2011/2012

Sæson 2011-2012: (414 kampe)

30.07.2012: Vestegnens træningslejr Foto

27.05.2012: Greve Stævne Foto

26.05.2012: Greve Stævne Foto

20.05.2012: DM 2012 (6 kampe, 97 min) Foto
Single
Yngre Pige: Anisha Iyer – Michelle Als Christensen (¼-finale)
Yngre Pige: Anisha Iyer – Louise Andersen (Semifinale)
Yngre Pige: Anisha Iyer – Sophie Walløe (Finale)
Herre Junior: Sebastian Haack – Kennet Kjelgaard Hansen (¼-finale)
Herre U21: Sebastian Haack – Tobias Rasmussen (¼-finale)

Double
Herre U21: Michael Ryding / Peter Harslund – Casper Gammelmark / Emil Sass Egebo (Semifinale)
Præmieoverrækkelse Double Single

19.05.2012: DM 2012 (22 kampe, 329 min) Foto
Single:
Pige: Anisha Iyer – Julie Kjærulf
Pige: Anisha Iyer – Pernille Duo Lindbjerg
Pige: Julie Kjærulf – Pernille Duo Lindbjerg
Pige: Katja Jagd – Louise Jacobsen
Drenge: Christian Ryding – Casper Bonde Rasmussen
Drenge: Christian Ryding – Marc Kynde
Herre Junior: Mikkel Frederiksen – Oliver Petersen
Herre Junior: Mikkel Klint Stuhr – Viktor Stilling
Herre Junior: Marcus Salmonsen – Anders Ellegård Hald
Herre Junior: Christian Ryding – Ivan Ou
Herre Junior: Sebastian Haack – Mathias Christensen
Herre U21: Michael Ryding – Nikolaj Ilsøe Jensen
Herre U21: Sebastian Haack – Alexander Ghisalberti
Herre U21: Lassse Haahr Petersen – Claus Skov Nielsen

Double:
Yngre Mix: Casper Damm / Anisha Iyer – Andreas Hjortskov / Line Tækker Tarbensen (¼-finale)
Yngre Mix: Casper Damm / Anisha Iyer – Thor B Christensen / Sophie Walløe (Finale)
Drenge: Christian Ryding / Marc S Andersen – Jeppe Spottog / Andreas Clausen
Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Julie Kjærulf – Bjarke Lysdal / Pernille Duo Lindbjerg
Drenge/Pige Mix: Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Julie Kjærulf – Ivan Ou / Rikke Holst Willadsen (¼-finale)
Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Julie Kjærulf – Anders Lind / Nicoline Koefoed (Semifinale)
Herre U21: Michael Ryding / Peter Harslund – Jacob Hølund Jensen / Dan Jacobsen (¼-finale)

Præmieoverrækkelse: Mix-doubler

12.05.2012: Klubmesterskab 2012 Ungdom (14 kampe, 140 min) Foto
Single
Kamp 1: Julie Kjærulf – Jacob Bonde Stisen
Kamp 2: Patrick Lund Fremming – Christopher Normann Jensen
Kamp 3: Kamilla Petersen – Lucas Glaser
Kamp 4: Kamilla Petersen – Patrick Lund Fremming
Kamp 5: Kamilla Petersen – Morten Bommelund Madsen
Kamp 6: Kamilla Petersen – Christopher Normann Jensen
Kamp 7: Jacob Bonde Stisen – Emil Friis Hansen
Kamp 8: Julie Kjærulf – Karoline Petersen
Double
Kamp 9: Christian Ryding / Jonas Friis Hansen – Jesper Ravn / Marcus Ditlevsen
Kamp 10: Christian Ryding / Jonas Friis Hansen – Julie Kjærulf / Lucas Glaser
Kamp 11: Christian Ryding / Jonas Friis Hansen – Kamilla Petersen / Christian Dencker
Kamp 12: Victor Agerskov / Mike – Jacob Bonde Stisen / Patrick Lund Fremming
Kamp 13: Jacob Bonde Stisen / Patrick Lund Fremming – Kamilla Petersen / Christian Dencker
Kamp 14: Kamilla Petersen / Christian Dencker – Victor Agerskov / Mike

21.04.2012: STAG International CUP (7 kampe, 85 min)
Drenge 14: Caper Dam – Hampus Olsson
Drenge 14: Christian Ryding – Benjamin Ljungberg
Drenge 14: Christian Ryding – Måns Persson
Drenge 14: Christian Ryding – Alexander Von Rentein
Junior 20: Mikkel Klint Stuhr – Viktor Alm
Junior 20: Mikkel Klint Stuhr – Rasmus Trison
Junior 20: Mikkel Klint Stuhr – Thomas Håkansson

15.04.2012: Brøndby Grand Prix Foto

14.04.2012: Brøndby Grand Prix (1 kamp, 19 min) Foto
Junior A: Christian Ryding – Rasmus K Mikkelsen

07.04.2012: Landskrona Påskespelen (13 kampe, 139 min) Foto
Drenge 14: Marc S Andersen – Hampus Olsson
Drenge 14: Christian Ryding – Melvin Hansen
Drenge 14: Marc S Andersen – Benjamin Ljungberg
Drenge 14: Christian Ryding – Albin Karlsson
Drenge 14: Marc S Andersen – Jimmy Jansson 1/8-finale
Drenge 14: Christian Ryding – Ernest Dzogovic 1/8-finale
Drenge 14: Christian Ryding – Emad Velayati ¼-finale
Drenge 14: Christian Ryding – Jimmy Jansson Semi
Drenge 15: Christian Ryding – Emad Velayati
Drenge 15: Marc S Andersen – Timmie Wallin
Drenge 15: Marc S Andersen – Svensker
Drenge 15: Christian Ryding – Måns Persson
Drenge 15: Marc S Andersen – Aleks

31.03.2012: Juniordivision, Vestegnen – København, runde nr. 10 (5 kampe, 78 min)
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Micki Herskind
Kamp 4: Markus Salmonsen – Viktor Stilling
Kamp 6: Mikkel Frederiksen – Ivan Ou
Kamp 7: Markus Salmonsen – Kasper Furbo
Kamp 10: Mikkel Klint Stuhr / Mikkel Frederiksen – Micki Herskind / Ivan Ou

25.03.2012: Juniordivision, Vestegenen – Virum, runde nr. 8 (7 kampe, 111 min)
Kamp 1: Mikkel Frederiksen – Andreas Clausen
Kamp 4: Sebastian Sørensen – Martin Svenningsen
Kamp 6: Marcus Salmonsen – Andreas Clausen
Kamp 8: Sebastian Sørensen – Kristian Holm Steffensen
Kamp 9: Sebastian Sørensen / Marcus Salmonsen – Kristian Holm Steffensen / Martin Svenningsen
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Esben S Larsen
Kamp 13: Markus Salmonsen – Kristian Holm Steffensen

22.03.2012: Østserie, Greve – Brøndby, runde nr. 17 (6 kampe, 114 min) Foto
Kamp 2: Christian Ryding – Marc S Andersen
Kamp 4: Kenneth Bech – Alexander Meyer
Kamp 5: Christian Ryding – Kenneth Clausen
Kamp 7: Kenneth Bech – Michael Ryding
Kamp 9: Kenneth Bech / Mikkel Klint Stuhr – Marc S Andersen – Kenneth Clausen
Kamp 11: Mikkel Klint Stuhr – Marc S Andersen

18.03.2012: Drengedivision, Vestegnen – København 1 (7 kampe, 81 min)
Kamp 1: Anisha Iyer – Kasper Michelsen
Kamp 3: Marc S Andersen – Andreas Hjortskov
Kamp 5: Christian Ryding – Kasper Michelsen
Kamp 6: Katja Jagd – Andreas Hjortskov
Kamp 10: Anisha Iyer / Katja Jagd – Kasper Michelsen / Andreas Fehrn
Kamp 12: Christian Ryding – Andreas Hjorskov
Kamp 14: Marc S Andersen – Andreas Fehrn

17.03.2012: Drengedivision, Vestegnen – København 2 (7 kampe, 82 min)
Kamp 1: Marc S Andersen – Ruben B Harrild
Kamp 3: Christian Ryding – Sebastian Nehrhaupt
Kamp 5: Marc S Andersen – Christian Kornerup
Kamp 7: Christian Ryding – Anton Makki
Kamp 10: Karoline Petersen / Aniaha Iyer – Ruben B Harrild / Christian Kornerup
Kamp 12: Christian Ryding – Christian Kornerup
Kamp 14: Anisha Iyer – Ruben B Harrild

14.03.2012: Østserie, Brøndby – Slagelse, runde nr. 16 (7 kampe, 102 min)
Kamp 1: Kasper Petersen – Per Hansen
Kamp 4: Kenneth Bech – Peter Sonne
Kamp 5: Kasper Petersen – Karsten Haumann
Kamp 8: Kenneth Bech – Erling Nielsen
Kamp 9: Kasper Petersen / Kenneth Bech – Per Hansen / Karsten Haumann
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Karsten Haumann
Kamp 14: Kenneth Bech – Per Hansen

13.03.2012: Østserie, Greve – Roskilde, runde nr. 16 (7 kampe, 90 min)
Kamp 1: Nicky Marx – Martin Lundkvist
Kamp 4: Ricki Krog – Kennet Kjeldgaard Hansen
Kamp 6: Nicky Marx – Brian Gram Davidsen
Kamp 7: Michael Ryding – Kennet Kjeldgaard Hansen
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Nicky Marx – Brian Gram Davidsen / Kennet Kjelgaard Hansen
Kamp 11: Ricki Krog – Martin Lundkvist
Kamp 14: Nicky Marx – Kennet Kjeldgaard Hansen

09-10.03.2012 TOP 12 (9 kampe, 105 min)
Kamp 1: Anisha Iyer – Loiuse Karoline Jakobsen
Kamp 2: Anisha Iyer – Rikke Holst Willadsen
Kamp 3: Anisha Iyer – Sophie Walløe
Kamp 4: Anisha Iyer – Pernille Duo Lindberg
Kamp 5: Anisha Iyer – Patricia L Jensen
Kamp 6: Karoline Petersen – Pernille Duo Lindberg
Kamp 7: Karoline Petersen – Emilia Jonciauskaite
Kamp 8: Karoline Petersen – Louise Karoline Jakobsen
Kamp 9: Karoline Petersen – Nicoline Kofoed

02.03.2013 Senior DM 2012 (2 kampe, 59 min)
Kamp 1: Oliver Møller Hansen – Kim Høgsberg
Kamp 2: Oliver Møller Hansen – Sebastian Brinch

29.02.2012 Østserie, Greve – Brønshøj, runde nr. 15 (8 kampe, 99 min)
Kamp 2: Michael Ryding – Theis Jonasson
Kamp 3: Mads Larsen – Flemming Weinrich
Kamp 5: Mads Lund Petersen – Theis Jonasson
Kamp 6: Michael Ryding – Søren Eriksen
Kamp 8: Ricki Krog – Flemming Weinrich
Kamp 9: Mads Larsen / Michael Ryding – Theis Jonasson / Søren Eriksen
Kamp 12: Mads Larsen – Theis Jonasson
Kamp 14: Ricki Krog – Søren Eriksen

26.02.2012 Østserie, Greve – AIF, runde nr. 14 (8 kampe, 96 min)
Kamp 1: Mads Larsen – Lars Rasmussen
Kamp 3: Alexander Meyer – Mikkel Kristensen
Kamp 5: Mads Larsen – Mikki Mihaljevic
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Mikkel Kristensen
Kamp 10: Alexander Meyer / Mads Lund Petersen – Lars Rasmussen / Mikki Mihaljevic
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Mikki Mihaljevic
Kamp 13: Alexander Meyer – Lars Rasmussen
Kamp 14: Michael Ryding – Morten L Petersen

22.02.2012: Østserie, Brøndby – Skensved, runde nr. 14 (8 kampe, 111 min)
Kamp 1: Kasper Petersen – Brian Ganzhorn
Kamp 4: Kenneth Bech – Jørn Mogensen
Kamp 6: Lasse Haahr Petersen – Brian Ganzhorn
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Jørn Mogensen
Kamp 9: Lasse Haahr Petersen / Kasper Petersen – Brian Ganzhorn / Jørn Mogensen
Kamp 11: Kasper Petersen – Jørn Mogensen
Kamp 13: Lasse Haahr Petersen – Danny Larsen
Kamp 14: Kenneth Bech – Brian Ganzhorn

18.02.2012 Elitedivision: Vestegnen – Kvik Næstved, runde nr .18 (8 kampe, 106 min) Foto
Kamp 1: Yonghui Liang – Roy Høyland
Kamp 2: Jesper Dahl – Mads Holm-Hansen
Kamp 3: Henrik Sterner – Niklas Rönningborn
Kamp 4: Peter Sterner – Anders Pedersen
Kamp 5: Yonghui Liang – Niklas Rönningborn
Kamp 6: Henrik Sterner – Roy Høyland
Kamp 7: Jesper Dahl – Anders Pedersen
Kamp 8: Peter Sterner – Mads Holm-Hansen

11.02.2012 Triton (17 kampe, 212 min) Foto
Herre Junior B: Christian Ryding – Steffen Møller
Herre Junior B: Jesper Ravn – Andreas B Dyrehauge
Herre Junior B: Victor Agerskov – Lucas R Thomsen
Herre Junior B: Christian Ryding – Andreas B Dyrehauge
Herre Junior B: Jesper Ravn – Rasmus Andreassen
Herre Junior B: Tobias Ahlm – Alexander Lahnen
Herre Junior B: Victor Agerskov – Simon Kyhn
Herre Junior B: Christian Ryding – Lukas Munk Semifinale
Herre Junior B: Tobias Ahlm – Tobias Petersen Semifinale
Herre Junior B: Christian Ryding – Mathias Petersen Finale

Herre Junior B Double: Victor Agerskov / Jesper Ravn – Lukas Munk / Markus Munk Finale

Drenge A: Christian Ryding – Lasse Kardel Larsen
Drenge A: Christian Ryding – Jonas Overgaard
Drenge A: Christian Ryding – Ivik Nielsen
Drenge A: Christian Ryding – Lukas Munk
Drenge A: Christian Ryding – Simon Kyhn Semifinale
Drenge A: Christian Ryding – Markus Munk Finale

04.02.2012 Roskilde Grand Prix Foto

28-29.01.2012 Kval TOP12 (23 kampe, 363 min) Foto
Pige/Yngre Pige: Anisha Iyer – Louise Jakobsen
Pige/Yngre Pige: Anisha Iyer – Patricia L Jensen
Pige/Yngre Pige: Anisha Iyer – Emilija Jonciauskaite
Pige/Yngre Pige: Julie Kjærulf – Louise Jakobsen
Pige/Yngre Pige: Julie Kjærulf – Katja Jagd
Pige/Yngre Pige: Julie Kjærulf – Mette Sørensen
Pige/Yngre Pige: Katja Jagd – Louise Jakobsen

Drenge: Marc S Andersen – Emil Mads Møller
Drenge: Marc S Andersen – Bjarke Lysdal
Drenge: Marc S Andersen – Jeppe Spottog
Drenge: Marc S Andersen – Markus Munk
Drenge: Marc S Andersen – Lasse Brink Kær
Drenge: Marc S Andersen – Simon Hansen
Drenge: Marc S Andersen – Kasper Michelsen
Drenge: Christian Ryding – Rasmus Storkehave
Drenge: Christian Ryding – Simon Hansen
Drenge: Christian Ryding – Thomas Hansen
Drenge: Christian Ryding – Kasper Michelsen
Drenge: Christian Ryding – Marc S Andersen
Drenge: Christian Ryding – Jonathan Abildgaard Hansen
Drenge: Christian Ryding – Bjarke Lysdal
Drenge: Christian Ryding – Jeppe Spottog
Drenge: Christian Ryding – Emil Mads Møller

18.01.2012 Østserie, Greve – Skensved, runde nr. 11 (9 kampe, 103 min)
Kamp 2: Mads Larsen – Brian Ganzhorn
Kamp 3: Michael Ryding – Danny Larsen
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Jørn Mogensen
Kamp 5: Mads Larsen – Anders Jensen
Kamp 6: Ricki Krog – Brian Ganzhorn
Kamp 8: Michael Ryding – Jørn Mogensen
Kamp 10: Ricki Krog / Mads Lund Petersen – Danny Larsen / Anders Jensen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Anders Jensen
Kamp 13: Michael Ryding – Brian Ganzhorn

14.01.2012 Østdanske Mesterskaber 2012 (10 kampe, 152 min) Foto
Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Karoline Petersen – Anders Jul Eriksen / Seline Jensen
Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Karoline Petersen – Kasper Michelsen / Sofie Egeholt Bang
Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Karoline Petersen – Ivan Ou / Rikke Holst Willadsen
Drenge/Pige Mix: Christian Ryding / Karoline Petersen – Rasmus Lennert / Katja Jagd
Pige Double: Præmieoverrækkelse

Herre U21: Lasse Haahr Petersen – Michael Ryding
Herre U21: Lasse Haahr Petersen – Rasmus Olsen Semifinale

Herre U21 Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Esben S Larsen / Andreas Clausen
Herre U21 Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Samuel Jønsson / Rasmus Olsen
Herre U21 Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Christoffer Schlütter / Mads Harslund Semifinale
Herre U21 Double: Michael Ryding / Peter Harslund – Mads Jørgensen / Mikkel Frederiksen Finale

11.01.2012 Østserie, Greve – København, runde nr. 10 ( 8 kampe, 113 min)
Kamp 2: Nicky Marx – Michael Kofod
Kamp 4: Michael Ryding – Ronni Thomsen
Kamp 6: Nicky Marx – Bent Larsen
Kamp 8: Michael Ryding – Lars Daugaard
Kamp 9: Ricky Krog / Michael Ryding – Bent Larsen / Michael Kofod
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Michael Kofod
Kamp 13: Nicky Marx – Lars Daugaard
Kamp 14: Michael Ryding – Bent Larsen

07.01.2012 Østdanske Mesterskaber 2-mandshold 2012, Herre Klasse 1 (19 kampe, 260 min)
Greve-Virum
Kamp 1: Mads Larsen – Andreas Clausen
Kamp 2: Michael Ryding – Esben S Larsen
Kamp 4: Mads Larsen – Esben S Larsen

Greve-Allerød
Kamp 1: Michael Ryding – Lars Rasmussen
Kamp 2: Mads Larsen – Jesper Peterslund
Kamp 4: Mads Larsen – Lars Rasmussen
Kamp 5: Michael Ryding – Jesper Peterslund

Greve-Hvidovre
Kamp 1: Mads Larsen – Michael I Soylu
Kamp 2: Michael Ryding – Jacob Jørgensen
Kamp 3: Double
Kamp 5: Michael Ryding – Michael I Soylu

Greve-Brøndby
Kamp 1: Mads Larsen – Mikkel Klint Stuhr
Kamp 3: Michael Ryding / Mads Larsen – Mikkel Klint Stuhr / Lasse Haahr Petersen

Greve-København (Semifinale)
Kamp 2: Michael Ryding – Natalia Mikhaylova
Kamp 3: Mads Larsen / Michael Ryding – Natalia Mikhaylova / Ronnie Thomsen

Greve-Hillerød (Finale)
Kamp 2: Mads Larsen – Thomas Hjermin Jensen
Kamp 3: Michael Ryding / Mads Larsen – Thomas Hjermin Jensen / Frank Gyldskov-Redke
Kamp 4: Mads Larsen – Frank Gyldskov-Redke
Kamp 5: Michael Ryding – Thomas Hjermin Jensen

31.12.2011 Nytårshilsen
Nytårshilsen og årets tudekiks (13 min)

16.12.2011: Elitedivision, Vestegnen-Vedbæk, runde nr.12 (5 kampe, 81 min) Foto
Kamp 1: Younghui Liang – Christian Kongsgaard
Kamp 2: Gustaf Ericson – Morten Holm Knudsen
Kamp 3: Sebastian Haack – Martin Monrad
Kamp 4: Adam Andersson – Morten Holm Knudsen
Kamp 5: Younghui Liang – Martin Monrad

14.12.2011: Østserie, Greve-Amager, runde nr. 9 (8 kampe, 99 min)
Kamp 1: Nicky Marx – Najim Pedersen
Kamp 3: Magnus Wibrand – Lone Hommeluhr
Kamp 6: Michael Ryding – Najim Pedersen
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Lone Hommeluhr
Kamp 9: Magnus Wibrand / Michael Ryding – Lone Hommeluhr / Peter Westrup
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Nicky Marx – Najim Pedersen / Jacob Lausted
Kamp 12: Magnus Wibrand – Jacob Lausted
Kamp 13: Mads Lund Petersen – Najim Petersen

14.12.2011: Serie 1, Greve – Holme Olstrup, runde nr. 9 (2 kampe, 24 min)
Kamp 12: Peter Emborg – Bo Spottog
Kamp 13: Flemming Theilmann – Thomas Johansen

11.12.2011: Drengedivision Vestegnen-Virum, runde nr. 10 (7 kampe, 96 min) Foto
Kamp 2: Katja Jagd – Mathias Holm Steffensen
Kamp 4: Anisha Iyer – Magnus Hippe Brun
Kamp 6: Karoline Petersen – Mathias Holm Steffensen
Kamp 8: Christian Ryding – Magnus Hippe Brun
Kamp 9: Karoline Petersen / Anisha Iyer – Magnus Hippe Brun / Silas Herskind
Kamp 11: Anisha Iyer – Silas Herskind
Kamp 13: Christian Ryding – Mathias Holm Steffensen

11.12.2011 Elitetræning
Juleafslutning

10.12.2011: Elitedivision, Vestegnen-Søhøjlandet, runde nr. 10 (4 kampe, 65 min) Foto
Kamp 1: Younghui Liang – Emil Madsen
Kamp 3: Sebastian Haack – Li Moding
Kamp 5: Younghui Liang – Li Moding
Kamp 7: Gustaf Ericson – Nicolas Brinch

10.12.2011: Drengedivision, Vestegnen-Hillerød, runde nr. 9 (7 kampe, 84 min) Foto
Kamp 2: Marc S Andersen – Mikkel Weibel
Kamp 4: Anisha Iyer – Ragner Koch
Kamp 6: Marc S Andersen – Simon Grum-Sørensen
Kamp 8: Anisha Iyer – Peter Trans
Kamp 9: Karoline Petersen / Anisha Iyer – Peter Trans / Ragner Koch
Kamp 11: Christian Ryding – Ragner Koch
Kamp 13: Marc S Andersen – Peter Trans

10.12.2011: 1. Division, Vestegnen-Nørreå, runde nr. 8 (5 kampe, 73 min) Foto
Kamp 3: Michael Ryding – Thomas Hansen
Kamp 6: Jesper Dahl – Thomas Hansen
Kamp 9: Henrik Sterner / Peter Sterner – Jacob Hansen / Peter Hansen
Kamp 11: Jesper Dahl – Jacob Hansen
Kamp 13: Henrik Sterner – Dennis K Nielsen

07.12.2011: Østserie, Brøndby-Greve, runde nr. 8 (9 kampe, 121 min) Foto
Kamp 1: Mads Larsen – Lars Jørgensen
Kamp 4: Preben Larsen – Bøje Madsen
Kamp 5: Magnus Wibrand – Lars Jørgensen
Kamp 6: Mads Larsen – Kenneth Bech
Kamp 8: Michael Ryding – Bøje Madsen
Kamp 9: Mads Larsen / Michael Ryding – Bøje Madsen / Lars Jørgensen
Kamp 12: Preben Larsen – Lars Jørgensen
Kamp 13: Michael Ryding – Kenneth Bech
Kamp 14: Mads Larsen – Bøje Madsen

04.12.2011: Odense Grand Prix (14 kampe, 222 min) Foto
Pige B: Julie Kjærulf – Maria Jørgensen Semifinale
Pige A: Anisha Iyer – Nicoline Koefoed
Pige A: Katja Jagd – Louise Karoline Jakobsen
Drenge B: Karoline Petersen – Christian Jensen
Drenge A: Christian Ryding – Markus Munk
Drenge A: Christian Ryding – Jeppe Spottog
Drenge A: Christian Ryding – Simon Christensen ¼-finale
Herre Junior C: Jesper Ravn – Søren Jensen
Dame U21A: Anisha Iyer – Henrietta Nielsen
Herre U21C: Tobias Ahlm – Esben Rask Bach Semifinale
Herre U21C: Tobias Ahlm – Ebbe S Andersen Finale
Herre U21A: Michael Ryding – Li Moding ¼-finale
Herre U21A: Yonghui Liang – Emil Madsen Semifinale
Herre U21A: Yonghui Liang – Li Moding Finale

03.12.2011: Odense Grand Prix (1 kamp, 11 min) Foto
Dame Klasse 1: Kajta Jagd – Sophie Walløe
Benarbejde: Karoline Petersen

30.11.2011: Østserie, Greve-Roskilde, runde nr. 7 (8 kampe, 119 min)
Kamp 1: Mads Larsen – Martin Skov Jensen
Kamp 3: Magnus Wibrand – Ken Frederiksen
Kamp 6: Nicky Marx – Martin Skov Jensen
Kamp 7: Magnus Wibrand – Henrik Ridder
Kamp 8: Michael Ryding – Ken Frederiksen
Kamp 10: Mads Larsen / Michael Ryding – Martin Skov Jensen / Martin Lundkvist
Kamp 12: Magnus Wibrand – Martin Lundkvist
Kamp 14: Michael Ryding – Martin Skov Jensen

27.11.2011: Juniordivision, Vestegnen-København, runde nr. 5 (7 kampe, 134 min) Foto
Kamp 1: Marcus Salmonsen – Micki Herskind
Kamp 4: Mikkel Frederiksen – Alexander Ghisalberti
Kamp 6: Mikkel Klint Stuhr – Micki Herskind
Kamp 7: Mikkel Frederiksen – Ivan Ou
Kamp 10: Mikkel Klint Stuhr / Mikkel Frederiksen – Micki Herskind / Ivan Ou
Kamp 11: Marcus Salmonsen – Ivan Ou
Kamp 13: Mikkel Klint Stuhr – Alexander Ghisalberti

23.11.2011: Østserie Brøndby-Frederiksberg, runde nr. 6 (7 kampe, 104 min)
Kamp 1: Christian Krogh – Andreas Magnussen
Kamp 4: Lasse Haahr Petersen – Tore Falhof
Kamp 6: Kenneth Bech – Andreas Magnussen
Kamp 7: Mikkel Klint Stuhr – Tore Falhof
Kamp 10: Lasse Haarr Petersen / Mikkel Klint Stuhr – Tore Falhof / Kristian Korsgaard
Kamp 12: Mikkel Klint Stuhr – Jan Lykke Jensen
Kamp 13: Kenneth Bech – Christian Korsgård

22.11.2011: Østserie, Greve-Brønshøj, runde nr. 6 (8 kampe, 97 min)
Kamp 1: Nicky Marx – Teis Jonasson
Kamp 3: Michael Ryding – Søren Eriksen
Kamp 5: Magnus Wibrand – Teis Jonasen
Kamp 6: Nicky Marx – Flemming Weinrich
Kamp 7: Mads Larsen – Søren Eriksen
Kamp 10: Nicky Marx / Magnus Wibrand – Søren Eriksen / Thomas Lorentzen
Kamp 12: Magnus Wibrand – Søren Eriksen
Kamp 13: Michael Ryding – Flemming Weinrich

20.11.2011: Drengedivision, Vestegnen-Roskilde, runde nr. 8 (7 kampe, 106 min)
Kamp 1: Christian Ryding – Rasmus Lennert
Kamp 4: Karoline Petersen – Mathias Nymark Nielsen
Kamp 6: Christian Ryding – Christian Gullberg-Hansen
Kamp 7: Karoline Petersen – Marcus Rykær Flyvholm
Kamp 10: Katja Jagd / Christian Ryding – Marcus Rykær Flyvholm / Christian Gullberg-Hansen
Kamp 13: Anisha Iyer – Christian Gullberg-Hansen
Kamp 14: Christian Ryding – Mathias Nymark Nielsen

19.11.2011: Elitedivision, Vestegnen-København, runde nr. 7 (4 kampe, 74 min)
Kamp 1: Simon Nilsson – Ruben S Jensen
Kamp 3: Yonghui Liang – Kasper Sternberg Sjelle
Kamp 4: Adam Andersson – Christoffer Petersen
Kamp 6: Yonghui Liang – Guo Kai

19.11.2011: Drengedivision, Vestegnen-Virum, runde nr. 7 (6 kampe, 74 min)
Kamp 1: Karoline Petersen – Magnus Hippe Brun
Kamp 6: Christian Ryding – Magnus Hippe Brun
Kamp 8: Anisha Iyer – Silas Herskind
Kamp 10: Karoline Petersen / Anisha Iyer – Magnus Hippe Brun / Silas Herskind
Kamp 11: Karoline Petersen – Julius Heilmann
Kamp 13: Christian Ryding – Silas Herskind

13.11.2011: Junior A, Brøndby-Smørum, runde nr. 2 (6 kampe, 80 min)
Kamp 2: Jesper Ravn – Patrick Olsen
Kamp 4: Jesper Ravn – Lasse Hausner Petersen
Kamp 6: Christian Dencker – Patrick Olsen
Kamp 7: Vickor Agerskov / Jesper Ravn – Patrick Olsen / Lasse Hausner Petersen
Kamp 8: Jesper Ravn – Casper Rasmussen
Kamp 10: Victor Agerskov – Patrick Olsen

11.11.2011: Elitedivision, Vestegnen-Vedbæk, runde nr. 6 (5 kampe, 73 min)
Kamp 1: Yonghui Liang – Christian Kongsggard
Kamp 2: Simon Nielsson – Morten Holm Knudsen
Kamp 3: Adam Anderssson – Kim Høgsberg
Kamp 5: Yonghui Liang – Martin Monrad
Kamp 6: Sebastian Haack – Christian Kongsgaard

09.11. 2011: Serie 1, Greve-NFBTK, runde nr. 5 (7 kampe, 94 min)
Kamp 2: Peter Emborg – Thomas Joe Hansen
Kamp 4: Flemming Teilmann – Kristian Frederiksen
Kamp 6: Peter Emborg – Thomas Krejdal
Kamp 8: Flemming Teilmann – Mads Beske
Kamp 10: Kenneth Clausen / Peter Emborg – Mads Beske / Kristian Frederiksen
Kamp 11: Gert Ellegård – Kristian Frederiksen
Kamp 13: Peter Emborg – Mads Beske

02.11.2011: Østserie, Greve-Slagelse, runde nr. 4 (7 kampe, 73 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Per Hansen
Kamp 3: Mads Larsen – Sebastian Schlager
Kamp 6: Nicky Marx – Per Hansen
Kamp 7: Magnus Wibrand – Sebastian Schlager
Kamp 10: Michael Ryding / Mads Larsen – Per Hansen / Peter Sonne
Kamp 12: Magnus Wibrand – Peter Sonne
Kamp 14: Mads Larsen – Per Hansen

30.10.2011: Næstved stævne (12 kampe, 169 min)
Herre Klasse 1: Lasse Haahr Petersen – Kenneth Oppermann
Drenge C: Lucas Glaser – Christoffer Lund
Herre U21A: Christian Ryding – Andreas Andreasen
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Tobias Ahlm
Herre U21A: Tobias Ahlm – Martin Svenningsen
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Simon Rubæk Semifinale
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Andreas Andreasen Finale
Herre Junior B: Christian Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Herre Junior B: Marcus Holm – Kasper Jakobsen
Puslinge A: Mikkel Emborg – Victor Paarup Jensen
Puslinge A: Mikkel Emborg – William Egholm Mistarz
Puslinge A: Mikkel Emborg – Magnus Spottog Semifimale

09.10.2011: Drengedivision, Vestegnen – København 2, runde nr. 6 (7 kampe, 84 min)
Kamp 2: Anisha Iyer – Christian Kornerup
Kamp 4: Marc S Andersen – Andreas Hjortskov
Kamp 6: Christian Ryding – Christian Kornerup
Kamp 7: Marc S Andersen – Ruben B Harrild
Kamp 9: Christian Ryding / Marc S Andersen – Ruben B Harrild / Andreas Hjortskov
Kamp 11: Marc S Andersen – Sebastian Borel
Kamp 14: Christian Ryding – Andreas Hjortskov

08.10.2011: 1. Division Vest, Vestegnen – Brønderslev, runde nr. 3 (7 kampe, 123 min)
Kamp 1: Ricki Krog – Carsten Jensen
Kamp 4: Henrik Sterner – Carl Johan Norup
Kamp 7: Jesper Dahl – Carl Johan Norup
Kamp 8: Henrik Sterner – Carsten Schunk
Kamp 9: Double
Kamp 12: Jesper Dahl – Carsten Jensen
Kamp 13: Ricki Krog – Carsten Schunk

04.10.2011: Drengedivision, Vestegnen – Ballerup/Smørum, runde nr. 5 (6 kampe, 70 min)
Kamp 1: Karoline S Petersen – Louise K Jakobsen
Kamp 3: Marc S Andersen – Christian Brüsch
Kamp 6: Christian Ryding – Louise K Jakobsen
Kamp 9: Karoline S Petersen / Katja Jagd – Louise K Jakobsen / Christian Brüsch
Kamp 12: Marc S Andersen – Sophie Walløe
Kamp 13: Christian Ryding – Christian Brüsch

30.09.2011: København Grand Prix (2 kampe, 30 min)
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Sebastian Tørnes Nielsen
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Martin Svenningsen

18.09.2011: Drengedivision Vestegnen-Hillerød, runde nr. 4 (7 kampe, 97 min) Foto
Kamp 1: Christian Ryding – Simon Grum-Sørensen
Kamp 4: Katja Jagd – Malthe Steen Nielsen
Kamp 5: Karoline S Petersen – Simon Grum-Sørensen
Kamp 8: Anisha Iyer – Malthe Steen Nielsen
Kamp 10: Karoline Petersen / Anisha Iyer – Ragner Koch / Malthe Steen Nielsen
Kamp 11: Katja Jagd – Simon Grum-Sørensen
Kamp 13: Anisha Iyer – Ragner Koch

10.09.2011: AIF Stævne Foto

27.08.2011: Ama’r Open (2 kampe, 25 min)
Drenge A: Anisha Iyer – Magnus Hippe Brun
Puslinge C: Emil Fris Hansen – Magnus Jensen Finale

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje