2010/2011

Sæson 2010-2011: (724 kampe)

04.08.2011: Vestegnen Sommerlejr 2011 Foto

03.08.2011: Vestegnen Sommerlejr 2011 Foto

18.06.2011: Klubmesterskab 2011 Ungdom (6 kampe, 70 min) Foto
Kamp 1: Kamilla – Lucas
Kamp 2: Nicki – Lucas
Kamp 3: Patrick – Lucas
Kamp 5: Christian – Michael
Kamp 6: Michael – Gøgsig

11.06.2011: Klubmesterskab 2011 Senior (12 kampe, 130 min) Foto
Kamp 1: Michael – Johnny
Kamp 2: Saro – Krogh
Kamp 3: Saro – Preben
Kamp 4: Emil – Lars
Kamp 5: Patrick – Bøje
Kamp 6: Per – Allan
Kamp 7: Gøgsig – Krogh
Kamp 8: Johnny – Patrick
Kamp 9: Saro – Jesper
Kamp 10: Peter – Michael
Kamp 11: Peter – Preben
Kamp 12: Henrik – Preben (Finale)

04.06.2011: Juniordivision: Finale Vestegnen – Amager (10 kampe, 191 min) Foto
Præsentation af spillere
Kamp 1: Michael Ryding – Tobias Rasmussen
Kamp 2: Mads Larsen – Micki Herskind
Kamp 3: Mads Lund Petersen – Claus Skov Nielsen
Kamp 4: Kasper Petersen – Ian Lundqvist
Kamp 5: Mads Larsen – Tobias Rasmussen
Kamp 6: Michael Ryding – Micki Herskind
Kamp 7: Kasper Petersen – Claus Skov Nielsen
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Ian Lundqvist
Kamp 9: Kasper Petersen / Mads Lund Petersen – Kasper Rasmussen / Ian Lundqvist
Kamp 10: Michael Ryding / Mads Larsen – Claus Skov Nielsen / Tobias Rasmussen (kamp nr. 700 i år!)
Præmieoverrækkelse

29.05.2011: Greve Stævnet Foto

28.05.2011: Greve Stævnet Foto

15.05.2011: DM 2011 (8 kampe, 168 min) Foto
Yngre Pige: Karoline Petersen – Sophie Walløe (Semi)
Yngre Pige: Anisha Iyer – Nicoline Koefoed (Semi)
Drenge: Kasper Furbo – Marc Kynde
Herre Junior: Ricki Krog – Claus Skov Nielsen
Herre Junior: Ruben S Jensen – Claus Skov Nielsen (Finale)
Dame U21: Simone Dueholm – Ida G Nielsen
Dame U21: Simone Dueholm – Henrietta Nielsen
Dame U21: Simone Dueholm – Stefanie H Christensen (Finale)

Single: Præmieoverrækkelse

14.05.2011: DM 2011 (16 kampe, 296 min) Foto
Single:
Drenge: Christian Ryding – Rasmus Storkehave
Drenge: Christian Ryding – Kristian Frederiksen
Drenge: Christian Ryding – Ivan Ou
Herre Junior: Michael Ryding – Victor Nielsen
Herre Junior: Mads Larsen – Michael H Knudsen
Herre Junior: Ricki Krog – Simon Christensen
Herre Junior: Mads Larsen – Emil Madsen
Herre Junior: Ricki Krog – Victor Stilling

Double:
Yngre Pige: Rikke Holst Willadsen / Karoline Petersen – Anisha Iver / Katja Jagd (Finale)
Drenge: Christian Ryding / Mikkel Weibel – Daniel Wolf / Simon Hansen
Herre Junior: Michael Ryding / Mads Larsen – Aske Marius Randa / Tobias Winther Lund
Herre Junior: Michael Ryding / Mads Larsen – Nicky Marx / Frederik Ryborg
Herre Junior: Michael Ryding / Mads Larsen – Emil Madsen / Rasmus Brunbjerg (Semifinale)
Junior Mix: Michael Ryding / Linnea Hindersson – Benjamin Sørensen / Henrietta Nielsen
Junior Mix: Simone Dueholm / Ruben S Jensen – Emil Madsen / Stefanie H Christensen (Finale)

Double: Præmieoverrækkelse

01.05.2011: Juniordivision: Semifinale Vestegnen – Nørreå (13 kampe, 227 min) Foto
Kamp 1: Mads Larsen – Thomas Hansen
Kamp 2: Michael Ryding – Jacob Hansen
Kamp 3: Kasper Petersen – Jacob Berg Mariussen
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Marc Kynde
Kamp 5: Mads Larsen – Jacob Hansen
Kamp 6: Michael Ryding – Thomas Hansen
Kamp 7: Kasper Petersen – Marc Kynde
Kamp 8: Mads Lund Petersen – Jacob Berg Mariussen
Kamp 9: Mads Larsen / Michael Ryding – Jacob Hansen / Marc Kynde
Kamp 10: Kasper Petersen / Ricki Krog – Thomas Hansen / Jacob Berg Mariussen
Kamp 11: Mads Larsen – Marc Kynde
Kamp 12: Kasper Petersen – Jacob Hansen
Kamp 13: Michael Ryding – Jacob Berg Mariussen

25.04.2011: Linz Østrig (5 kampe, 68 min)
Junior Girls Single: Stefanie Christensen – Lisa Mayer (Weinheim) – Finale
Junior Girls Double: Simone Dueholm / Stefanie H Christensen – Nicole Galitschitch / Sofia Polcanova (ÖTTV) – Semi

Cadet Boys Double: Mikkel Klint Stuhr / Sebastian S Sørensen – Pierre Koblinger / Dennis Klein (Tischtennis Baden-Wüttemberg)

Junior Boys Single: Ricki Krog – Yordi Jason Ramos (Cataluna)
Junior Boys Double: Mads Larsen / Michael Ryding – Fabian Finkendey / Maxmillan Dierks (TTV Niedersachsen) – Semi

Præmieoverrækkelse

24.04.2011: Linz Østrig (14 kampe, 159 min)
Cadet Girls Single: Emma Højlund – Amelie Rocheteau (TTV Niedersachsen)

Junior Girls Single: Stefanie H Christensen – Garcia Macho (Nord Pas-de-Calais)
Junior Girls Single: Simone Dueholm – Lisa Mayer (Weinheim)
Junior Girls Single: Simone Dueholm – Garcia Macho (Nord Pas-de-Calais)

Junior Girls Double: Stefanie H Christensen / Simone Dueholm – Lisa Böhmländer / Christina Brickl (DJK Sportverband)

Junior Boys Single: Michael Ryding – Kapic Ferry (DJK Sportverband)
Junior Boys Single: Ricki Krog – Marcus Geßner (Niederbayern)
Junior Boys Single: Mads Larsen – Yordi Jason Ramos (Cataluna)
Junior Boys Single: Ricki Krog – Alexander Chen (ÖTTV)
Junior Boys Single: Mads Larsen – David Vorcnik (ÖTTV)
Junior Boys Single: Mads Larsen – Thomas Ruhland (Niederbayern)
Junior Boys Single: Michael Ryding – Marius Marth (Thüringen)

Junior Boys Double: Mads Larsen / Michael Ryding – Linus Trummier / Philip Merz (Thüringen)
Junior Boys Double: Mads Larsen / Michael Ryding – Ferry Kapic / Florian Helminger (DJK Sportverband/Upper Austria)

23.04.2011: Linz Østrig (22 kampe, 339 min)
Junior Girls Teams: Stefanie H Christensen – Berta Lopez (Cataluna Spain)
Junior Girls Teams: Simone Dueholm – Mireia Badosa (Cataluna Spain)
Junior Girls Teams: Emma Højlund – Anna Ibanez (Cataluna Spain)
Junior Girls Teams: Simone Dueholm – Berta Lopez (Cataluna Spain)
Junior Girls Teams: Stefanie H Christensen – Nicole Galitschlitch (ÔTTV)
Junior Girls Teams: Simone Dueholm – Theresa Raich (ÔTTV)
Junior Girls Teams: Emma Højlund – Marianne Schwaiger (ÔTTV)
Junior Girls Teams: Simone Dueholm – Nicole Galitschlitch (ÔTTV)
Junior Girls Teams: Stefanie H Christensen – Theresa Raich (ÔTTV)
Junior Girls Teams: Præmieoverrækkelse

Cadet Boys Teams: Sebastian Sørensen – Maximillan Gerhold (Weinheim)
Cadet Boys Teams: Mikkel Stuhr Klint – Kenan Hmic (Weinheim)
Cadet Boys Teams: Sebastian Sørensen / Mikkel Stuhr Klint – Kenan Hmic / Maximillan Gerhold (Weinheim)
Cadet Boys Teams: Præmieoverrækkelse

Cadet Boys Double: Mikkel Klint Stuhr / Sebastian Sørensen – Conrad Boche / Florian Gottschalk (Berlin)

Junior Boys Teams: Michael Ryding – Johannes Schönleitner (TTC Raiffeisen Kuchl)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – Joakim Fernandez Brink (TTC Raiffeisen Kuchl)
Junior Boys Teams: Mads Larsen – Tobias Höllbacher (TTC Raiffeisen Kuchl)
Junior Boys Teams: Ricki Krog- Johannes Schönleitner (TTC Raiffeisen Kuchl)
Junior Boys Teams: Mads Larsen – Oliver Schweikert (TTC Rapid Luzern)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – Adrian Lackner (TTC Rapid Luzern)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – Tobias Lackner (TTC Rapid Luzern)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – Oliver Schweikert (TTC Rapid Luzern)

Junior Boys Double: Michael Ryding / Mads Larsen – Johannes Schönleitner / Tobias Höllbacher (TTC Raiffeisen Kuchl)

22.04.2011: Linz Østrig (25 kampe, 368 min) Foto
Junior Girls Teams: Simone Dueholm – Selina Schleißer (DJK Sportverband)
Junior Girls Teams: Stefanie Christensen – Lisa Böhmländer (DJK Sportverband)
Junior Girls Teams: Emma Højlund – Christina Brickl (DJK Sportverband)
Junior Girls Teams: Stefanie Christensen – Selina Schleißer (DJK Sportverband)
Junior Girls Teams: Simone Dueholm – Garcia Macho (Nord Pas-de-Calais)

Cadet Boys Teams: Sebastian Sørensen – Tobias Scherer (ÖTTV)
Cadet Boys Teams: Mikkel Klint Stuhr – Bernhard Stengel (ÖTTV)
Cadet Boys Teams: Sebastian Sørensen/Mikkel Klint Stuhr – Bernhard Stengel/Tobias Scherer (ÖTTV)
Cadet Boys Teams: Mikkel Stuhr Klint – Filippo Anelli (F.I.Te.T Emilia-Romagna)
Cadet Boys Teams: Sebastian Sørensen – Alessandro Guarnieri (F.I.Te.T Emilia-Romagna)

Junior Boys Teams: Ricki Krog – Marcus Geßner (Niederbeyern)
Junior Boys Teams: Mads Larsen – Fabian Nitzl (Niederbeyern)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – Thomas Ruhland (Niederbeyern)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – Felix Stadler (Österreichische Bundesländer)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – David Serdaroglu (Österreichische Bundesländer)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – Felix Stadler (Österreichische Bundesländer)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – David Serdaroglu (Österreichische Bundesländer)
Junior Boys Teams: Mads Larsen – Poi Daix (Luxembourg)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – Eric Glod (Luxembourg)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – Jules Harles (Luxembourg)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – Nick Neumann-Manz (Sachsen)
Junior Boys Teams: Mads Larsen – Daniel Köhler (Sachsen)
Junior Boys Teams: Michael Ryding – Christoph Zickert (Sachsen)
Junior Boys Teams: Ricki Krog – Daniel Köhler (Sachsen)
Junior Boys Teams: Mads Larsen – Nick Neumann-Manz (Sachsen)

20.04.2011: Linz Østrig – Pro Tour (5 kampe, 86 min)
Cadet Girls: Emma Højlund – Egle Orlovaite
Cadet Girls: Emma Højlund – Valerie Tischler
Junior Girls: Simone Dueholm – Dijana Holok
Junior Girls: Simone Dueholm – Nicole Galitschitsch
Junior Girls: Simone Dueholm – Katja Gutnik

17.04.2011: Junior Øst samlingFoto

17.04.2011: PointstævnefinaleFoto

17.04.2011: Drengedivision: Vestegnen – Søhøjlandet (Finale) (7 kampe, 116 min) Foto
Kamp 1: Sebastian S Sørensen – Jonathan Abildgaard Hansen
Kamp 3: Kasper Furbo – Markus Tougaard Hansen
Kamp 5: Sebastian S Sørensen – Simon Christensen
Kamp 6: Mikkel Klint Sturh – Jonathan Abildgaard Hansen
Kamp 8: Marcus Salmonsen – Marcus Tougaard Hansen
Kamp 9: Kasper Furbo / Markus Salmonsen – Theis Hagen Pedersen / Simon Christensen
Kamp 11: Sebastian S Sørensen – Theis Hagen Pedersen

16.04.2011: Drengedivision: Vestegnen – København (Semifinale) (4 kampe, 64 min)
Kamp 2: Marc S Andersen – Simon Dam Petersen
Kamp 4: Kasper Furbo – Anton B Germer
Kamp 5: Sebastian S Sørensen – Simon Dam Petersen
Kamp 8: Marcus Salmonsen – Anton B Germer

16.04.2011: Serie 2: Brøndby – Karlslunde/Amager (Semifinale/Finale) Foto
Video er desværre gået tabt 

06.04.2011: Serie 2: Brøndby – Esrum, 1/4-finale (7 kampe, 92 min) Foto
Kamp 2: Emil Behrndtz – Carsten Lindhart Jensen
Kamp 4: Saro Zanazanian – Mick Lindensgaard
Kamp 6: Emil Behrndtz – Allan Værum
Kamp 8: Saro Zanazanian – Michael Bruun Jensen
Kamp 9: Lasse Haahr Petersen / Saro Zanazanian – Allan Værum / Mick Lindensgaarde
Kamp 11: Lasse Haahr Petersen – Mick Lindensgaard
Kamp 12: Marcus Gøgsig – Carsten Lindhart Jensen

03.04.2011: Herre Junior Øst: Vestegnen3 – B77, runde nr. 8 (6 kampe, 70 min)
Kamp 1: Tobias Ahlm – Andreas Aamann
Kamp 4: Tobias Ahlm – Christian Frøslev
Kamp 6: Sebastian Tørnes Nielsen – Jeppe E H Madsen
Kamp 7: Christian Ryding / Sebastian Tørnes Nielsen – Jeppe E H Madsen / Christian Frøslev
Kamp 8: Christian Ryding – Christian Frøslev
Kamp 9: Tobias Ahlm – Jeppe E H Madsen

27.03.2011: Brøndby Grand Prix (2 kampe, 27 min) Foto
Herre U21 A: Michael Ryding – Kasper Furbo
Herre U21 A: Ricki Krog – Li Moding

26.03.2011: Brøndby Grand Prix (5 kampe, 69 min) Foto
Herre Junior A: Kasper Petersen – Kasper Furbo
Herre Junior A: Marcus Gøgsig – Nikolaj Ilsøe Jensen
Herre Junior A: Michael Ryding – Jacob Hansen
Herre Junior A: Ricki Krog – Micki Herskind

20.03.2011: 2. Division: Vestegnen – Hillerød, runde nr. 18 (7 kampe, 93 min) Foto
Kamp 1: Kristian Weitemeyer – Thomaz Akier
Kamp 5: Kristian Weitemeyer – Frank Nielsen
Kamp 6: Michael Ryding – Thomaz Akier
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 9: Michael Ryding / Mads Lund Petersen – Thomas Hjermind Jensen / Christoffer Schlütter
Kamp 11: Kristian Weitemeyer – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 13: Michael Ryding – Christoffer Schlütter

20.03.2011: 1. Division: Vestegnen – Holme-Olstrup (2 kampe: 31 min) Foto
Kamp 11: Kasper Petersen – Stefan Cortz Andreasen
Kamp 14: Peter Sterner – Allan Nielsen

19.03.2011: Herre Junior Øst: Vestegnen3 – Vestegnen4 (6 kampe: 55 min) Foto
Kamp 1: Tobias Ahlm – Kenneth Duerø
Kamp 3: Christian Ryding – Kasper Marsner
Kamp 5: Tobias Ahlm – Kasper Marsner
Kamp 7: Tobias Ahlm / Sebastian Tørnes Nielsen – Rasmus Holm / Kaper Marsner
Kamp 8: Sebastian Tørnes Nielsen – Kasper Marsner
Kamp 10: Tobias Ahlm – Rasmus Holm

16.03.2011: 2. Division: Vestegnen – Brønshøj, runde nr. 17 (8 kampe: 101 min)
Kamp 2: Ricki Krog – Thomas Lorentzen
Kamp 4: Michael Ryding – Flemming Weinrich
Kamp 7: Michael Ryding – Helge Kocman
Kamp 8: Morten L Petersen – Flemming Weinrich
Kamp 9: Morten L Pedersen / Kristian Weitemeyer – Theis Jonasson / Flemmeing Weinrich
Kamp 11: Michael Ryding – Theis Jonasson
Kamp 13: Morten L Petersen – Thomas Lorentzen
Kamp 14: Kristian Weitemeyer – Flemming Weinrich

12-13.03.2011: TOP12 (44 kampe: 668 min)
Drenge: Sebastian S Sørensen – Tobias Rasmussen
Drenge: Sebastian S Sørensen – Anders Lind
Drenge: Sebastian S Sørensen – Claus Skov Nielsen
Drenge: Sebastian S Sørensen – Jacob Hansen
Drenge: Sebastian S Sørensen – Kasper Rasmussen
Drenge: Sebastian S Sørensen – Marc Kynde
Drenge: Kasper Furbo – Anders Lind
Drenge: Kasper Furbo – Tobias Rasmussen
Drenge: Kasper Furbo – Simon Christensen
Drenge: Kasper Furbo – Ian Lundqvist
Drenge: Kasper Furbo – Micki Herskind
Drenge: Kasper Furbo – Marc Kynde
Yngre Pige/Pige: Anisha Iyer – Sophie Walløe
Yngre Pige/Pige: Anisha Iyer – Karoline Dam Mortensen
Yngre Pige/Pige: Anisha Iyer – Nicoline Koefoed
Yngre Pige/Pige: Karoline Petersen – Sofie Egeholt Bang
Yngre Pige/Pige: Karoline Petersen – Nicoline Koefoed
Yngre Pige/Pige: Karoline Petersen – Rikke Holst Willadsen
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Cecilie Lind
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Anne-Sophie Andersen
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Karoline Dam Mortensen
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Nicoline Koefoed
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Malene Kaag
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Sofie Egeholt Bang
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Sophie Walløe
Yngre Pige/Pige: Rikke Holst Willadsen – Loiuse Karoline Jacobsen
Dame Junior/U21: Linnea Hindersson – Katrine Møller
Dame Junior/U21: Linnea Hindersson – Mie Binnerup Jacobsen
Dame Junior/U21: Linnea Hindersson – Mette Skjoldager Hansen
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Henrietta Nielsen
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Katrine Møller
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Li Qiu Xia
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Louise Andreassen
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Maja Østergaard
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Mette Skjoldager Hansen
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Pernille Agerholm
Dame Junior/U21: Simone Skovby Dueholm – Mie Binnerup Jacobsen
Herre Junior: Kasper Petersen – Viktor Stilling
Herre Junior: Kasper Petersen – Asbjørn Thode Reenberg
Herre Junior: Kasper Petersen – Jacokb Reuther
Herre Junior: Sebastian Haack – Emil Madsen
Herre Junior: Sebastian Haack – Jacob Reuther
Herre Junior: Sebastian Haack – Asbjørn Thode Reenberg
Herre Junior: Sebastian Haack – Ruben S Jensen

08.03.2011: Elitedivision, Vestegnen-OB, 1/4-finale (6 kampe: 115 min) Foto
Kamp 1: Gustaf Ericson – Daniel James Reed
Kamp 2: Sebastian Haack – Rasmus Klein-Døssing
Kamp 3: Fan Gao – Andy Pereira Diez
Kamp 4: Nicky Marx – Morten Hyrup Rasmussen
Kamp 5: Gustaf Ericson – Andy Pereira Diez
Kamp 6: Fan Gao – Daniel James Reed

04.03.2011: DM2011 Senior (4 kampe: 91 min)
Herrer: Sebastian Haack – Anders Grosen Nielsen
Herrer: Sebastian Haack – Peter Schlanbusch
Herrer: Sebastian Haack – Jacob Asmussen
Damer: Simone Skovby Dueholm – Pernille Agerholm

27.02.2011: Junior Øst samling Foto

12.02.2011: Triton (15 kampe: 213 min) Foto
Junior B: Tobias Ahlm – Morten Skovgaard
Junior B: Tobias Ahlm – Anders Ellegård Hald
Junior B: Christian Ryding – Andreas B Dyrehauge
Junior B: Christian Ryding – Anders Ellegård Hald
Junior B: Tobias Ahlm – Simon Kyhn ¼-finale
Junior B: Tobias Ahlm – Anders Nybo Jensen Semi
Junior B: Tobias Ahlm – Jeppe Spottog Finale
Junior B Double: Tobias Ahlm / Christian Ryding – Peter Rusbjerg / Anders Nybo Jensen Finale
Klasse 2: Tobias Ahlm – Anders Nybo Jensen
Klasse 2: Saro Zanazanian – Peter Rusbjerg
Klasse 2: Tobias Ahlm – Carsten Panch Pedersen
Drenge A: Christian Ryding – Frederik Vejlang
Drenge A: Christian Ryding – Simon Kyhn
Drenge A: Christian Ryding – Frederik Tram Semi
Drenge A: Christian Ryding – Martin Svenningsen Finale

09.02.2011: 2. Division, Vestegnen-Kildeskoven, runde nr. 13 (7 kampe: 98 min)
Kamp 2: Mads Lund Petersen – Jacob Bojsen
Kamp 4: Bertil Thøfner – Brian Vester
Kamp 5: Ricki Krog – Jacob Bojsen
Kamp 7: Michael Ryding – Brian Vester
Kamp 9: Ricki Krog / Michael Ryding – Jacob Bojsen / Jacob Vester
Kamp 11: Ricki Krog – Brian Vester
Kamp 14: Bertil Thøfner – Jacob Wester

06.02.2011: Roskilde Grand Prix (7 kampe: 140 min) Foto
Dame U21A: Linnea Hindersson – Emma Højlund
Herre U21A: Michael Ryding – Nikolaj Thomsen
Herre U21A: Michael Ryding – Ruben S Jensen
Puslinge C: Kamilla Petersen – Calvin H Jensen
Herre Junior A: Michael Ryding – Nikolaj Thomsen
Herre Junior A: Kasper Petersen – Ricki Krog
Herre Junior C: Jesper Ravn – Jamie K Dieu

29-30.01.2011: Kval TOP12 (17 kampe: 267 min)
Drenge: Sebastian Sørensen – Simon Christensen
Drenge: Mikkel Klint Stuhr – Andreas Clausen
Drenge: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Abildgaard Hansen
Drenge: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Rasmussen
Drenge: Mikkel Klint Stuhr – Simon Christensen
Junior: Kasper Petersen – Nikolaj Ilsøe Jensen
Junior: Kasper Petersen – Benjamin Sørensen
Junior: Kasper Petersen – Esben S Larsen
Junior: Mads Larsen – Mads Jørgensen
Junior: Mads Larsen – Michael H Knudsen
Junior: Mads Larsen – Nikolaj Ilsøe Jensen
Junior: Mads Larsen – Viktor Stilling
Pige: Anisha Iyer – Emilija Jonciauskaite
Pige: Anisha Iyer – Patricia L Jensen
Pige: Anisha Iyer – Sofie Egeholt Bang
Pige: Katja Jagd – Malene Kaag
Pige: Katja Jagd Iyer – Sofie Egeholt Bang

29.01.2011: Elitedivision, Vestegnen-København, runde nr. 11 (4 kampe: 72 min) Foto
Kamp 2: Nicky Marx – Anders Holm
Kamp 3: Fan Gao – Kasper Sternberg Sjelle
Kamp 6: Fan Gao – Li Moding
Kamp 7: Nicky Marx – Christoffer Petersen

24.01.2011: Elitedivision, Vestegnen-Kvik Næstved, runde nr. 10 (5 kampe: 72 min) Foto
Kamp 2: Gustaf Ericson – Eric Berner
Kamp 3: Fan Gao – Andreas Engblom
Kamp 4: Nicky Marx – Mads Holm-Hansen
Kamp 6: Fan Gao – Anthony Tran
Kamp 7: Gustaf Ericson – Mads Holm-Hansen

23.01.2011: Junior Øst, Vestegnen3-Ejby, runde nr. 5 (6 kampe: 77 min) Foto
Kamp 1: Marcus Holm – Rasmus Løvendahl
Kamp 3: Sebatian Tørnes Nielsen – Rasmus Agger Bendtsen
Kamp 5: Marcus Holm – Rasmus Agger Bendtsen
Kamp 6: Sebastian Tørnes Nielsen – Nicky Daugaard Madsen
Kamp 7: Christian Ryding / Sebastian Tørnes Nielsen – Nicky Daugaard Madsen / Rasmus Agger Bendtsen
Kamp 8: Christian Ryding – Rasmus Agger Bendtsen

22.01.2011: Elitedivision, Vestegnen-OB, runde nr. 9 (3 kampe: 58 min) Foto
Kamp 1: Fan Gao – Daniel James Reed
Kamp 3: Fan Gao – Morten Hyrup Rasmussen
Kamp 4: Sebastian Haach – Daniel James Reed

19.01.2011: Østdanmarksserie, Greve-Allerød, runde nr. 11 (5 kampe: 51 min)
Kamp 7: Kasper Furbo – Lars Rasmussen
Kamp 9: Preben Larsen / Henrik Nielsen – Lars Rasmussen / Morten Solgaard
Kamp 11: Preben Larsen – Lars Rasmussen
Kamp 13: Henrik Nielsen – Kim Reehaug
Kamp 14: Magnus Wibrand – Moten Solgaard

19.01.2011: Juniordivision, Vestegnen1-Virum, runde nr. 5 (4 kampe: 61 min)
Kamp 2: Kasper Petersen – Esben S Larsen
Kamp 3: Alexander Meyer – Andreas Rørdam
Kamp 5: Ricki Krog – Esben S Larsen
Kamp 8: Michael Ryding – Andreas Rørdam

16.01.2011: Østdanske Mesterskaber 2011 (20 kampe: 277 min) Foto
Mix double:
Yngre A: Rikke Holst Willadsen / Ivan Ou – Anisha Iyer / Rasmus Lennert Finale
Junior A: Linnea Hindersson / Michael Ryding – Pernille M Bredum / Kasper Ryberg Nielsen
Junior A: Linnea Hindersson / Michael Ryding – Sofie Egeholt Bang / Esben S Larsen
Junior A: Linnea Hindersson / Michael Ryding – Jeanette Hemmingsen / Mads Møller Pedersen
Junior A: Linnea Hindersson / Michael Ryding – Cecilie Lind / Samuel Jønsson Finale
Double:
Junior A: Michael Ryding / Peter Harslund – Rasmus Agger Bendtsen / Nicky Daugaard Madsen
Junior A: Marc S Andersen / Sebastian Sørensen – Claus Skov Nielsen / Tobias Rasmussen
Junior A: Michael Ryding / Peter Harslund – Kristian Holm Steffensen / Andreas Rørdam
Junior A: Marc S Andersen / Sebastian Sørensen – Esben S Larsen / Thor Aagaard Frandsen
Junior A: Emil Behrndtz / Marcus Gøgsig – Marc S Andersen / Sebastian Sørensen
Junior A: Michael Ryding / Peter Harslund – Mikkel Klint Stuhr / Tobias Rasmussen ¼-finale
Junior A: Michael Ryding / Peter Harslund – Claus Skov Nielsen / Tobias Rasmussen Semifinale
Junior A: Michael Ryding / Peter Harslund – Marcus Salmonsen / Kasper Furbo Finale
Single:
Junior B: Sebastian Tørnes Nielsen – Mark Fabricius Hartz
Junior B: Christian Ryding – Andreas Sørensen
Junior B: Tobias Alhm – Mads Beske
Junior B: Sebastian Tørnes Nielsen – Rene Christiansen
Junior A: Alexander Ghisalberti – Thor Aagaard Frandsen
Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Esben S Larsen
Junior A: Peter Harslund – Viktor Stilling Finale

15.01.2011: Østdanske Mesterskaber 2011 (17 kampe: 300 min) Foto
Double:
Drenge B: Jesper Ravn/Victor Agerskov – Malthe Lund Andersen/Anton B Germer Finale
Herre U21A: Michael Ryding/Thor Aagaard Frandsen – Esben S Larsen/Kristian Holm Steffensen
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen/Saro Zanazanian – Esben S Larsen/Kristian Holm Steffensen
Herre U21A: Michael Ryding/Thor Aagaard Frandsen – Lasse Haahr Petersen/Saro Zanazanian
Herre U21B: Emil Behrndtz/Marcus Gøgsig – Mads Beske/Kristian Frederiksen Finale

Single:
Drenge B: Christian Ryding – Andreas Carlsen
Drenge B: Christian Ryding – Andreas Staby Andersen
Drenge B: Christian Ryding – Marcus Olsen
Drenge B: Christian Ryding – Anton B Germer Semifinale
Herre U21A: Lasse Haahr Petersen – Esben S Larsen
Herre U21A: Marcus Gøgsig – Christoffer Schlütter
Herre U21A: Michael Ryding – Andreas Andreasen
Herre U21A: Marcus Gøgsig – Rasmus Hansen
Herre U21A: Michael Ryding – Mads Harslund
Herre U21A: Michael Ryding – Esben S Larsen
Herre U21A: Marcus Gøgsig – Michael Ryding Semifinale
Herre U21A: Michael Ryding – Kristian Holm Steffensen Finale

12.01.2011: Juniordivision, Vestegnen1-Kvik Næstved, runde nr. 3 (4 kampe: 50 min)
Kamp 2: Michael Ryding – Simon Rubæk
Kamp 3: Ricki Krog – Henrik Belling Andersen
Kamp 6: Mads Larsen – Simon Rubæk
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Henrik Belling Andersen

09.01.2011: ØM 2-mandshold (11 kampe: 170 min) Foto
Herre Elite, Brøndby1-Allerød: Peter Sterner – Lars Rasmussen
Herre Elite, Brøndby1-Allerød: Henrik Sterner – Morten Solgaard
Herre Elite, Brøndby1-Allerød: Peter Sterner / Henrik Sterner – Lars Rasnussen / Morten Solgaard
Herre Elite, Greve-Allerød: Mads Larsen – Lars Rasmussen
Herre Elite, Greve-Allerød: Michael Ryding – Morten Solgaard
Herre Elite, Greve-Allerød: Mads Larsen / Michael Ryding – Lars Rasmussen / Morten Solgaard
Herre Elite, Greve-Allerød: Mads Larsen – Morten Solgaard
Herre Elite, Brøndby2-Allerød: Marcus Salmonsen – Morten Solgaard
Herre Elite, Brøndby2-Allerød: Mikkel Klint Stuhr – Lars Rasmussen
Herre Elite, Brøndby2-Allerød: Marcus Salmonsen / Mikkel Klint Stuhr – Lars Rasmussen / Morten Solgaard
Herre Elite, Brøndby2-Allerød: Marcus Salmonsen – Lars Rasmussen

08.01.2011: ØM 2-mandshold (23 kampe: 327 min) Foto
Drenge A, Brøndby-Roskilde: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Kofoed Hansen
Drenge A, Brøndby-Roskilde: Christian Ryding – Kenneth Kjeldgaard Hansen
Drenge A, Brøndby-Roskilde: Mikkel Klint Stuhr / Christian Ryding – Kenneth K Hansen / Jonathan K Hansen
Drenge A, Brøndby-Roskilde: Mikkel Klint Stuhr – Kenneth Kjeldgaard Hansen
Drenge A, Brøndby-Roskilde: Christian Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Herre Klasse 1, Vestegnen-Brøndby1: Mads Larsen – Marcus Gøgsig
Herre Klasse 1, Vestegnen-Brøndby1: Michael Ryding – Emil Behrndtz
Herre Klasse 1, Vestegnen-Brøndby1: Mads Larsen/Michael Ryding- Marcus Gøgsig/Emil Behrndtz
Herre Klasse 1, Vestegnen-Brøndby1: Mads Larsen – Emil Behrndtz
Herre Klasse 1, Brøndby2-Amager1: Saro Zanazanian – Preben Larsen
Herre Klasse 1, Vestegnen-Amager2: Mads Larsen – Micki Herskind
Herre Klasse 1, Vestegnen-Amager2: Michael Ryding – Najim Petersen
Herre Klasse 1, Vestegnen-Amager2: Mads Larsen/Michael Ryding – Najim Petersen/Micki Herskind
Herre Klasse 1, Brøndby1-Gladsaxe: Marcus Gøgsig – Mads Kristian R Jensen
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hvidovre: Mads Larsen – Michael I’Soylu
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hvidovre: Michael Ryding – Jacob Jørgensen
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hvidovre: Mads Larsen/Michael Ryding – Jacob Jørgensen/Michael I’Soylu
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hvidovre: Michael Ryding – Michael I’Soylu
Herre Klasse 1, Vestegnen-NFBTK: Mads Larsen – Andreas Andreasen
Herre Klasse 1, Vestegnen-NFBTK: Michael Ryding/Mads Larsen – Andreas Andreasen/Thomas Krejdal
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hillerød: Michael Ryding – Thomasz Akier Semifinale
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hillerød: Michael Ryding/Mads Larsen – Peter Harslund/Thomasz Akier Semifinale
Herre Klasse 1, Vestegnen-Hillerød: Mads Larsen – Thomasz Akier Semifinale

21.12.2010: Juleafslutning Foto

18.12.2010: Junior Øst, Vestegnen3-Vestegnen4, runde nr. 4 (6 kampe: 79 min) Foto
Kamp 1: Marcus Holm – Rasmus Holm
Kamp 3: Sebastian Tørnes Nielsen – Kasper Marsner
Kamp 5: Sebastian Tørnes Nielsen – Rasmus Holm
Kamp 7: Marcus Holm / Sebastian Tørnes Nielsen – Rasmus Holm / Kasper Marsner
Kamp 8: Sebastian Tørnes Nielsen – Kenneth Duerø
Kamp 10: Tobias Ahlm – Rasmus Holm

15.12.2010: Juniordivision, Vestegnen1-Virum, runde nr. 4 (8 kampe: 99 min) Foto
Kamp 2: Alexander Meyer – Thor Aagaard Frandsen
Kamp 3: Kasper Petersen – Esben S Larsen
Kamp 5: Alexander Meyer – Kristian Holm Steffensen
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Esben S Larsen
Kamp 9: Kasper Petersen / Alexander Meyer – Kristian Holm Steffensen / Andreas Rørdam
Kamp 10: Michael Ryding / Mads Lund Petersen – Esben S Larsen / Thor Aagaard Frandsen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Kristian Holm Steffensen
Kamp 14: Michael Ryding – Andreas Rørdam

14.12.2010: 2. Division, Vestegnen1-Virum, runde nr. 10 (7 kampe: 114 min)
Kamp 2: Michael Ryding – Thor Aagaard Frandsen
Kamp 4: Mads Lund Petersen – Thomas Ismiris
Kamp 5: Michael Ryding – Niels Ramberg
Kamp 6: Christian Krogh – Thor Aagaard Frandsen
Kamp 8: Sebastian Sørensen – Thomas Ismiris
Kamp 9: Michael Ryding / Mads Lund Petersen – Esben S Larsen / Thor Aagard Frandsen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Niels Ramberg
Kamp 13: Sebastian Sørensen – Thor Aagaard Frandsen

12.12.2010: 1. Division, Vestegnen-Brønshøj, runde nr. 9 (4 kampe: 60 min)
Kamp 2: Henrik Sterner – Daniel Fynsk
Kamp 4: Thorbjørn Hartburg – Viktor Stilling
Kamp 7: Michael Ryding – Viktor Stilling
Kamp 12: Michael Ryding – Daniel Fynsk

12.12.2010: 2. Division, Vestegnen-Nyråd, runde nr. 9 (2 kampe: 33 min)
Kamp 12: Magnus Wibrand – Morten Viladsen
Kamp 13: Mads Larsen – Michael Heilstrup

11.12.2010: 1. Division, Vestegnen-Roskilde, runde nr. 8 (7 kampe: 102 min)
Kamp 2: Henrik Sterner – Alex Bech Jensen
Kamp 3: Kasper Petersen – Henrik Ridder
Kamp 6: Michael Ryding – Alex Bech Jensen
Kamp 8: Kasper Petersen – Anders Grosen Nielsen
Kamp 12: Henrik Sterner – Henrik Ridder
Kamp 13: Kasper Petersen – Alex Bech Jensen
Kamp 14: Michael Ryding – Anders Grosen Nielsen

05.12.2010: Odense Grand Prix (25 kampe: 336 min) Foto
Dame U21A: Linnea Hindersson – Malene Wixner Finale
Herre U21A: Fan Gao – Nikolaj Thomsen
Herre U21A: Mads Lund Petersen – Anders Lind
Herre U21A: Sebastian Haack – Patrick Stobberup
Herre U21A: Fan Gao – Anders Lind
Herre U21A: Kasper Petersen – Li Moding
Herre U21A: Fan Gao – Kasper Gammelmark
Herre U21A: Sebastian Haack – Nichlas Middelhede
Herre U21A: Sebastian Haack – Lo Moding ¼-finale
Drenge B: Christian Ryding – Esben Rask Bach
Drenge B: Christian Ryding – Andreas Staby Andersen
Drenge B: Christian Ryding – Malthe Lund Andersen
Drenge B: Christian Ryding – Markus Tougaard Hansen ¼-finale
Drenge B: Christian Ryding – Daniel Pedersen Semifinale
Drenge B: Christian Ryding – Kasper Michelsen Finale
Herre Klasse 2: Saro Zanazanian – Ian Lundqvist
Herre Klasse 2: Emil Behrndtz – Kasper Furbo
Herre Klasse 2: Marc S Andersen – Nicolai Wind
Herre Klasse 2: Emil Behrndtz – Jacob B Truelsen
Herre Klasse 2: Marcus Salmonsen – Thomas Sørensen
Drenge A: Christian Ryding – Mads Bundgaard
Drenge A: Marc S Andersen – Thomas Hansen
Mikkel Klint Stuhr: Benarbejde
Pige A: Karoline Petersen – Emma Højlund Semifinale
Pige B: Katja Jagd – Zandra Jensen

04.12.2010: Odense Grand Prix (23 kampe: 326 min) Foto
Dame Junior A: Rikke Holst Willadsen – Lynda Flaws
Dame Junior A: Linnea Hindersson – Karoline Dam Mortensen
Herre Junior A: Michael Ryding – Marc S Andersen
Herre Junior A: Mads Lund Petersen – Arvin Mazaheri
Herre Junior A: Alexander Ghisalberti – Kasper Rasmussen
Herre Junior A: Mads Larsen – Emil Madsen
Herre Junior A: Michael Ryding – Patrick Stobberup
Herre Junior A: Kasper Petersen – Mathias Christensen
Herre Junior A: Marcus Gøgsig – Sebastian Brinch
Herre Junior A: Sebastian Haack – Patrick Stobberup
Herre Junior A: Nicky Marx – Nikolaj Thomsen
Herre Junior A: Sebastian Haack – Asbjørn Thode Reenberg Finale
Dame Elite: Linnea Hindersson – Pernille Agerholm
Yngre Pige A: Kamilla Petersen – Astrid Wermus
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Nicolai Nordahl Jensen
Herre Klasse 1: Alexander Meyer – Jonas Rasmussen
Herre Klasse 1: Mads Lund Petersen – Nicolas Brinch
Herre Klasse 1: Mads Larsen – Michael H Knudsen
Herre Klasse 1: Kasper Petersen – Sebastian Brinch
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Jacob Hansen
Herre Klasse 1: Kasper Furbo – Claus Skov Nielsen
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Nicolas Brinch
Herre Klasse 1: Kasper Petersen – Natalia Mikhaylova ¼-finale

27.11.2010: Juniordivision, Vestegnen-Amager, runde nr. 3 (5 kampe: 93 min) Foto
Kamp 7: Kasper Petersen – Tobias Rasmussen
Kamp 8: Michael Ryding – Micki Herskind
Kamp 9: Kasper Petersen / Ricki Krog – Claus Skov Nielsen / Tobias Rasmussen
Kamp 12: Ricki Krog – Tobias Rasmussen
Kamp 14: Michael Ryding – Claus Skov Nielsen

21.11.2010: Elitedivision, Vestegnen-Team Nørreå, runde nr. 8 (3 kampe: 66 min) Foto
Kamp 6: Fan Gao – Huang Hou Yu
Kamp 8: Sebastian Haack – Tobias Stemann Lau
Kamp 9: Sebastian Haack / Fan Gao – Huang Hou Yu / Wang Wen Jie

21.11.2010: 2. Division Øst, Vestegnen-Nyråd, runde nr. 7 (8 kampe: 128 min) Foto
Kamp 1: Alexander Ghisalberti – Morten Viladsen
Kamp 3: Magnus Wibrand – Kim Christensen
Kamp 6: Alexander Ghisalberti – Peter Thrige
Kamp 7: Mads Larsen – Kim Christensen
Kamp 9: Alexander Ghisalberti / Magnus Wibrand – Peter Thrige / Michael Heilstrup
Kamp 10: Michael Ryding / Mads Larsen – Kim Christensen / Morten Villadsen
Kamp 12: Michael Ryding – Kim Christensen
Kamp 14: Alexander Ghisalberti – Michael Heilstrup

19.11.2010: 2. Division Øst, Vestegnen-Hilerød, runde nr. 5 (9 kampe: 111 min) Foto
Kamp 1: Michael Ryding – Peter Harslund
Kamp 3: Thorbjørn Hartburg – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 5: Michael Ryding – Dan Svendsen
Kamp 7: Mads Lund Petersen – Thomas Hjermind Jensen
Kamp 8: Thorbjørn Hartburg – Mads Harslund
Kamp 9: Martin Baltzer / Thorbjørn Hartbur – Peter Harslund / Dan Svendsen
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Dan Svendsen
Kamp 13: Thorbjørn Hartburg – Peter Harslund
Kamp 14: Martin Baltzer – Mads Harslund

14.11.2010: 2. Division Øst, Vestegnen-Bornholm, runde nr. 3 (7 kampe: 117 min)
Kamp 1: Michael Ryding – Per Møller
Kamp 4: Martin Baltzer – Kristian Dam Mortensen
Kamp 5: Michael Ryding – Lasse Koefoed
Kamp 7: Mads Larsen – Kristian Dam Mortensen
Kamp 9: Double
Kamp 11: Michael Ryding – Kristian Dam Mortensen
Kamp 14: Martin Baltzer – Per Møller

07.11.2010: Hos: Frisør Peter Open – Næstved (12 kampe: 159 min) Foto
Herre Klasse 3: Saro Zanazanian – Anders Torp Nielsen
Drenge A: Christian Ryding – Kennet Kjelgaard Hansen ¼-finale
Herre Klasse 1: Bøje Madsen – Dan Svendsen
Herre Klasse 1: Emil Behrndtz – Thomas Krejdal
Herre Klasse 1: Henrik Sterner – Michael Dyhr Jensen
Herre Klasse 1: Henrik Sterner – Kristian Harkjær Semifinale
Herre Klasse 1: Henrik Sterner – Mads Jørgensen Finale
Herre Junior B: Tobias Ahlm – Kennet Kjelgaard Hansen
Herre Junior B: Christian Ryding – Thomas Bakke ¼-finale
Herre Junior B: Marcus Gøgsig – Jeppe Spottog ¼-finale
Herre Junior B: Marcus Gøgsig – Mads Beske Semifinale
Herre Junior B: Marcus Gøgsig – Thomas Bakke Finale

06.11.2010: Hos: Frisør Peter Open – Næstved (14 kampe: 173 min)
Herre Junior A: Emil Behrndtz – Kristian Frederiksen
Herre Junior A: Emil Behrndtz – Jeppe Spottog
Herre Junior A: Emil Behrndtz – Andreas Andreasen Finale
Drenge B: Christian Ryding – Nicklas Mathiesen
Drenge B: Christian Ryding – Mikkel Weibel ¼-finale
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Sebastian Tørnes Nielsen
Herre U21B: Emil Behrndtz – Gregers Johannesen
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Mads Heltoft Laursen
Herre U21B: Sebastian Tørnes Nielsen – Saro Zanazanian Semifinale
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Saro Zanazanian Finale
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Lars Malmqvist
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Kenneth Løyche
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Allan Hansen ¼-finale
Herre Klasse 2: Marcus Gøgsig – Thomas Bakke Finale

05.11.2010: Elitedivision, Vestegnen-Vedbæk, runde nr. 3 (8 kampe: 119 min) Foto
Kamp 1: Sebastian Haack – Christian T. Kongsgaard
Kamp 2: Nicky Marx – Kim Høgsberg
Kamp 3: Fan Gao – Jonathan Groth
Kamp 4: Peter Sterner – Martin Monrad
Kamp 5: Sebastian Haack – Jonathan Groth
Kamp 6: Fan Gao – Christian T. Kongsgaard
Kamp 7: Nicky Marx – Martin Monrad
Kamp 8: Peter Sterner – Kim Høgsberg

01.11.2010: 2. Division Øst, Vestegnen-Brønshøj, runde nr. 4 (8 kampe: 108 min)
Kamp 1: Mads Lund Petersen – Kasper Burholt
Kamp 3: Michael Ryding – Christian F Jakobsen
Kamp 5: Martin Baltzer – Kasper Burholt
Kamp 8: Michael Ryding – Jacob Bojsen
Kamp 10: Mads Larsen / Martin Baltzer – Kasper Burholt / Brian Vester
Kamp 11: Mads Larsen – Kasper Burholt
Kamp 13: Michael Ryding – Brian Vester
Kamp 14: Mads Lund Petersen – Jacob Bojsen

30.10.2010: Junior Øst, Vestegnen3 – Vestegnen4, runde nr. 1 (6 kampe: 65 min)
Kamp 1: Christian Ryding – Esben S Johansen
Kamp 3: Sebastian Tørnes Nielsen – Kasper Marsner
Kamp 5: Tobias Ahlm – Kasper Marsner
Kamp 7: Tobias Ahlm / Sebastian Tørnes Nielsen – Esben S Johansen / Kasper Marsner
Kamp 8: Christian Ryding – Kasper Marsner
Kamp 10: Tobias Ahlm – Esben S Johansen

23.10.2010: Juniordivision, Vestegnen1 – Kvik Næstved, runde nr. 2 (6 kampe: 51 min) Foto
Kamp 2: Michael Ryding – Henrik Belling Andersen
Kamp 4: Kasper Petersen – Thjalfe Ulvenberg
Kamp 6: Michael Ryding – Simon Rubæk
Kamp 7: Mads Larsen – Thjalfe Ulvenberg
Kamp 8: Kasper Petersen – Mads Beske
Kamp 9: Mads Larsen / Kasper Petersen – Henrik Belling Andersen / Thjalfe Ulvenberg

23.10.2010: Juniordivision, Vestegnen2 – Virum-Sorgenfri, runde nr. 2 (3 kampe: 42 min)
Kamp 7: Linnea Hindersson – Kristian Holm Steffensen
Kamp 10: Marcus Gøgsig / Emil Behrndtz – Esben S Larsen / Thor Aagaard Frandsen
Kamp 11: Linnea Hindersson – Esben S Larsen

23.10.2010: Juniordivision, Vestegnen1 – Vestegnen2, runde nr. 2 (4 kampe: 57 min)
Kamp 2: Mads Larsen – Simone Dueholm
Kamp 3: Ricki Krog – Marcus Gøgsig
Kamp 6: Alexander Meyer – Simone Dueholm
Kamp 7: Kasper Petersen – Marcus Gøgsig

20.10.2010: Træningslejr Brøndby Foto

10.10.2010: Sisu Grand Prix (24 kampe: 351 min) Foto
Drenge A: Christian Ryding – Peter T Knudsen
Drenge A: Mikkel Klint Stuhr – Jonathan Abildgaard Hansen
Drenge A: Marcus Salmonsen – Andreas Brandt Aidel
Drenge A: Christian Ryding – Ivan Ou
Drenge A: Marcus Salmonsen – Simon Dam Petersen
Herre U21A: Alexander Meyer – Sergej Steffensen
Herre U21A: Kasper Petersen – Christoffer Lindved Schlüter
Herre U21A: Michael Ryding – Emil Madsen
Herre Klasse 3: Lasse Haahr Petersen – Ejnar Jespersen Semifinale
Pige A: Karoline Petersen – Sophie Walløe ¼-finale
Herre Junior B: Christian Ryding – Jonas Tønder
Herre Junior B: Emil Behrndtz – Andreas Dilling ¼-finale
Herre Junior B: Marcus Gøgsig – Simon Dam Petersen Semifinale
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Victor Nielsen
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Claus Skov Nielsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Sergej Steffensen
Herre Klasse 1: Alexander Meyer – Esben S Larsen
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Victor Nielsen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Mathias Christensen
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Rasmus Brunbjerg ¼-finale
Herre Klasse 1: Ricki Krog – Nicolaj Thomsen Semifinale
Dame Klasse 1: Linnea Hindersson – Abigail Braithwaite
Dame Klasse 1: Linnea Hindersson – Ida G. Nielsen Semifinale
Drenge C: Marcus Holm – Julius Heilmann Finale

09.10.2010: Sisu Grand Prix (27 kampe: 401 min) Foto
Herre Junior A: Michael Ryding – Frederik Eriksen
Herre Junior A: Emil Behrndtz – Jacob Kure
Herre Junior A: Jacob Holst Willadsen – Victor Nielsen
Herre Junior A: Alexander Meyer – Ole Ørholm
Herre Junior A: Nicky Marx – Martin Lund Nielsen
Herre Junior A: Michael Ryding – Sebastian Brinch
Herre Junior A: Mads Larsen – Hans Henrik Vonsild
Herre Junior A: Emil Behrndtz – Michael Jørgensen
Herre Junior A: Michael Ryding – Ricky Krog
Herre Junior A: Ricki Krog – Emil Madsen
Herre Junior A: Nicky Marx – Emil Madsen Finale
Dame Junior A: Linnea Hindersson – Anna Low
Dame Junior A: Simone Dueholm – Mette Skjoldager Hansen ¼-finale
Dame Junior A: Simone Dueholm – Stefanie H Christensen Finale
Drenge B: Christian Ryding – Magnus Nielsen
Drenge B: Marcus Holm – Christian Ryding
Drenge B: Christian Ryding – Nicolaj Melsen
Drenge B: Marcus Holm – Nicolaj Melsen
Drenge B: Christian Ryding – Rasmus Lennert
Yngre Pige A: Rikke Holst Willadsen – Nicoline Koefoed Semifinale
Herre U21B: Lasse Haahr – Ian Lundqvist
Herre U21B: Michael Ryding – Kasper Rasmussen ¼-finale
Herre U21B: Lasse Haahr Petersen – Thomas Andersen ¼-finale
Herre U21B: Michael Ryding – Tobias Rasmussen semifinale
Herre U21B: Michael Ryding – Claus Skov Nielsen Finale
Klasse 2: Kasper Furbo – Jacob Hansen Finale
Herre Elite: Fan Gao – Christian Kongsgaard Finale

06.10.2010: 2. Division Øst Vestegnen-Brønshøj, runde nr. 1 (6 kampe: 112 min) Foto
Kamp 1: Martin Baltzer – Flemming Weinrich
Kamp 3: Kasper Petersen – Jan Bech Hansen
Kamp 6: Morten L Petersen – Flemming Weinrich
Kamp 8: Michael Ryding – Jan Bech Hansen
Kamp 10: Michael Ryding/Kasper Petersen – Jan Bech Hansen/Flemming Weinrich
Kamp 12: Kasper Petersen – Søren Eriksen

03.10.2010: 1. Division Vestegnen-Tølløse, runde nr. 2 (3 kampe: 29 min) Foto
Kamp 6: Peter Sterner – Lasse Kessler
Kamp 11 Kasper S Petersen – Dan Hansen
Kamp 14: Henrik Sterner – Lasse Kessler

03.10.2010: 2. Division Øst Vestegnen-Virum, runde nr. 2 (7 kampe: 101 min) Foto
Kamp 2: Martin Baltzer – Henrik Schmitz
Kamp 3: Morten L Petersen – Niels Ramberg
Kamp 6: Martin Baltzer – Esben S Larsen
Kamp 8: Michael Ryding – Niels Ramberg
Kamp 10: Mads Lund Petersen / Michael Ryding – Esben S Larsen / Henrik Schmitz
Kamp 11: Mads Lund Petersen – Thomas Ismiris
Kamp 14: Michael Ryding – Esben S Larsen

02.10.2010: Elitedivision, Vestegnen-Roskilde, runde nr. 1 (4 kampe: 84 min) Foto
Kamp 2: Gustav Ericson – Allan Bentsen
Kamp 3: Fan Gao – Finn Tugwell
Kamp 6: Fan Gao – Roko Tosic
Kamp 8: Sebastian Haack – Allan Bentsen

26.09.2010: Copenhagen Ping Pong (10 kampe: 128 min) Foto
Herre Klasse 1: Michael Ryding – Thomas Lorentzen
Herre Klasse 1: Henrik Sterner – Mads Larsen
Drenge A: Kasper Furbo – Thomas Hansen Semifinale
Dame U21A: Simone Skovby Dueholm – Linnea Hindersson Finale
Junior B: Christian Ryding – Kasper Michelsen
Junior B: Marcus Gøgsig – Martin Svenningsen
Junior B: Emil Behrndtz – Kristian Holm Steffensen Finale
Herre Klasse 3: Lasse Haahr Petersen – Nils Lachmann ¼-Finale
Herre Klasse 3: Lasse Haahr Petersen – Flemming Kragerup Semifinale
Herre Klasse 3: Lasse Haahr Petersen – Brian Stonor Werner Finale

25.09.2010: Copenhagen Ping Pong (7 kampe: 111 min) Foto
Junior A: Michael Ryding – Claus Skov Nielsen
Junior A: Sebastian Haack – Emil Madsen Semifinale
Junior A: Nicky Marx – Asbjørn Thode Reenberg Semifinale
Junior A: Nicky Marx – Emil Madsen Finale
Drenge B: Christian Ryding – Frederik Tram
Drenge B: Christian Ryding – Philip Ravn Jørgensen
Herre Elite: Fan Gao – Morten Hyrup Rasmussen Finale
Gaveoverrækkelse fra Prebens Drenge og Prebens Piger

23.09.2010: ØBTU Pigetræning Foto

23.09.2010: Træning i Brøndby Foto

19.09.2010: Albertslund stævne (3 kampe: 45 min) Foto
Herre U21B: Jacob Holst Willadsen – Christian Ryding
Herre U21B: Christian Ryding – Patrick Fingeret
Herre U21B: Marcus Salmonsen – Andreas Dilling

18.09.2010: Albertslund stævne (3 kampe: 62 min) Foto
Drenge B: Christian Ryding – Jonathan Kofoed Hansen
Herre U21C: Tobias Ahlm – Nikolaj Hoffmann Hansen Semifinale
Herre U21C: Christian Ryding – Tobias Ahlm Finale

12.09.2010: ØBTU Startstævne – Drenge (8 kampe: 100 min) Foto
Kamp nr. 1: Christian Ryding – Andreas Clausen
Kamp nr. 2: Marcus Salmonsen – Micki Herskind
Kamp nr. 3: Mikkel Klint Stuhr – Anton B Germer
Kamp nr. 4: Christian Ryding – Marcus Olsen
Kamp nr. 5: Marc S Andersen – Kristian Frederiksen
Kamp nr. 6: Christian Ryding – Nicolai Nordahl Jensen
Kamp nr. 7: Mikkel Klint Stuhr – Marc S Andersen Semifinale
Kamp nr. 8: Mikkel Klint Stuhr – Claus Skov Nielsen Finale

11.09.2010: ØBTU Startstævne – Junior (7 kampe: 125 min) Foto
Kamp nr. 1: Saro Zanazanian – Lasse Haahr Petersen
Kamp nr. 2: Emil Behrndtz – Simon Rubæk
Kamp nr. 3: Michael Ryding – Sebastian Sørensen
Kamp nr. 4: Lasse Haahr Petersen – Sebastian Sørensen
Kamp nr. 5: Michael Ryding – Tobias Ahlm
Kamp nr. 6: Saro Zanazanian – Simon Rubæk
Kamp nr. 7: Michael Ryding – Lasse Haahr Petersen

04.09.2010: Halmstad Masters 2010 (4 kampe: 72 min)
Dame Junior 17: Linnea Hindersson – Felicia Larsson
Dame Junior 17: Simone Dueholm – Emma Sjögren
Herre Elite: Fan Gao – Alexander Franzén
Herre Elite: Fan Gao – Johan Sundell Semifinale

04.09.2010: Juniordivision, Vestegnen1 – Vestegnen2, runde nr. 1 (8 kampe: 113 min) Foto
Kamp nr. 2: Michael Ryding – Alexander Ghisalberti
Kamp nr. 4: Mads Lund Petersen – Christian Ryding
Kamp nr. 5: Alexander Meyer – Alexander Ghisalberti
Kamp nr. 7: Mads Larsen – Christian Ryding
Kamp nr. 8: Mads Lund Petersen – Jacob Holst Willadsen
Kamp nr. 9: Kasper Petersen/Ricki Krog – Emil Behrndtz/Christian Ryding
Kamp nr. 10: Mads Larsen/Michael Ryding – Jacob Holst Willadsen/Alexander Ghisalberti
Kamp nr. 11: Alexander Meyer – Christian Ryding

04.09.2010: Juniordivision, Næstved – Vestegnen2, runde nr. 1 (1 kamp: 15 min) Foto
Kamp nr. 1: Mads Beske – Christian Ryding

04.09.2010: Juniordivision, Vestegnen1 – Amager, runde nr. 1 (5 kampe: 102 min) Foto
Kamp nr. 3: Kasper Petersen – Claus Skov Nielsen
Kamp nr. 5: Ricki Krog – Tobias Rasmussen
Kamp nr. 8: Michael Ryding – Claus Skov Nielsen
Kamp nr. 9: Mads Larsen/Michael Ryding – Claus Skov Nielsen/Tobias Rasmussen
Kamp nr. 12: Kasper Petersen – Tobias Rasmussen

29.08.2010: Amager Sams Open (7 kampe: 109 min) Foto
Drenge B: Anisha Iyer – Simon Grum-Sørensen
Drenge B: Christian Ryding – Jeppe Spottog
Junior B: Tobias Ahlm – Gregers Johannessen
Junior B: Marcus Salmonsen – Martin Svenningsen
Junior B: Emil Behrndtz – Kristian Frederiksen
Junior B: Emil Behrndtz – Thomas Bakke
Junior B: Marcus Salmonsen – Nicolai de Voss

28.08.2010: Amager Sams Open (15 kampe: 191 min) Foto
Drenge A: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Rasmussen
Drenge A: Christian Ryding – Marc S Andersen
Drenge A: Christian Ryding – Anton B Germer
Drenge A: Christian Ryding – Thomas Rimhoff
Drenge A: Marc S Andersen – Mikkel Weibel
Drenge A: Macus Salmonsen – Micki Herskind
Junior A: Emil Behrndtz – Andreas Clausen
Junior A: Mikkel Klint Stuhr – Kasper Rasmussen
Junior A: Marcus Salmonsen – Claus Skov Nielsen
Junior A: Emil Behrndtz – Claus Skov Nielsen
Junior A: Kasper Furbo – Micki Herskind
Junior A: Kasper Furbo – Ian Lundqvist
Yngre Drenge C: Lucas Vulpius – Johan Petersson Finale
Yngre Drenge C: Anisha Iyer – Felix Trolle Hvid
Yngre Drenge C: Lucas Vulpius – Erik Grau Nersting

24.08.2010: Glostrup Parkstafet Foto

www.brondbybordtennisclub.dk

Videre til værktøjslinje