Henrik Sterner / Allan Wraa – Morten Ridder / Henrik Ridder
Kamp 10: Peter Sterner / Bøje Madsen – Ronni Thomsen / Per Nielsen
Kamp 11: Henrik Sterner – Henrik Ridder
Kamp 12: Peter Sterner – Per Nielsen

23.04.2017: Serie 2, Greve – Sørbymagle, finale (14 kampe)
Kamp 1: Nicklas Boldt Hansen – Kim Johansen
Kamp 2: Jesper Christensen – Kasper Nielsen
Kamp 3: Thomas Glinski – Erik Kristoffersen
Kamp 4: Gert Ellegård – Dan Kristiansen
Kamp 5: Nicklas Boldt Hansen – Kasper Nielsen
Kamp 6: Jesper Christensen – Kim Johansen
Kamp 7: Thomas Glinski – Dan Kristiansen
Kamp 8: Gert Ellegård – Erik Kristoffersen
Kamp 9: Gert Ellegård / Nicklas Boldt Hansen – Kim Johansen / Erik Kristoffersen
Kamp 10: Thomas Glinski / Jesper Christensen – Kasper Nielsen / Dan Kristiansen
Kamp 11: Nicklas Boldt Hansen – Dan Kristiansen
Kamp 12: Thomas Glinski – Kasper Nielsen
Kamp 13: Jesper Christensen – Erik Kristoffersen
Kamp 14: Gert Ellegård – Kim Johansen

23.04.2017: Serie 2, Greve – Herlev, semi (12 kampe)
Kamp 1: Jesper Christensen – Christian Bækhøj Schandel
Kamp 2: Nicklas Boldt Hansen – Jesper Lind
Kamp 3: Gert Ellegård – Jesper Gamrath
Kamp 4: Thomas Glinski – Bave Rustom
Kamp 5: Nicklas Boldt Hansen – Christian Bækhøj Schandel
Kamp 6: Jesper Christensen – Jesper Lind
Kamp 7: Thomas Glinski – Jesper Gamrath
Kamp 8: Gert Ellegård – Bave Rustom
Kamp 9: Nicklas Boldt Hansen / Gert Ellegård – Bave Rustom / Jesper Lind
Kamp 10: Jesper Christensen / Thomas Glinski – Jesper Gamrath / Christian Bækhøj Schandel
Kamp 11: Thomas Glinski – Christian Bækhøj Schadel
Kamp 12: Nicklas Boldt Hansen – Jesper Gamrath

28-29.01.2017: Kval TOP 12 (39 kampe)
Foto: Lørdag, Søndag

28.01.2017:
Live Stream Bord 1: Del 1, Del 2
Live Stream Bord 2: Del 1, Del 2

29.01.2017:
Livestream Bord 1: Del 1, Del 2, Del 3
Livestream Bord 2: Del 1, Del 2, Del 3

Dame Junior/U21
Kamp 1: Kamilla Petersen – Mia Dong
Kamp 2: Kamilla Petersen – Tone Juhl Pedersen
Kamp 3: Oversidder
Kamp 4: Kamilla Petersen – Emma Brandt
Kamp 5: Kamilla Petersen – Emmelie Mogensen
Kamp 6: Kamilla Petersen – Louise Andersen
Kamp 7: Kamilla Petersen – Laura Lilholt
Kamp 8: Kamilla Petersen – Louise Foldoy Steffens
Kamp 9: Kamilla Petersen – Victoria Elisabeth Cramer
Kamp 10: Kamilla Petersen – Nikoline Gärtner
Kamp 11: Kamilla Petersen – Celine Sofie Røn Andersen

Drenge
Kamp 1: Emil Friis Hansen – Albert B Harrild
Kamp 2: Emil Friis Hansen – Jens Boelt Mortensen
Kamp 3: Emil Friis Hansen – Mikkel Skovborg Andersen
Kamp 4: Emil Friis Hansen – Philip Larsen
Kamp 5: Emil Friis Hansen – Gustav Dahl Larsen
Kamp 6: Emil Friis Hansen – Patrick Skarsholm
Kamp 7: Emil Friis Hansen – Lasse Mørch
Kamp 8: Emil Friis Hansen – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 9: Emil Friis Hansen – Felipe Matarese
Kamp 10: Emil Friis Hansen – Johannes Messick Mortensen
Kamp 11: Emil Friis Hansen – Mathias Larsen

Drenge
Kamp 1: Patrick Skarsholm – Nicklas Boldt Hansen
Kamp 2: Patrick Skarsholm – Felipe Matarese
Kamp 3: Patrick Skarsholm – Mathias Larsen
Kamp 4: Patrick Skarsholm – Johannes Messick Mortensen
Kamp 5: Patrick Skarsholm – Lasse Mørch
Kamp 6: Patrick Skarsholm – Emil Friis Hansen
Kamp 7: Patrick Skarsholm – Gustav Dahl Larsen
Kamp 9: Patrick Skarsholm – Albert B Harrild
Kamp 10: Patrick Skarsholm – Mikkel Skovborg Andersen
Kamp 11: Patrick Skarsholm – Jens Boelt Mortensen

Drenge
Kamp 1: Nicklas Boldt Hansen – Patrick Skarsholm
Kamp 2: Nicklas Boldt Hansen – Lasse Mørch
Kamp 3: Nicklas Boldt Hansen – Johannes Messick Mortensen
Kamp 4: Nicklas Boldt Hansen – Felipe Matarese
Kamp 5: Nicklas Boldt Hansen – Mathias Larsen
Kamp 6: Nicklas Boldt Hansen – Gustav Dahl Larsen
Kamp 7: Nicklas Boldt Hansen – Albert B Harrild
Kamp 8: Nicklas Boldt Hansen – Emil Friis Hansen
Kamp 9: Nicklas Boldt Hansen – Philip Larsen
Kamp 10: Nicklas Boldt Hansen – Jens Boelt Mortensen
Kamp 11: Nicklas Boldt Hansen – Mikkel Skovborg Andersen

21.02.2017: 2. Division, Vestegnen – Virum (8 kampe)
Kamp 1: Søren R Kristiansen / Kenneth Bech – Jannik Larsen / Brian Nielsen
Kamp 2: Emil Friis Hansen / Jeper Ravn – David Hindersson / Aron Skat Wenzell
Kamp 3: Emil Friis Hansen – Aron Skat Wenzell
Kamp 4: Jesper Ravn – David Hindersson
Kamp 5: Kenneth Bech – Jannik Larsen
Kamp 6: Søren R Kristiansen – Brian Nielsen
Kamp 7: Jesper Ravn – Aron Skat Wenzell
Kamp 8: Emil Friis Hansen – David Hindersson

21.02.2017: 2. Division, Vestegnen – Dragør (14 kampe)
Kamp 1: Søren R Kristiansen / Kenneth Bech – Morten Alolphsen / Kim Høgsberg
Kamp 2: Emil Friis Hansen / Jeper Ravn – Jan Ghisalberti / Martin Trudesson
Kamp 3: Jesper Ravn – Martin Trudesson
Kamp 4: Emil Friis Hansen – Morten Adolphsen
Kamp 5: Kenneth Bech – Kim Høgsberg
Kamp 6: Søren R Kristiansen – Jan Ghisalberti
Kamp 7: Emil Friis Hansen – Martin Trudesson
Kamp 8: Jesper Ravn – Morten Adolphsen
Kamp 9: Søren R Kristiansen – Kim Høgsberg
Kamp 10: Kenneth Bech – Jan Ghisalberti
Kamp 11: Søren R Kristiansen – Martin Trudesson
Kamp 12: Emil Friis Hansen – Kim Høgsberg
Kamp 13: Kenneth Bech – Morten Adolphsen
Kamp 14: Jesper Ravn – Jan Ghisalberti

15.01.2017: ØM 2017 (43 kampe)
Yngre Pige B: Alma H Jakobsen – Ida Balk-Møller
Yngre Pige B: Emilie Wraa – Emma Eckeroth
Yngre Pige B: Rebecca Mejer – Sofie Echeroth
Yngre Pige B: Emma Vendelbo – Ida Balk-Møller
Yngre Pige B: Freja Nielsen – Olivia Larsson
Yngre Pige B: Emelie Wraa – Lærke Krag-Andersen
Yngre Pige B: Emma Eckeroth – Sara Jensen
Yngre Pige B: Rebecca Mejer – Alma H Jakobsen
Yngre Pige B: Sara Jensen – Lærke Krag-Andersen
Yngre Pige B: Emma Eckeroht – Lærke Krag-Andersen
Yngre Pige B: Rebecca Mejer – Emma Vendelbo
Yngre Pige B: Emelie Wraa – Sara Jensen
Yngre Pige B: Freja Nielsen – Rebecca Mejer
Yngre Pige B: Sofie Eckeroth – Alma H Jakobsen
Yngre Pige B: Freja Nielsen – Victoria Berthelsen
Yngre Pige B: Rebecca Mejer – Sofie Echeroth
Yngre Drenge D: Noah Spuur Mortensen – Christian Hyrdum
Yngre Drenge D: Noah Spuur Mortensen – Lukas Kitaj
Yngre Drenge D: Noah Spuur Mortensen – Kasper Bronnee Møller
Yngre Drenge A: Mikkel Weinfouff – Alexander Attrup Mejer
Yngre Drenge A: Mikkel Weinfouff – Anton Dong
Yngre Drenge A: Mikkel Weinfouff – Matthew Kirkegaard Krarup
Yngre Drenge A: Mikkel Weinfouff – Valdemar Vejgaard
Herre Junior C: Rasmus Birk – Casper Staahøj
Herre Junior C: Rasmus Birk – Kristian H Gripping
Herre Junior C: Rasmus Birk – Magnus Rygaard-Nielsen
Herre Junior C: Malthe Hansen – Faris Sabir
Herre Junior C: Malthe Hansen – Frederik Olsen
Herre Junior C: Malthe Hansen – Kristian H Gripping
Herre Junior C: Malthe Hansen – Mathias Roslyng
Herre Junior B: Nicklas Boldt Hansen – Christopher Normann
Herre Junior B: Nicklas Boldt Hansen – Emil De Maeyer
Herre Junior B: Nicklas Boldt Hansen – Emil Russel
Herre Junior B: Nicklas Boldt Hansen – Nicolas Holm Larsen
Herre Junior B Double: Nicklas Boldt Hansen / Patrick Skarsholm – Julius Folke Ramussen / Emil Werdelin
Herre Junior A: Patrick Skarsholm – Anton Christopher Jensen
Herre Junior A: Patrick Skarsholm – Jeppe Sylvester Okkels
Herre Junior A: Patrick Skarsholm – Luka Daric-Jahn
Herre Junior A: Patrick Skarsholm – Mikkel Skovborg Andersen
Herre Junior A: Emil Friis Hansen – Anton Lund
Herre Junior A: Emil Friis Hansen – Mikkel Emborg
Herre Junior A: Emil Friis Hansen – Theo Dyekjær
Herre Junior A: Emil Friis Hansen – Daniel Simonsen

14.01.2017: ØM 2017 (18 kampe)
Drenge C: Rasmus Birk – Casper Nortoft
Drenge B: Mikkel Weinkouff – Matthew Kirkegaard Krarup
Drenge A: Patrick Skarsholm – Mikkel Emborg
Drenge A: Nicklas Boldt Hansen – Christopher Normann
Drenge A: Emil Friis Hansen – Alexander Attrup Mejer
Drenge A: Patrick Skarsholm – Philip Larsen
Drenge A: Nicklas Boldt Hansen – Emil De Maeyer
Drenge A: Emil Friis Hansen – Frederik Tørslev
Drenge A: Emil Friis Hansen – Emil Sørensen
Drenge A: Nicklas Boldt Hansen – Emil Lynge Sørensen
Drenge A: Emil Friis Hansen – Mikkel Skovborg Andersen
Drenge A: Nicklas Boldt Hansen – Mikkel Emborg
Drenge A: Patrick Skarsholm – Theo Dyekjær
Drenge A: Emil Friis Hansen – Mikkel Emborg
Herre U21C: Mikkel Weinkouff – Celine Sophie Røn Andersen
Herre U21C: Mikkel Weinkouff – Malte Bror Poulsen
Herre U21C: Mikkel Weinkouff – Mathias Roslyng
Herre U21C: Mikkel Weinkouff – Lasse Bo Olsen

08.01.2017: ØM 2-mands hold (37 kampe)

Herre Klasse 3, Greve – Allerød
Kamp 1: Mikael Stendorff – Allan Hansen
Kamp 2: Jesper Christensen – William Dræger
Kamp 3: Mikael Stendorff / Jesper Christensen – William Dræger / Allan Hansen

Herre Klasse 3, Greve – Brønshøj
Kamp 1: Jesper Christensen – Göran Garnfeldt
Kamp 2: Mikael Stendorff – Robbin Castøe
Kamp 3: Jesper Christensen / Mikael Stendorff – Robbin Castøe / Göran Garnfeldt
Kamp 4: Jesper Christensen – Robbin Castøe

Herre Klasse 3, Greve – Helsingør
Kamp 1: Jesper Christensen – Pia Hansen
Kamp 2: Mikael Stendorff – Yael Shade
Kamp 3: Jesper Christensen / Mikael Stendorff – Pia Hansen / Yael Shade
Kamp 4: Jesper Christensen – Yael Shade

Herre Klasse 2, Brøndby – Brønshøj
Kamp 1: Lars Tvermose – Christian Kokborg
Kamp 2: Karoline Petersen – Rasmus Kingo Juul Knudsen
Kamp 3: Lars Tvermose / Karoline Petersen – Rasmus Kingo Juul Knudsen / Christian Kokborg
Kamp 4: Lars Tvermose – Rasmus Kingo Juul Knudsen

Herre Klasse 2, Brøndby – Helsingør
Kamp 1: Lars Tvermose – Henrik Hansen
Kamp 2: Karoline Petersen – Per Kammer
Kamp 3: Lars Tvermose / Karoline Petersen – Per Kammer / Henrik Hansen

Herre Klasse 2, Brøndby – Hillerød
Kamp 1: Lars Tvermose – Henrik Wassmann
Kamp 2: Karoline Petersen – Mads Harslund
Kamp 3: Lars Tvermose / Karoline Petersen – Mads Harslund / Henrik Wassmann

Herre Klasse 2, Greve – Allerød
Kamp 1: Saro Zanazanian – Kim Reehaug
Kamp 2: Lasse Haahr Petersen – Peter Stilling
Kamp 3: Saro Zanazanian / Lasse Haahr Petersen – Peter Stilling / Kim Reehaug

Herre Klasse 2, Greve – Ejby
Kamp 1: Lasse Haahr Petersen – Rasmus Agger
Kamp 2: Saro Zanazanian – Martin Jacobsen
Kamp 3: Lasse Haahr Petersen / Saro Zanazanian / Rasmus Agger – Ncky Daugaard Madsen
Kamp 4: Lasse Haahr Petersen / Martin Jacobsen
Kamp 5: Saro Zanazanian – Rasmus Agger

Herre Klasse 2, Greve – Hillerød
Kamp 1: Lasse Haahr Petersen – Niels Reuther
Kamp 2: Saro Zanazanian – Allan Dalberg
Kamp 3: Lasse Haahr Petersen / Saro Zanazanian – Allan Dalberg / Niels Reuther

Herre Klasse 2, Greve – Holme Olstrup
Kamp 1: Saro Zanazanian – Thomas Kjejdal
Kamp 2: Lasse Haahr Petersen – Søren Bauer-Schäfer
Kamp 3: Saro Zanazanian / Lasse Haahr Petersen – Søren Bauer-Schäfer / Thomas Kjejdal
Kamp 4: Saro Zanazanian – Søren Bauer-Schäfer
Kamp 5: Lasse Haahr Petersen – Thomas Krejdal

07.01.2017: ØM 2-mands hold (46 kampe)

Puslinge C/D, Brøndby – Allerød
Kamp 1: Zune Guddmundsen Budal – Emma Eckeroth
Kamp 2: Emil Engelhardt – Sofie Echeroth
Kamp 3: Zune Gudmandsen Budal / Emil Engelhardt – Sofie Echeroth / Emma Eckeroth

Yngre Drenge C, Brøndby – Amager
Kamp 1: Simon I´Soylu – Emil Bartels Sørensen
Kamp 2: Rasmus Christiansen / Simon I´Soylu – Emil Bartels Sørensen /Simon Bartels Sørensen
Kamp 3: Rasmus Christiansen – Simon Bartels Sørensen

Yngre Drenge C, Brøndby – Brønshøj
Kamp 1: Emilie Wraa – Gustav Birch Petersen
Kamp 2: Freja Nielsen – Mikkel Wilken
Kamp 3: Emilie Wraa / Freja Nielsen – Mikkel Wilken / Gustav Birch Petersen
Kamp 4: Freja Nielsen – Gustav Birch Petersen

Drenge D, Brøndby – Hillerød
Kamp 1: Lucas Dahl Nielsen – Rebecca Mejer
Kamp 3: Noah Spuur Mortensen / Lucas Dahl Nielsen – Rebecca Mejer / Oliver Cramon
Kamp 4: Lucas Dahl Nielsen – Oliver Cramon

Drenge D, Brøndby – Holme Olstrup
Kamp 1: Noah Spuur Mortensen – Sebastian Møller
Kamp 2: Lucas Dahl Nielsen – Jonas B Jensen
Kamp 3: Noah Spuur Mortensen / Lucas Dahl Nielsen – Jonas B Jensen / Sebastian Møller
Kamp 4: Lucas Dahl Nielsen / Sebastian Møller
Kamp 5: Noah Spuur Mortensen – Jonas B Jensen

Drenge D, Brøndby – Team Egedal
Kamp 1: Noah Spuur Mortensen – Benjamin Nordberg
Kamp 2: Lucas Dahl Nielsen – Thais Ziegler Hansen
Kamp 3: Noah Spuur Mortensen / Lucas Dahl Nielsen – Thais Ziegler Hansen / Benjamin Nordberg

Herre Junior A, Greve – Ejby
Kamp 1: Patrick Skarsholm – Tobias Rasmussen
Kamp 2: Nicklas Boldt Hansen – Mikkel Skovborg Andersen

Herre Junior A, Greve – Hillerød
Kamp 1: Nicklas Boldt Hansen – Daniel Attrup Mejer
Kamp 2: Patrick Skarsholm-Felipe Matarese
Kamp 3: Nicklas Boldt Hansen / Patrick Skarsholm – Felipe Matarese / Daniel Attrup Mejer

Herre Junior A, Greve – Virum
Kamp 1: Nicklas Boldt Hansen – Theo Dyekjær
Kamp 2: Patrick Skarsholm – Gustav Dahl Larsen
Kamp 3: Nicklas Boldt Hansen / Patrick Skarsholm – Gustav Dahl Larsen / Theo Dyekjær
Kamp 4: Patrick Skarsholm – Theo Dyekjær

Herre Klasse 1, Brøndby – Amager
Kamp 1: Marcus Gøgsig – Brian Hoffmann
Kamp 2: Christian Brüsch – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 3: Marcus Gøgsig / Christian Brüsch – Kristian Aabye Harkjær / Brian Hoffmann
Kamp 4: Marcus Gøgsig – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 5: Christian Brüsch – Brian Hoffmann

Herre Klasse 1, Brøndby – Herlev
Kamp 1: Marcus Gøgsig – Dan Svendsen
Kamp 2: Christian Brüsch – Stefan Ahlqvist
Kamp 3: Marcus Gøgsig / Christian Brüsch – Stefan Ahlqvist / Dan Svendsen
Kamp 4: Christian Brüsch – Dan Svendsen

Herre Klasse 1, Brøndby – Stefan
Kamp 1: Christian Brüsch – Jim Clifford Petersen
Kamp 2: Marcus Gøgsig – Nikolaj Snowron
Kamp 3: Christian Brüsch / Marcus Gøgsig – Nikolaj Snowron / Jim Clifford Petersen
Kamp 4: Christian Brüsch – Nikolaj Snowron

Herre Klasse 1, Brøndby – Virum
Kamp 1: Marcus Gøgsig – Martin Buch Andersen
Kamp 2: Christian Brüsch – Esben S Larsen
Kamp 3: Marcus Gøgsig / Christian Brüsch – Esben S Larsen / Martin Buch Andersen

18.12.2016: Vestegnen Julestævne (4 kampe) Foto
Herre U21B: Malthe Hansen – Christopher Normann
Herre U21B: Malthe Hansen – Jacob Lund
Herre U21B: Malthe Hansen – Benno Sebastian Brudnizki
Sjippekonkurrence: Rebecca Mejer – Michael Ryding
Livestream 1: Del 1, Del 2
Livestream 2: Del 1, Del 2

17.12.2016: Vestegnen Julestævne (9 kampe)
Drenge B: Mikkel Weinkouff – Jonathan Svarer Johansen
Drenge B: Mikkel Weinkouff – David Lund Heinig
Drenge B: Malthe Hansen – William Nørbygaard
Herre Junior B: Mikkel Weinkouff – Malthe Hansen
Herre Junior B: Mikkel Weinkouff – Malte Bror Poulsen
Herre Junior B: Malthe Hansen – Christopher Normann
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Mathias Jensen
Herre Klasse 1: Søren R Kristiansen – Christian Willmann
Herre Klasse 1: Søren R Kristiansen – Thomas Hjermind Jensen
Livestream 1: Del 1, Del 2
Livestream 2: Del 1, Del 2

03.12.2016: Pointstævne
Foto

27.11.2016: Pigedivision, Vestegnen-Hvidovre (5 kampe)
Kamp 1: Celine Sophie Røn Andersen – Katarina Nielsen
Kamp 2: Kamilla Petersen – Ann-Christine Rosager Christensen
Kamp 3: Kamp x: Celine Sophie Røn Andersen / Kamilla Petersen – Ann-Christine Rosager Christensen / Katarina Nielsen
Kamp 4: Kamilla Petersen – Katarina Nielsen
Kamp 5: Celine Sophie Røn Andersen – Ann-Christine Rosager Christensen

27.11.2016: Pigedivision, Hvidovre-Amager (5 kampe)
Kamp 1: Jocefina Haagensen – Freja Kleberg
Kamp 2: Clara Rasmussen Lolck – Nana Nicolaisen
Kamp 3: Jocefina Haagensen / Clara Rasmussen Lolck – Freja Kleberg / Nana Nicolaisen
Kamp 4: Jocefina Haagensen – Nana Nicolaisen
Kamp 5: Clara Rasmussen Lolck – Freja Kleberg

27.11.2016: EM kvalifikation, hold damer (9 kampe)
Foto: Lørdag, Søndag

Danmark-Norge: Stefanie H Christensen – Maja Haugen Gjelle
Danmark-Norge: Sophie Walløe – Ilka Doval
Danmark-Norge: Nicoline Koefoed – Sarah Horgen
Danmark-Norge: Stefanie H Christensen – Ilka Doval
Danmark-Norge: Sophie Walløe – Maja Haugen Gjelle

Albanien-Island: Alba Xhupi – Sigrún Ebba Tómasdóttir
Albanien-Island: Kamela Katillari – Aldís Rún Lárusdóttir
Albanien-Island: Bela Selenica – Kolfinna Bjarnadóttir
Albanien-Island: Alba Xhupi – Aldís Rún Lárusdóttir

26.11.2016 EM kvalifikation, hold damer (12 kampe)
Danmark-Albanien: Stefanie H. Christensen – Kamela Katillari
Danmark-Albanien: Sophie Walløe – Alba Xhupi
Danmark-Albanien: Nicoline Koefoed – Bela Selenica

Norge-Island: Sara Horgen-Sigrún Ebba Tómasdóttir
Norge-Island: Maja Haugen Gjelle-Kolfinna Bjarnadóttir
Norge-Island: Ilka Doval-Aldís Rún Lárusdóttir

Danmark-Island: Sofie Egeholt Bang-Sigrún Ebba Tómasdóttir
Danmark-Island: Nicoline Koefoed-Kolfinna Bjarnadóttir
Danmark-Island: Sophie Walløe – Aldís Rún Lárusdóttir

Norge-Albanien: Maja Haugen Gjelle-Kamela Katillari
Norge-Albanien: Ilka Doval-Alba Xhupi
Norge-Albanien: Sarah Horgen-Bela Selenica

12.11.2016: 2. Division: Vestegnen – København (8 kampe)
Kamp 1: Søren R Kristiansen / Peter Jensen – Mie Binnerup Jacobsen / Mads Norring Andersen
Kamp 2: Michael Ryding / Ricki Krog – Morten Bo Petersen / Andreas Fehrn
Kamp 3: Peter Jensen – Andreas Fehrn
Kamp 4: Søren R Kristiansen – Mie Binnerup Jacobsen
Kamp 5: Ricki Krog – Morten Bo Petersen
Kamp 6: Michael Ryding – Mads Norring Andersen
Kamp 7: Peter Jensen – Mie Binnerup Jacobsen
Kamp 8: Søren R Kristiansen – Andreas Fehrn

12.11.2016: 2. Division: Nyråd – Hillerød (9 kampe)
Kamp 1: Morten Villadsen / Svenne Kamper Johansen – Mads Pærregaard / Tomasz Akier
Kamp 2: Michael Heilstrup / Dan Hansen – Stefanie H Christensen / Jacob Reuther
Kamp 3: Michael Heilstrup – Jacob Reuther
Kamp 4: Dan Hansen – Stefanie H Christensen
Kamp 5: Svenne Kamper Johansen – Tomasz Akier
Kamp 6: Morten Villadsen – Mads Pærregaard
Kamp 7: Dan Hansen – Jacob Reuther
Kamp 8: Michael Heilstrup – Stefanie H Christensen
Kamp 10: Morten Villadsen – Tomasz Akier

12.11.2016: 2. Division: Vestegenen – Amager (12 kampe)
Kamp 1: Ricki Krog / Michael Ryding – Krisitan Aabye Harkjær / Emil Lynge Sørensen
Kamp 2: Søren R Kristiansen / Peter Jensen – Brian Hoffmann / Nicolai Nyborg
Kamp 3: Søren R Kristiansen – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 4: Peter Jensen – Brian Hoffmann
Kamp 5: Ricki Krog – Nicolai Nyborg
Kamp 6: Michael Ryding – Emil Lynge Sørensen
Kamp 7: Peter Jensen – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 8: Søren R Kristiansen – Brian Hoffmann
Kamp 9: Michael Ryding – Nicolai Nyborg
Kamp 11: Michael Ryding – Kristian Aabye Harkjær
Kamp 12: Peter Jensen – Nicolai Nyborg
Kamp 13: Ricki Krog – Brian Hoffmann

12.11.2016: 2. Division: København – Brønshøj (10 kampe)
Kamp 1: Morten Bo Petersen / Mads Norring Andersen – Tamer Alwaire / Søren Jacobsen
Kamp 2: Mie Binnerup Jacobsen / Andreas Fehrn – Julio Byager Jensen / Nicolai Wind
Kamp 3: Morten Bo Petersen – Julio Byager Jensen
Kamp 4: Andreas Fehrn – Søren Jacobsen
Kamp 5: Mie Binnerup Jacobsen – Nicolai Wind
Kamp 6: Mads Norring Andersen – Tamer Alwaire
Kamp 7: Morten Bo Petersen – Søren Jacobsen
Kamp 8: Andreas Fehrn – Julio Byager Jensen
Kamp 9: Mie Binnerup Jacobsen – Tamer Alwaire
Kamp 10: Mads Norring Andersen – Nicolai Wind

29.10.2016: Ungdom over 12 år, række D (10 kampe) Foto
Kamp 1: Noah Doad Spuur Mortensen – Surasee Saenkhieo
Kamp 2: Cem Eker – Frederik Hedegaard
Kamp 3: Lucas Dahl Nielsen – Mathias N Petersen
Kamp 4: Cem Eker – Surasee Saenkhieo
Kamp 5: Noad Doad Spuur Mortensen – Mathias N Petersen
Kamp 6: Lucas Dahl Nielsen – Frederik Hedegaard
Kamp 7: Jonas Petersen / Noad Doad Spuur Mortensen – Surasee Saenkhieo / Mathias N Petersen
Kamp 8: Cem Eker – Mathias N Petersen
Kamp 9: Lucas Dahl Nielsen – Surasee Saenkhieo
Kamp 10: Noah Doad Spuur Mortensen – Frederik Hedegaard

09.10.2016: Drengedivision: Vestegnen – Virum 2 (13 kampe)
Kamp 1: Rasmus Birk / Malthe Hansen – Anton Dong / Malte Bror Poulsen
Kamp 2: Patrick Skarsholm / Nicklas Boldt Hansen – Sofus K Andreasen / David Lund Heinig
Kamp 3: Nicklas Boldt Hansen – Sofus K Andreasen
Kamp 4: Patrick Skarsholm – Anton Dong
Kamp 5: Rasmus Birk – Malte Bror Poulsen
Kamp 6: Malthe Hansen – David Lund Heinig
Kamp 7: Patrick Skarsholm – Sofus K Andreasen
Kamp 8: Nicklas Boldt Hansen – Anton Dong
Kamp 9: Matlhe Hansen – Malte Bror Poulsen
Kamp 10: Rasmus Birk – David Lund Heinig
Kamp 11: Malthe Hansen – Sofus K Andreasen
Kamp 12: Patrick Skarsholm – Malte Bror Poulsen
Kamp 13: Rasmus Birk – Anton Dong

08.10.2016: 2. Division: Vestegnen – Roskilde (14 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Nicolai Christoffersen / Jacob Henkov
Kamp 2: Søren R Kristiansen / Emil Friis Hansen – Martin Skov Jensen / Martin Lundkvist
Kamp 3: Emil Friis Hansen – Jacob Henkov
Kamp 4: Søren R Kristiansen – Martin Skov Jensen
Kamp 5: Michael Ryding – Nicolai Christoffersen
Kamp 6: Christian Ryding – Martin Lundkvist
Kamp 7: Emil Friis Hansen – Martin Skov Jensen
Kamp 8: Søren R Kristiansen – Jacob Henkov
Kamp 9: Michael Ryding – Martin Lundkvist
Kamp 10: Christian Ryding – Nicolai Christoffersen
Kamp 11: Emil Friis Hansen – Martin Lundkvist
Kamp 12: Michael Ryding – Martin Skov Jensen
Kamp 13: Søren R Kristiansen – Nicolai Christoffersen
Kamp 14: Christian Ryding – Jacob Henkov

06.10.2016: Serie 1: Brøndby – Greve (14 kampe)
Kamp 1: Peter Sterner – Marcus Holm
Kamp 2: Allan Wraa – Marcus Salmonsen
Kamp 3: Albert Abramczuk – Kasper Furbo
Kamp 4: Bøje Madsen – Marc S Andersen
Kamp 5: Peter Sterner – Marcus Salmonsen
Kamp 6: Allan Wraa – Marcus Holm
Kamp 7: Albert Abramczuk – Marc S Andersen
Kamp 8: Bøje Madsen – Kasper Furbo
Kamp 9: Double 1
Kamp 10: Double 2
Kamp 11: Peter Sterner – Marc S Andersen
Kamp 12: Albert Abramczuk – Marcus Salmonsen
Kamp 13: Allan Wraa – Kasper Furbo
Kamp 14: Bøje Madsen – Marcus Holm

01.10.2016: 2. Division: Vestegnen – Hillerød (10 kampe)
Kamp 1: Emil Friis Hansen / Søren R Kristiansen – Jesper Møller / Mathias Jensen
Kamp 2: Christian Ryding / Michael Ryding – Tomasz Akier / Mads Pærregaard
Kamp 3: Søren R Kristiansen – Mathias Jensen
Kamp 4: Christian Ryding – Tomasz Akier
Kamp 5: Emil Friis Hansen – Jesper Møller
Kamp 6: Michael Ryding – Mads Pærregaard
Kamp 7: Søren R Kristiansen – Tomasz Akier
Kamp 8: Christian Ryding – Mathias Jensen
Kamp 9: Emil Friis Hansen – Mads Pærregaard
Kamp 10: Michael Ryding – Jesper Møller

01.10.2016: 2. Division, Vestegnen-Nyråd (14 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Dan Hansen / Bent A Jensen
Kamp 2: Søren R Kristensen / Emil Friis Hansen – Michael Heilstrup / Svenne Kamper Johansen
Kamp 3: Christian Ryding – Michael Heilstrup
Kamp 4: Emil Friis Hansen – Dan Hansen
Kamp 5: Søren R Kristiansen – Svenne Kamper Johansen
Kamp 6: Michael Ryding – Bent A Jensen
Kamp 7: Emil Friis Hansen – Michael Heilstrup
Kamp 8: Christian Ryding – Dan Hansen
Kamp 9: Michael Ryding – Svenne Kamper Johansen
Kamp 10: Søren R Kristiansen – Bent A Jensen
Kamp 11: Michael Ryding – Michael Heilstrup
Kamp 12: Emil Friis Hansen – Svenne Kamper Johansen
Kamp 13: Søren R Kristiansen – Dan Hansen
Kamp 14: Christian Ryding – Bent A Jensen

01.10.2016: 2. Division, Nyråd – Roskilde (12 kampe)
Kamp 1: Bent A Jensen / Dan Hansen – Jacob Henkov / Martin Skov Jensen
Kamp 4: Dan Hansen – Jacob Henkov
Kamp 5: Svenne Kamper Johansen – Kasper Jacobsen
Kamp 6: Michael Heilstrup – Romeo Rabade-Lieber
Kamp 7: Dan Hansen – Martin Skov Jensen
Kamp 8: Bent A Jensen – Jacob Henkov
Kamp 9: Michael Heilstrup – Kasper Jacobsen
Kamp 10: Svenne Kamper Johansen – Romeo Rabade-Lieber
Kamp 11: Michael Heilstrup – Martin Skov Jensen
Kamp 12: Dan Hansen – Kasper Jacobsen
Kamp 13: Svenne Kamper Johansen – Jacob Henkov
Kamp 14: Bent A Jensen – Romeo Rabade-Lieber

01.10.2016: 2. Division, Hillerød – Roskilde (8 kampe)
Kamp 1: Mads Pærregaard / Tomasz Akier – Kasper Jacobsen / Romeo Rabade-Lieber
Kamp 2: Mathias Jensen / Jesper Møller – Martin Skov Jensen / Jacob Henkov
Kamp 3: Jesper Møller – Jacob Henkov
Kamp 4: Mathias Jensen – Martin Skov Jensen
Kamp 5: Tomasz Akier – Kasper Jacobsen
Kamp 6: Mads Pærregaard – Romeo Rabade-Lieber
Kamp 7: Jesper Møller – Martin Skov Jensen
Kamp 8: Mathias Jensen – Jacob Henkov

25.09.2016: Penthouse Open (19 kampe)
Drenge B: Malthe Hansen – Andreas Eriksen
Drenge B: Malthe Hansen – Casper Nortoft
Drenge B: Malthe Hansen – Frederik Tørslev
Drenge B: Malthe Hansen – Laura Schyberg
Drenge B: Rasmus Birk – David Lund Heinig
Drenge B: Rasmus Birk – Frederik Tørslev
Drenge B: Rasmus Birk – Thorbjørn Weichert
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Victor R Christensen
Herre Klasse 1: Christian Brüsch – Ellen Holmsten
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Andreas Lonnebjerg
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Ruben B Harrild
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Dan Hansen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Nicolai Nyborg
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Gustav Dahl Larsen
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Rasmus Høyer Søndergaard
Herre Klasse 1: Emil Friis Hansen – Kristian Aabye Harkjær
Herre Klasse 1: Christian Ryding – Patrick Stobberup
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Marius Dam
Herre Klasse 1: Mikkel Klint Stuhr – Ivik Nielsen

17.09.2016: 2. Division, Vestegnen – Virum (11 kampe)
Kamp 1: Jesper Ravn / Søren R Kristiansen – Niels Ramberg / Brian Nielsen
Kamp 2: Michael Ryding / Christian Ryding – Esben S Larsen / Jannik Larsen
Kamp 3: Christian Ryding – Esben S Larsen
Kamp 4: Søren R Kristiansen – Jannik Larsen
Kamp 5: Jesper Ravn – Brian Nielsen
Kamp 6: Michael Ryding – Niels Ramberg
Kamp 7: Christian Ryding – Jannik Larsen
Kamp 9: Jesper Ravn – Niels Ramberg
Kamp 10: Michael Ryding – Brian Nielsen
Kamp 11: Christian Ryding – Niels Ramberg
Kamp 12: Jesper Ravn – Jannik Larsen

17.09.2016: 2. Division, Vestegnen – Brønshøj (7 kampe)
Kamp 1: Michael Ryding / Christian Ryding – Tamer Alwaire / Nicolai Wind
Kamp 3: Jesper Ravn – Julio Byager Jensen
Kamp 4: Søren R Kristiansen – Tamer Alwaire
Kamp 5: Michael Ryding – Nicolai Wind
Kamp 7: Søren R Kristiansen – Julio Byager Jensen
Kamp 8: Jesper Ravn – Tamer Alwaire
Kamp 9: Christian Ryding – Nicolai Wind

03-04.09.2016: Vestegnen Startstævne Foto

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje